2016 FB7 Eco Lpg Rölanti Dalgalanması

hsn015

0
Arkadaslar merhabalar aracimda yokuslarda durdugumda aracın rolantisi stop edecek kadar düşüyor sonra birden yükseliyor basina gelen var mi acaba neden kaynaklanmaktadir

Aracınız
Civic FB7 2012
Rolanti dalgalanmalarında ilk akla gelecek bence subap ayarıdır.
sibob ayarinin bozuk oldugunu lpgciler cihaza baglayinca goruyor bizzat basima geldi ayarlara bakarken ekranda map.degeri var sibob ayari duzgunse rolantide bu map degeri 340 360 arasi olmasi gerekmis.benimki 250deydi ve usta ayar yapamam bu sekil siboblarin gevsek dedi yeni yaptirdim dedim olmamis yapamamis dedi baska bi saglam ustaya gittim yaptirdim bidaha lpg ayarina gittim usta bakti simdi olmus dedi ve ayari yapti masaallah araba canavar gibi oldu uzun yol yaptim rampalarda felan cok iyiydi yakitimda dustu yani demek istedigim iyi bir lpg ustasi sibob ayarinin duzgun olup olmadigini ayar ekranindan gorebiliyor.

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
sibob ayarinin bozuk oldugunu lpgciler cihaza baglayinca goruyor bizzat basima geldi ayarlara bakarken ekranda map.degeri var sibob ayari duzgunse rolantide bu map degeri 340 360 arasi olmasi gerekmis.benimki 250deydi ve usta ayar yapamam bu sekil siboblarin gevsek dedi yeni yaptirdim dedim olmamis yapamamis dedi baska bi saglam ustaya gittim yaptirdim bidaha lpg ayarina gittim usta bakti simdi olmus dedi ve ayari yapti masaallah araba canavar gibi oldu uzun yol yaptim rampalarda felan cok iyiydi yakitimda dustu yani demek istedigim iyi bir lpg ustasi sibob ayarinin duzgun olup olmadigini ayar ekranindan gorebiliyor.

Map değerinden kastınız nedir ? Biraz açıklarmısınız ? Teşekkürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Hocam map basıncı farkli birşey diye biliyorum veya siz farkli bir değeri anlatıyor olabilirsiniz, LPG ustaları genelde subapların durumunu benzin enjeksiyon zamanlarından gozlemleyebiliyorlar, subaplar sıkı veya gevşekse benzin enjeksiyon zamanları tutarsiz çok yüksek veya düşük değerlere erisebiliyor. Bu durumdayken genelde LPG ayarı yapmaları da çok zor hale geliyor.

Aracınız
FB7 lerde Hava filitre ara borusu vardır bunlarda çok hassas o malzeme yırtılabiliyor onuda kontrol ettirin kendiniz bile bakabilirsiniz aslında gaz gelebeği ile rezanör kutusu arasında kalan kısa ama geniş hortum(akordiyonlu)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Benzer bir durum vardı ben de. Araç ışıklarda durduğumda, rölanti düşüyor, stop edecek gibi oluyordu(bazen stop ediyordu). LPG geçiş sıcaklığı 30 dereceydi, 40 a çektik. Sorun geçti gibiydi, sonra yine devam etti. En son subap ayarı ve boğaz kelebeği temizliği yaptırdım. Şu an rölanti dalgalanması ve rölantideki titreme gitti.

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam map basıncı farkli birşey diye biliyorum veya siz farkli bir değeri anlatıyor olabilirsiniz, LPG ustaları genelde subapların durumunu benzin enjeksiyon zamanlarından gozlemleyebiliyorlar, subaplar sıkı veya gevşekse benzin enjeksiyon zamanları tutarsiz çok yüksek veya düşük değerlere erisebiliyor. Bu durumdayken genelde LPG ayarı yapmaları da çok zor hale geliyor.
ustanin anlattigina gore map hava ile alakali bisey hamid hocam hatta bu deger 350 360dan yukariysa arac biyerden fazla hava aliyor suphesine kapiliyor lpg ustalari eger aracin hava alicak butun yerleri kontrol edilip hava alma yoksa sibob ayari tavsiye ediyorlar.

hsn015

0
Uzun zamandır yazamadım özel serviste subap ayari yapıldı üzerine uzun yola çıktım 5000 km falan yaptım sadece 1 kere tekrarladi baska da olmadi
Ancak arac yokuş asagi dururken geri vitese taktigimda arac asagi yönde gidiyor simdi de bununla ilgilenmem lazim herkese teşekkür ederim

Geri