2017 1.5 turbo sport bakım önerisi

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Aracım 85 bin km de ve bu zamana kadar servis bakımlı fakat bu bakımdan sonra dışarıda yaptırmak istiyorum öneriniz nedir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Filtre grubu olarak Man öneririm.
> Yağ olarak sıfır serisi, marka olarak Motul, Mobil, Ligui moly olabilir. 0w20 servisin kullandığı yağdır. Performans seviyorsanız 0w30 veya 0w40 olabilir.
> Şanzıman yağını servisten alıp özelde değişim yaptırmanızı öneririm.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Filtre grubu olarak Man öneririm.
> Yağ olarak sıfır serisi, marka olarak Motul, Mobil, Ligui moly olabilir. 0w20 servisin kullandığı yağdır. Performans seviyorsanız 0w30 veya 0w40 olabilir.
> Şanzıman yağını servisten alıp özelde değişim yaptırmanızı öneririm.
sağolasın 90 bin bakımında buji değişimi vs oluyor mu bide ağır bakıma ne zaman giriyor acaba

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
sağolasın 90 bin bakımında buji değişimi vs oluyor mu bide ağır bakıma ne zaman giriyor acaba
Triger zinciri çok uzun ömürlüdür. Baskı balata ile işiniz yok. Soğutma suyunuz uzun ömürlüdür. Her kışa girmeden bir ölçüm yaptırmak iyi olur. Buji ise benzinde kullandığınız için 120.000 kilometre çok rahat gitmeli. Her 10.000 bakımda bir adet bujiyi çıkartıp göz ile kontrol ettirmeniz yeterli olur. Cvt şanzımanınıza iyi bakın. Bakım aralığı kısadır. Yakıtı sabit belirli yerden alın. Fren hidroliği, disk, balatanız ve lastikleriniz kaliteli olsun yeterli olur.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Triger zinciri çok uzun ömürlüdür. Baskı balata ile işiniz yok. Soğutma suyunuz uzun ömürlüdür. Her kışa girmeden bir ölçüm yaptırmak iyi olur. Buji ise benzinde kullandığınız için 120.000 kilometre çok rahat gitmeli. Her 10.000 bakımda bir adet bujiyi çıkartıp göz ile kontrol ettirmeniz yeterli olur. Cvt şanzımanınıza iyi bakın. Bakım aralığı kısadır. Yakıtı sabit belirli yerden alın. Fren hidroliği, disk, balatanız ve lastikleriniz kaliteli olsun yeterli olur.
aydınlattığınız için teşekkür ederim

Mann grubunda en son bizim araçlara hava filtresi yoktu. Bu sitede araştırıp arkadaslardan aldığım bilgi kadarı ile en yakın kalite de blueprint hava filtresi var orijinali gibi yağlı yapıda ben 2 bakimdir bu sekilde yapıyorum yağ filtresi mann kullanıyorum yağ olarak 0-20 liqui moly yada motul kullanıyorum şuan için sorun yok.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Mann grubunda en son bizim araçlara hava filtresi yoktu. Bu sitede araştırıp arkadaslardan aldığım bilgi kadarı ile en yakın kalite de blueprint hava filtresi var orijinali gibi yağlı yapıda ben 2 bakimdir bu sekilde yapıyorum yağ filtresi mann kullanıyorum yağ olarak 0-20 liqui moly yada motul kullanıyorum şuan için sorun yok.
fiyat ne kadar tutuyor ortalama hocam

Hocam en son 250 ye yağı almıştım 130 civarı hava 35 civarı yağ filtresi 50 TL de ustama vermiştim toplamda 550 gibi idi. Polen filtresini her bakımda değiştirmiyorum temizleyip takıyorum onu da eklesek 650 falan eder. Şuan fiyatlara bir miktar zam gelmiş olabilir tabi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Geri