2019 eco elagance marşı geç alma sorunu

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba
2019 eco elagance civic haftada 1 - 2 kez marşı 1-2 sn geç alıyor. Sabah veya öğleden sonra farketmiyor. Servise götürdüm orada 1 gün bekledi çalıştırdıklarında yapmamış. Zaten sürekli olmuyor dedim. lpg den kaynaklı olduğunu söylediler. Stop ettiğinde içinde kalan bir miktar lpg tekrar çalışırken bu tarz sıkıntılar yapıyormuş. hatta honda genel merkezi ile konuşmuşlar onlarda sorunun kronik olduğunu söylemişler. Hiç birşey yapmadılar dolayısıyla. Bu sorunu herkes yaşıyor mu yoksa sorunun çözümü için nasıl bir yol izlemeliyim.

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Bende 18 eco exe var Ben araci ilk aldiğimda yapmıştı ama 1-2 saniye degil basip bekliyordum sonra calisiyordu kendi kendine arada bir yapıyordu 1000 bakimina götürdüğümde ( honda haldiza gidiyorum bu arada ve memnunum) bu konuyla ilgili sibop ayarları ve lpg ye bakalım dediler tabi tam olarak ne islem yaptilar bilmiyorum bırakıp ciktim ama tekrar böyle bir sorunla karşılaşmadım kronik diye birşey demeleri cok saçma olmuş bence kronik olsa neden hondayla görüşüp kronik desinler tum araçlarda olurdu görüşmelerinede gerek olmazdı hangi servise gidiyorsunuz?

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Lpg konusunda çok bilgim yok fakat internetten arastirdigim kadariyla lpg regulatorunden çıkan ince boru hava manifotduna giriyor eğer regulator diyaframinda yirtik veya delinme olursa gaz az miktarda manifolda doluyormus buda aracin ilk marlarda geç calismasina neden oluyormus belki gaz kacagi vardır az da olsa

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende 18 eco exe var Ben araci ilk aldiğimda yapmıştı ama 1-2 saniye degil basip bekliyordum sonra calisiyordu kendi kendine arada bir yapıyordu 1000 bakimina götürdüğümde ( honda haldiza gidiyorum bu arada ve memnunum) bu konuyla ilgili sibop ayarları ve lpg ye bakalım dediler tabi tam olarak ne islem yaptilar bilmiyorum bırakıp ciktim ama tekrar böyle bir sorunla karşılaşmadım kronik diye birşey demeleri cok saçma olmuş bence kronik olsa neden hondayla görüşüp kronik desinler tum araçlarda olurdu görüşmelerinede gerek olmazdı hangi servise gidiyorsunuz?

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kayseri inciroğluna gidiyorum. Anlaşılan tekrardan gidip esaslı bir şekilde konuşmak gerekiyor. Teşekkür ederim cevap yazan herkese

Aracınız
Civic FB7 2012
Lpg konusunda çok bilgim yok fakat internetten arastirdigim kadariyla lpg regulatorunden çıkan ince boru hava manifotduna giriyor eğer regulator diyaframinda yirtik veya delinme olursa gaz az miktarda manifolda doluyormus buda aracin ilk marlarda geç calismasina neden oluyormus belki gaz kacagi vardır az da olsa

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aynı sorun 2012 aracımda oldu regülatör değişti ama farklı bir problem de olabilir.

Geri