2018 ve üstü modellerde göcük icin fabrikanın yaptığı işlem

ywzckr

0
2018 fc5 lerin c sutununda mukavvaya benzer sert bi maddeyle kaplanmakta bunun sayesinde araç c sutununun kuvvetlendirilmis celik ve kaporta inceliginden dogan dalgalanmanin onune gecmis oluyor, ne kadar dayanikli zaman gosterir tabiki.
IMG_9108.JPG
IMG_9109.JPG
Bende baska bir yerde rastlamistim, 2018 araci tamir ederken farkedilmis. 2018 oncesi modellerde c sutununda bu guclendirme bulunmamaktadir. Forumdan bir arkadas yeni konu icinde bu bilgiyi paylasmami istemisti, bilgilendirme amaclidir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ywzckr Hocam paylaşım için teşekkürler (y)

cvc07

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Cok zayıf duruyor kanımca ne kadar faydası olacak bakalım...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ayrı bir konu olarak paylaşılmasını isteyen benim :)
Köpük uygulaması yerine göçük potansiyeli olan bölgede güçlendirme amaçlı destek plakalarının kullanılması, kafalardaki soru işaretlerinin giderilmesi açısından bence önemli (y)
2018 ve sonrası Civiclerde göcük sorunu ihtimalinin pek kalmadığını varsayabiliriz bence.

Aracınız
Civic FC5 2018
2018 model 3. Ay çıkışlı bi forum sitesinde bi arkadaşta yine göçük sorunu çıkmış, 2018 modellerde baksa böyle bir sıkıntı yaşayan var mı?

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
2018 model 3. Ay çıkışlı bi forum sitesinde bi arkadaşta yine göçük sorunu çıkmış, 2018 modellerde baksa böyle bir sıkıntı yaşayan var mı?

Olabilir cunku parca parca uygulamislar bu izolasyon malzemesini. Bosluk kalan yerlerinde yine dalgalanma olabilir. Birde yoldan gecen bizim arabalara parmak basiyor bunun da etkisi var.
Bu arada bu izolasyon malzemesi bitumlu yalitim malzemesindeki bildiginiz zift bituself ile ayni sadece daha kalın. Ustune de ag orgu yapistirilmis kalkmasin diye, ustune de boya atilmis uzun omurlu olsun diye bilginize.

Aracınız
Civic FC5 2018
Olabilir cunku parca parca uygulamislar bu izolasyon malzemesini. Bosluk kalan yerlerinde yine dalgalanma olabilir. Birde yoldan gecen bizim arabalara parmak basiyor bunun da etkisi var.
Bu arada bu izolasyon malzemesi bitumlu yalitim malzemesindeki bildiginiz zift bituself ile ayni sadece daha kalın. Ustune de ag orgu yapistirilmis kalkmasin diye, ustune de boya atilmis uzun omurlu olsun diye bilginize.

Olması kabul edilebilir birşey değil bana almadan önce tekrar göçük sıkıntısı yaşanabilir deselerdi aracı tercih etmezdim Honda pişmanlık başka birşey değil

Olması kabul edilebilir birşey değil bana almadan önce tekrar göçük sıkıntısı yaşanabilir deselerdi aracı tercih etmezdim Honda pişmanlık başka birşey değil

Bence Honda pişmanlık değildir. Halen parasına göre en donanımlı araçtır. Marka fanatikliği yapmıyorum sonuçta ekmeğimi honda dan kazanmıyorum ve dünya kadar para verip arabasını alıyorum. Burada göçük çıkması honda nın hatası olduğu doğrudur ancak en büyük hata honda türkiye ve yetkili servislerindedir.

Eğer ilk göçük olayı meydana geldiğinde Honda Türkiye tatmin edici ve kullanıcıyı ciddeye alarak kullanıcı taraflı bir açıklama yapsaydı ve yetkili servisler hatayı kabul edip ''Doğrudur böyle bir hata olmuş hemen düzeltelim'' deseydi hiç bu kadar büyümeyecekti. Benim kanaatim böyledir.

ywzckr

0

Hocam kismen katilsamda size herkesin tercihidir tabiki.
Benim gorusum honda kotu bir arac degil, ben araci alirken gocuk problemi olabilicegini tahmin ediyordum. Kaportanin inceligi kotu ama malesef bu vergi sisteminde ayni fiyata daha kaliteli arac uretmeleri de mumkun degil. 2020 liraya asgari ucretle calisiyor bircok honda servisi calisani gerisi prim vb. Adamlar ne yapsinlar yukaridan ne emir geliyorsa onlari diyor. Azicik samimiyet kurabilirseniz biraz daha gercekci yaklastiklarini gorebilirsiniz. Biz kullanicilar ulkenin hicbir seyinde olmayan adaleti arac firmasindan bekliyoruz. Once sistemin degismesi lazim bu tarz beklenti icerisinde olabilmek icin.
Benim gordugum hondadaki sorun ise bu araclari bize sanki denemek icin satmislar bi alin sorun neyse bize bildirinde biz duzeltelim ama duzelttigimiz kisimlari da siz alanlara uygulamayalim tavri daha cok rahatsiz edici benim icin.

Geri