2018 Fc5 executice(eco değil)

Merhabalar aracımı benzinde kullanıyorum. Şehirler arası 6, şehiriçi 10 litre yakıyorum. Honda kit brc tüp taktıracağım nasipse. Eco gibi benzin deposundan dolum ve gösterge paneline yansıtma, delmeden soketlerle bağlantı ama lpg mode düğmesi yerine kendi koyacakları düğme var. Çok araştırmacı değilim o yüzden eco değil de bunu aldım sonradan çakozladım direk fabrikasyon tüplülerini:) lpg montaj için bayii tavsiyeleriniz var mı acaba? Afyonda oturuyorum.

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@MustafaHoca Hocam hiç lpg montaj tecrübem olmadı yer tavsiye edemeyeceğim, hiç fiyat adınız mı?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ben altı ay önce sıfır benzinli elegance aldım. Özel kampanya nedeniyle fiyat hesaplı olduğu için eco yerine benzinli tercih ettim. 15.000 tl fark vardı. Hemen tüp taktırdım. Afyonluyum. Isparta da oturuyorum. Üşenmedim Çorum a gidip Özençler e taktırdım. Araştırdığımda en iyi montaj ve ayar yapan yerlerden olduğunu öğrendim. Honda kit brc takıldı. Montaj orjinal gibi. 9000 km yi geçtim. Gayet memnunum. Gösterge paneline yansıtma hariç 3750 tl dahil 4000 tl fiyat verdiler. Dahil olanı 4000 tl ye 12 aya yaptırdım. Zaten bayi taktırırsa onlarda ildeki brc servisine yaptırıyor. Kendileri yapmıyor. Tavsiye ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Serviste de yaptırsanız dışarda da yaptırsanız garanti altı yıldan üç yıla iniyor. Zaten bilindiği üzere üç yıldan sonraki garanti sadece tamiri kapsıyor. Bir başka bakış açısı ile servise bağımlılıktan üç yıl önce kurtulma olarakda bakılabilir.

Ben de orayı düşünmüştüm
Ben altı ay önce sıfır benzinli elegance aldım. Özel kampanya nedeniyle fiyat hesaplı olduğu için eco yerine benzinli tercih ettim. 15.000 tl fark vardı. Hemen tüp taktırdım. Afyonluyum. Isparta da oturuyorum. Üşenmedim Çorum a gidip Özençler e taktırdım. Araştırdığımda en iyi montaj ve ayar yapan yerlerden olduğunu öğrendim. Honda kit brc takıldı. Montaj orjinal gibi. 9000 km yi geçtim. Gayet memnunum. Gösterge paneline yansıtma hariç 3750 tl dahil 4000 tl fiyat verdiler. Dahil olanı 4000 tl ye 12 aya yaptırdım. Zaten bayi taktırırsa onlarda ildeki brc servisine yaptırıyor. Kendileri yapmıyor. Tavsiye ederim.

Ben de araştırdım ve aklımda orası vardı artık içim rahat ede ede gidebilirim hocam teşekkür ediyorum

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yakıt değerleri üzerine çok kafa yormadım. Daha önce 12 yıl dizel kullandım. Alır almaz Lpg ye geçince yakıt masrafım hemen hemen değişmedi. Dizel sarfiyatına uyumlu şekilde lpg masrafım var diyebilirim

Özençler e gitmeden randevu alın derim. Ben sabaha randevu aldım. Ayrıca onlarda benim isteğim üzerine öğleden sonrası için tüvtürkten randevu aldılar. Öğleden önce lpg montajı öğleden sonra fenni muayene ve noterden ruhsata işletme şeklinde hepsini bir günde hallettim. Fenni muayenede sorun çıkarsa Özençler den başkasına müdahale ettirmek istemedim. Zaten muayenede sorunda çıkmadı. Ancak afr ayarını Mehmet beyin kendisinin yapıp yapmadığına dikkat edin. Zaten kendisi yapıyor. Kastım Mehmet bey yokken gitmeyin. Püf noktası ayar.

Geri