2018 fc5 makyajlı Typer set takıldıktan sonra yaya koruma sensörü ikaz ışığı

Ad Soyad
M
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba, 1 ay önce aracıma typer set taktırmak için tamirciye gittim. Arka tampon sorunsuz takıldı fakat ön tamponu takabilmek için yaya koruma sensörünün önünde duran sacı eğmeleri gerektiğini söyledi. Bunun tek çözümü buymuş, eğer serviste bu tampon setini taktırmak istersem orada direk sacı kestiklerini söyledi. Önce eğmeden takmayı denediler olmadı sonra vurarak eğdiler ve tamponu taktılar. O günden sonra ara ara yaya koruma sensörü ikaz ışığı yanıyor. Bu her zaman olmuyor. Geçenlerde tamirciye gittim tamponu söküp sacı biraz daha sensörden uzaklaştırdı. Fakat hala ara ara o ışık yanıyor.

Şimdi düşünüyorum keşke taktırmasamıydım ya da bu işi daha iyi yapan birisi o sacı eğmeden takabilir miydi diye. Hiç bir sorunu olmayan tertemiz aracım kazalı gibi ikaz ışığı yakıyor arada ve canımı sıkıyor. Bu konuda tecrübesi olanlar düşüncelerini paylaşırsa çok sevinirim.

mturker

Özel Üye
Merhaba, 1 ay önce aracıma typer set taktırmak için tamirciye gittim. Arka tampon sorunsuz takıldı fakat ön tamponu takabilmek için yaya koruma sensörünün önünde duran sacı eğmeleri gerektiğini söyledi. Bunun tek çözümü buymuş, eğer serviste bu tampon setini taktırmak istersem orada direk sacı kestiklerini söyledi. Önce eğmeden takmayı denediler olmadı sonra vurarak eğdiler ve tamponu taktılar. O günden sonra ara ara yaya koruma sensörü ikaz ışığı yanıyor. Bu her zaman olmuyor. Geçenlerde tamirciye gittim tamponu söküp sacı biraz daha sensörden uzaklaştırdı. Fakat hala ara ara o ışık yanıyor.

Şimdi düşünüyorum keşke taktırmasamıydım ya da bu işi daha iyi yapan birisi o sacı eğmeden takabilir miydi diye. Hiç bir sorunu olmayan tertemiz aracım kazalı gibi ikaz ışığı yakıyor arada ve canımı sıkıyor. Bu konuda tecrübesi olanlar düşüncelerini paylaşırsa çok sevinirim.
Gözden kaçan küçük bir detay var sanırım.
Typer dönüşüm için pişmanlık duymayın bence,
ufak defek şeyler illaki miğde bulandırıcı oluyor ama çözülmeyecek iş değil bunlar .
En kotu ihtimalle sensör arzalanmistir..

Honda madness

Ad Soyad
M
Aracınız
Civic FC5 2018
Gözden kaçan küçük bir detay var sanırım.
Typer dönüşüm için pişmanlık duymayın bence,
ufak defek şeyler illaki miğde bulandırıcı oluyor ama çözülmeyecek iş değil bunlar .
En kotu ihtimalle sensör arzalanmistir..

Honda madness
Pişman değilim asla aracımı çok seviyorum. Merak ettiğim gerçekten böyle mi yapılıyor işlem yoksa benim yaptırdığım yer bu şekilde mi yaptı

mturker

Özel Üye
Pişman değilim asla aracımı çok seviyorum. Merak ettiğim gerçekten böyle mi yapılıyor işlem yoksa benim yaptırdığım yer bu şekilde mi yaptı
Yaptığınız yer aceleye getirmiş olabilir, ben typer tamponu tam oturtmadan müşteriye teslim edeni bile gördüm.. o yüzden adı sanı belli bu işleri zevkle yapanlara gitmeyi her zaman tavsiye ederim.

Honda madness

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018

ne yazıkki typer setlerin hiçbiri o ön koruma demirine zarar vemeden takılmıyor. sırf o demir yüzünden taktırmaktan vazgecmiştim. yaya koruma sensorunun açısını bozmuş olabilirler tamponu takarken açıdan dolayı hata veriyordur

Ad Soyad
M
Aracınız
Civic FC5 2018
hata sürekli ekranda kalmıyor arada bir geliyor. En azından o demire müdahale edilmeden bu işin yapılmadığını öğrenmek beni biraz olsun rahatlattı. Sağolsun işlerini düzgün yaptı yapan kişiler ne zaman araçla ilgili içime sinmeyen durum olduğunda gittim yardımcı oldular. Hata konusunda da emin olmak için burada sormak istedim. Cevaplar için sağolun

Geri