2019 Civic göçük sorunu devam ediyor mu?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar göçük tamiri ile ilgili bilgilendirme yapayım, 118 TL araç sahibi tarafından karşılanıyor bildiğim kadarıyla ücretin kalan kısmını Honda karşılıyor. Bu ay sonuna kadar göçük tamiri devam ediyor sonrasında işlem ücretinin kalan kısmını Honda Türkiye karşılamayacakmış.
Aracımda ki göçükler çoğaldığı ve bu ay da son olduğu için bu hafta işlemi yaptırdım, işlem @ywzckr arkadaşımızın yazdığı şekilde yapılıyor.

Göçük olmasa bile yapıyolar mı acaba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Göçük yok ise yapacaklarını pek zannetmiyorum, ayrıca belirli bir seriden sonra iyileştirme yaptılar sizin seri bu iyileştirme sonrasına da denk geliyor olabilir.

Temmuz 2017 trafiğe çıkışlı ama fabrika çıkışını bilmiyorum

ywzckr

0
Arkadaşlar göçük tamiri ile ilgili bilgilendirme yapayım, 118 TL araç sahibi tarafından karşılanıyor bildiğim kadarıyla ücretin kalan kısmını Honda karşılıyor. Bu ay sonuna kadar göçük tamiri devam ediyor sonrasında işlem ücretinin kalan kısmını Honda Türkiye karşılamayacakmış.
Aracımda ki göçükler çoğaldığı ve bu ay da son olduğu için bu hafta işlemi yaptırdım, işlem @ywzckr arkadaşımızın yazdığı şekilde yapılıyor.

Hocam facebookta bu surenin uzatilacagi yaziyordu ogrenirsem bilgi veririm.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şu göçük olayı Honda sahiplerinde gereksiz takıntı oluşturdu, üstelik benim FC5imde yok :D
Bugün aracı park ettikten sonra sitedeki komşunun Passatının yanından geçerken C sütununa öylesine gözüm takıldı ve ufak bir göçük gözüme çarptı :)
Aracın herhangi bir kazası olmadığını biliyorum, daha önce farklı bir kaynakta Skoda'larda da göçükleri oluşuyor diye okumuştum ama Passatta beklemiyordum. VW grubun kaporta saç kalınlığı iyi diye hatırlıyorum çünkü.
Resmini telefondan çekmeye çalıştım, ne kadar belli oluyor bilmiyorum ama farklı açılardan gözle bakınca fazlasıyla belli oluyor.
Acaba çoktandır araçların C sütunların ufak tefek farketmediğimiz göçükler oluyordu da biz mi farkında değildik diye düşünmüyor değilim :unsure:

251340

251339

Aracınız
Civic FC5 2019
2019 modellerde göçük gözlemleyen duyan bilen var mı acaba? Benim için de büyük dert değil açıkçası, Honda Ayışığı’ndaki satıcılar C sütununun kuvvetlendirildiğini ve yeni modellerde artık bu sorunun yaşanmadığını söylediler. Birkaç yerde de bu bölgeye metal takviyesi yapıldığını gördüm. Elle dokunduğumda da o bölgedeki sacın diğer bölgelere nazaran daha sert olduğunu hissettim. Umarım kimse bu sorunla karşılaşmaz.

Aracınız
Civic FC5 2018
2019 modellerde göçük gözlemleyen duyan bilen var mı acaba? Benim için de büyük dert değil açıkçası, Honda Ayışığı’ndaki satıcılar C sütununun kuvvetlendirildiğini ve yeni modellerde artık bu sorunun yaşanmadığını söylediler. Birkaç yerde de bu bölgeye metal takviyesi yapıldığını gördüm. Elle dokunduğumda da o bölgedeki sacın diğer bölgelere nazaran daha sert olduğunu hissettim. Umarım kimse bu sorunla karşılaşmaz.
Ben de ayışığının bu sözü üzere o bayiden ocak 2019 da aldim.arac 2000 km de simdilik birsey yok.
Yalnız merak ediyorum; honda Türkiye hangi kafayla 31 mart son falan diyo...daha 2018 ve 2019 araclar kendini bu konuda kanitlamadi maalesef.Birde merak ettigim konu bu aracların ihraç edildigi ülkeler var mı? Orada işler nasıl yürüyor?

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben de ayışığının bu sözü üzere o bayiden ocak 2019 da aldim.arac 2000 km de simdilik birsey yok.
Yalnız merak ediyorum; honda Türkiye hangi kafayla 31 mart son falan diyo...daha 2018 ve 2019 araclar kendini bu konuda kanitlamadi maalesef.Birde merak ettigim konu bu aracların ihraç edildigi ülkeler var mı? Orada işler nasıl yürüyor?
Honda Civic Mısır ve İsrail’e Türkiye’den gidiyordu sanırım. Amerikan forumlarında bu bölgedeki bir göçük sorununun tartışıldığını hatırlıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba ,

Civic için verdiğimiz kaporayı geri alıp tercihimizi Corolla 1.6 otomatik benzinli Flame X Pack almaktan yana kullandık. Bu kararımızda hondanın göçük sorunundan sonra kullanıcıları hiç hoş olmayan sebeplerle madur etmesi ve kullanıcıların servisleri hakkındaki olumsuz yorumları olmuştur. Göçük benim için sorun değil ama hondanın bu tutumu ve servislerin durumu beni bu karara itti. Ek olarak satış temsilcisinin tavırları oldu. Showroom aracı istememize rağmen bize aracın showroom olmadığını , aracın otoparkta olduğunu söyledi. Ellerinde tek kaldığını söylemişti. Biz karar verip haber verelim dedik. Oradan çıkıp aynı bayinin şehrin öbür ucundaki showroom una gittik. Bize söylediği aracın buradaki mağazada showroomda olduğunu görünce şok olduk. Hemen oradan çıktık civic defterini kapattık. Satış uğruna bu kadar alçalmak çok ahlaksızca. Kendimde satış sektöründe çalışıyorum ama hiçbir zaman böyle ahlaksızlık yapmadım. Rabbimde bu duruma düşürmesin inşallah.

Sonuç : Cuma gününden beri corolla kullanıyoruz şu an için memnunuz. Çok fazla kullanma zamanımız olmadı.

Geri