2017 FC5 Civic Direksiyon Derisi Üzerinde Kabarma Problemi

Merhaba

Keyifle kullandığım Civic aracımda maalesef bende direksiyon simidi mağdurlarından birisi oldum.
Çok detaycıyımdır aslında , yapım gereği kullandığım her otomobile de büyük özenle binerim.
Özeti elimin bile değmediği bölgede direksiyon derisi üzerinde kabarmalar kendini gösterdi....
Fakat ilginç olan şey simit dediğimiz elimizin gezdiği bölgeler de en ufak hata bile bulunmamaktadır.
Görseller aracılığı ile sizde kanaat getireceksinizdir..

20220705_115831.jpg
Tersi bölümde ise şimdilik problem söz konusu değil.
20220705_115850.jpg

Geriye kalan bölümler de hatasız...

20220705_115918.jpg
20220705_115738.jpg
20220705_115959.jpg
20220705_120005.jpg
20220705_115738.jpg

Aracım servis bakımlı olup , aksatılmamıştır.
Henüz müracaat edip herhangi bir işlem de başlatmadım..
Üretim hatası kaynaklı bir problem olduğunu düşünüyorum. Daha önce benzer şikayeti olan birisi var ise süreçleri paylaşabilirse sevinirim.
Sık kullanılan bölgede kendini gösterseydi kullanıcı hatası diye örtbas ederler düşüncesinde uğraşmazdım ama buna da bir kılıf uydurulacağını sanmıyorum.
Yorumlarını bekliyorum, süreç başlatırsam da gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim.

Son düzenleme:

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba yanlış anlamayın ama fotolarda ters bir şey yok, neredeyse her direksiyonda köşe bölgeler bu şekildedir, acayip bir kabarma göremedim, eliniz özellikle o bölgelerden direksiyonu kavramaktadır, o bölgelere özellikle baş parmağınızın iç boğumu oturmaktadır ve eliniz terliyor ise o kısımlar elinizdeki teri çekmiş olur ki deri TUZ hassasiyeti olan bir metaryeldir, haliyle ter tuzludur, ayrıca o kısımlar tam dönüş noktaları olduğu için kırışmaya ve toplanmaya daha müsait yerlerdir diğer simit kısımları ise daha gergin olduğu için daha pürüzsüzdür.

Benim fotolarda özellikle gördüğüm bir alan yok gerçekten çok detaycıymışsınız, ya ben yanlış yerlere bakıyorum fotodan yada siz çok pimpiriklisiniz :) (bizde böyle denir)

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Tamam şimdi en üst resimde işaretlemişsiniz, sağ taraf sol tarafa göre biraz daha portakallanma yapmış (portakallanma denir buna) ama çok fazla göze batacak gibi değil yani ne biliyim işaretleyene kadar bir sorun aradım çokta şey etmemek lazım :) yani bendende pimpiriklisi varmış onu da gördüm :D

Aracınız
Civic FC5 2017
bu deri fabrikada üretilen standart bir malzeme değilki, hayvanlardan sağlanan doğal bir malzeme. doku farkı vs. illaki olacaktır. açıkçası bende anormal bir durum görmedim.

Tamam şimdi en üst resimde işaretlemişsiniz, sağ taraf sol tarafa göre biraz daha portakallanma yapmış (portakallanma denir buna) ama çok fazla göze batacak gibi değil yani ne biliyim işaretleyene kadar bir sorun aradım çokta şey etmemek lazım :) yani bendende pimpiriklisi varmış onu da gördüm :D
Teknik terimleriniz için teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:
bu deri fabrikada üretilen standart bir malzeme değilki, hayvanlardan sağlanan doğal bir malzeme. doku farkı vs. illaki olacaktır. açıkçası bende anormal bir durum görmedim.
10-15 gündür bu kabarmalar kendini gösterdi.
Büyümeye ve epey de tırnağıma gelmeye başladı. Zamanla da deri de parçalanmalar başlayacağını düşünüyorum.
Honda Türkiye'ye yazdım bakalım sonuç ne olacak.

Honda Türkiye çok hızlı bir geri dönüş sağladı sağolsunlar..
Öncelikle Ilıcak Servis Müdürü temasa geçti. İşlem başlatmak için alakalı görselleri istedi.
Ardından Honda Türkiye müşteri ilişkileri iletişim sağladı.Konuşmanın gidişatı gayet pozitif oldu.
Araç 5. yaşına girdiği için deri ve döşeme aksamı garanti kapsamına girmemekteymiş. Fakat zamana bağlı bir deformasyon olmadığını kendileri de farketmiş. Kullanıcı hatası olamayacağı konusunda da mutabık olduk.
Yardımcı olmaya çalışacaklarını , kısa zaman içinde bu konu üzerine kesin dönüş yapılacağı söylendi bakalım.
Umarım değişim yapılır keyifle kullanmaya devam ederim Civic'i...

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Eski aracım olan İ30 da 5.yılında garantiden direksiyon simidini komple değiştirmişlerdi.Muhtemelen sizdeki hatalar benim direksiyonda da var olabilir ama ben çok takılmıyorum.Bir iki kez anahtarlarla direksiyonu çizdim ona sinir oluyordum devamli elime geliyordu,şimdi elime gelmiyor sorun yok.Umarım Honda işleminizi garanti kapsamında halleder,yoksa en kötü iyi bir direksiyon simidi kaplayan yerde işleminizi halletmenizi öneririm.

Geri