Civic FC5 2019 eco elegance önden ses

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar aracımı 0 aldım şuanda 3500 km de. Otomatik şanzıman. Aracım kalkışta sol ön taraftan düşük devirde tırlama gibi bir ses geliyor. Servise götürdüm ustaya dinlettim sesi duydu baktı bulamadı. Motordan mekanikten gelmediğini söyledi. Bir gün aracı bırakman lazım söküp bakarız dediler. Bende güvenedim sanayi de bir ustaya gösterdim o da gaz kelebeği olduğunu söyledi, duyma bu sesi dedi. Ama rahatsız ediyor gerçekten, düşük devirde oluyor sanki birşey sürtüyor titretiyor gibi. Hızlanınca geçiyor. İzmitteyim yardımcı olacak arkadaş olursa sevinirim. Teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar aracımı 0 aldım şuanda 3500 km de. Otomatik şanzıman. Aracım kalkışta sol ön taraftan düşük devirde tırlama gibi bir ses geliyor. Servise götürdüm ustaya dinlettim sesi duydu baktı bulamadı. Motordan mekanikten gelmediğini söyledi. Bir gün aracı bırakman lazım söküp bakarız dediler. Bende güvenedim sanayi de bir ustaya gösterdim o da gaz kelebeği olduğunu söyledi, duyma bu sesi dedi. Ama rahatsız ediyor gerçekten, düşük devirde oluyor sanki birşey sürtüyor titretiyor gibi. Hızlanınca geçiyor. İzmitteyim yardımcı olacak arkadaş olursa sevinirim. Teşekkürler

1 aydır ben de aynı sorunla uğraşıyorum ve birebir sizile aynı durum. Hatta konu açtım ama bir sonuç alamadık. HALDIZ a götürdüm tamam bulduk dediler 1 gün araç orda kaldı bir aldım hiçbirşey değişmemiş aynı ses devam ediyor. Borularla alakası yok ben özellikle kontrol ettirdim servise.

Aracınız
Civic FC5 2019
Buna benzer ses bendede sağ taraftan geliyor.
Yan sütun çıtalarının içinden geldiğini düşünüyorum. Bazen motor bölgesinden geliyor gibi oluyor.
Ama ben özellikle kış aylarında aracın butür seslerden dolayı sökülüp takılmasına karşıyım. Bu seferde özensiz bir söküp takmada fazlasıyla tirim sesi gelecek. Onun yerine artık kafaya takmıyorum.
Biraz müzik bu işi hallediyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
1 aydır ben de aynı sorunla uğraşıyorum ve birebir sizile aynı durum. Hatta konu açtım ama bir sonuç alamadık. HALDIZ a götürdüm tamam bulduk dediler 1 gün araç orda kaldı bir aldım hiçbirşey değişmemiş aynı ses devam ediyor. Borularla alakası yok ben özellikle kontrol ettirdim servise.

İzmitli olduğum halde aracımı haldızdan almadım ve 1000 bakımına da oraya götürmedim ama bu ses için bende oraya götürdüm sonuç sizinkiyle aynı demekki. Sandıkçıya götüreceğim ama vakit bulamıyorum. Bayırlarda daha çok yapıyor. Gerçekten rahatsız ediyor o kadar para veriyoruz can sıkıcı oluyor.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
Buna benzer ses bendede sağ taraftan geliyor.
Yan sütun çıtalarının içinden geldiğini düşünüyorum. Bazen motor bölgesinden geliyor gibi oluyor.
Ama ben özellikle kış aylarında aracın butür seslerden dolayı sökülüp takılmasına karşıyım. Bu seferde özensiz bir söküp takmada fazlasıyla tirim sesi gelecek. Onun yerine artık kafaya takmıyorum.
Biraz müzik bu işi hallediyor.

Evet haklısınız söküp takma işi biraz sıkıntılı bir süreç. Direklerden trim sesi daha çok sabah soğukta ilk 15 dk da geliyor sonra nedense geçiyor. Onu takmıyorum zaten, ama ön taraftan gelen sesin başka birşey olduğunu düşünüyorum. Umarım yardımcı olabilecek bir usta bulabiliriz.

Aracınız
Civic FC5 2019
İzmitli olduğum halde aracımı haldızdan almadım ve 1000 bakımına da oraya götürmedim ama bu ses için bende oraya götürdüm sonuç sizinkiyle aynı demekki. Sandıkçıya götüreceğim ama vakit bulamıyorum. Bayırlarda daha çok yapıyor. Gerçekten rahatsız ediyor o kadar para veriyoruz can sıkıcı oluyor.

Hocam okadar araştırdım hep bi noktada farklı çıkmıştı sorun ama bu sefer kesinlikle seninkiyle aynı bayırlarda daha belirgin ses. Bu haftasonu tekrar gidicem kavga ettim tekrar bakalım dediler bulurlarsa sorunu haber ederim.

Aracınız
Civic FC5 2019

Hocam şimdi serviste işim bitti ve sesi buldular. Motor demetini sabitlediler kapuyu açıp. Şuan hiçbir problem yok sonunds kurtuldum ? Sen de göster Haldıza durumu anlat test sürüşüne bile gerek yok direk dediğimi yaptır.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam şimdi serviste işim bitti ve sesi buldular. Motor demetini sabitlediler kapuyu açıp. Şuan hiçbir problem yok sonunds kurtuldum Sen de göster Haldıza durumu anlat test sürüşüne bile gerek yok direk dediğimi yaptır.

Merhaba tekrar çok sevindim, motor demeti dediğiniz şey sabit değilmiydi kaputun altındamı kalıyor. Bir de kime söyleyeyim isim varmı?

Geri