2018 CİVİCDE ÖN KAPUT NEDEN İNCE

Aracınız
Dün arkadaş göçük falan var mı diye bi kontrol etti.Göçük göremedi fakat ön kaput ince geldi.Eli ile bastırınca içine gidip geliyor.160 la falan gidince dalgalanma oluyor mu bi dikkat et dedi.Sizdeki arabalar da da ön kaputa el ile bastırınca içe doğru eğiliyor mu ?

Aracınız
Civic FC5 2018
Kişisel görüşürümdür, kimseyi tenkit amacıyla yazmıyorum; Aslında maaliyet sadece etkenlerden biri. Asıl gerekçe araç ağırlığıdır. Araç yakıt tüketimlerinde 1. etken her zaman aracın ağırlığıdır. Bu yüzden ağırlığı daha az malzemelere yönelmek genel üretim anlayışıdır. Yeni nesil pek çok araç üreticisi, karbon fiber ya da plastik yüzeyli malzemeleri araç ağırlığını düşürmek için kullanır. Şu aracın kaportası daha kalın diyen arkadaşların, mikron seviyesindeki farkları hissedebilecek duyarlılığa sahip olmaları gerçekten heyecan verici. Türlü yakınmalara rağmen araçlarımızı sevmeye devam ediyoruz. İnsanoğlunun doğası bu; "daha iyisi olsun".

Kaputunu ince olması daha doğrusu esnek olması kaza anında darbeyi emmesi içindir. Darbe ne kadar emilirse kazanın etkisi o kadar az içeriye etki eder. Bunun testlerini 1950lerde - 80 lerde yapılan taş gibi tabir edilen, kaputu bir o kadar sağlam olan arabaların kaza testlerinde görebilirsiniz. Yeni nesil araçların hepsi bu yöndedir.

Ali Er

0
Az yaktiracaz diye isin civisini cikardilar iyice.Bu gidisle tavanlar alcala alcala yakinda araclara yatar vaziyette binecez.Ayreten seffaflasma yolunda hizla ilerliyorlar.Yakinda baklava yufkasi hesabi disardan bakinca arabanin ici gorulecek derecede kaportalar incelecek.

my01

0
Aracınız
Kaputun ince olması maliyet ve yakıt ekonomisi bakımından bir etken olabilir fakat bence fazla ince yapılmış. Açıkçası ciddi bir dolu yağışından tedirgin oluyorum. Yada kapuda ufak bir çocuğun cikmasi hic iyi. Sonuçlar doğurmaz. Bende 160 gibi hızlarda bir kaç defa izledim. Bir dalgalanmaya rastlamadım.

Hocam bana da çok ince geldi hatta dediğiniz gibi elle bastırınca içe doğru göçmen yapıyordu sonrasında dalgalanma olduğunu farkettim aracı aldığım bayiye söyledim bunları kaputa tekrardan izolasyon yaptılar şimdi dalgalanma da yok içe doğru göçmede çok bariz azaldı

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Günümüz şartlarında araçlar tasarlanırken yayaya çarpılması durumunda kaza sonrasın da yayanın en az hasar ile çıkması da düşünülüyor, kaputun esnek yapıda olmasının nedenlerinden biri de bu olabilir.

Aracınız
Hocam
Günümüz şartlarında araçlar tasarlanırken yayaya çarpılması durumunda kaza sonrasın da yayanın en az hasar ile çıkması da düşünülüyor, kaputun esnek yapıda olmasının nedenlerinden biri de bu olabilir.
Hocam işin onun ile ilgisi yok. Bu devirde bir honda mı düşünüyor yayaları, çıkın dışarı diğer araçların kaputlarına bir basarak karşılaştırın, en mukavemetsiz olanı civic, beğenilmeyen dacia bile daha iyi bu konuda.

Aslına bakarsanız işin özü sacın inceliğinin yanında o koca kaputu alttan kirişler ve düzgün tasarlanmış bir omurga ile adam akıllı desteklememelerinden kaynaklanıyor. Destek işini yapmış olsalar bu şekilde olmaz.

Daha önce yazmıştım, benim araç kaput omuz çizgisi gamzelendi açıp kapatırken, birkaç arkadaş daha aynı şeyden bahsetti

Geri