2021 Civic 1.5 182 Hp Fabrikasyon Lpg

akif

0
Aracınız
Tamamen yalan haber. Fabrikasyon LPG olmayacak yeni honda da
Honda bayisi Kamer'in youtube hesabından yapılan paylaşımda 1.5 motora fabrikasyon lpg çalışması olduğu söyleniyor hocam bizde ona istinaden yorum yapıyoruz sizin bilgi kaynağınız nedir acaba ? Bilgi paylaştıkça çoğalır.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
1.6 motor ile gelırse fabrıkasyon LPG ile gelir ama beyler bana sorarsanız Honda 1.6 atmosfer ik motoru getırecek yenı kasaya neden diye sorarsanız muadil markalar hala devam ediyor... Atmosferik motora

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Kesinlikle LPG olacak. BRC montaja devam edecek. Belki ilk gelen araçlarda fabrika kapanışına istinaden aksamalar olsada bir iki ay gecikmeli olarak LPG'li modeller olacak. LPG kesinlikle olmayacak demek doğru bilgi değildir.
1.5 turboya zaten uzun zamandır LPG testleri yapılıyor fabrika bünyesinde. Çok uzun kilometrelerce yapılan testler oldu. Karma sistem kullanan araç 3 depo lpgye 1 depo benzin tüketimi yapıyor diye biliyorum. Ancak belki başlı incelemeler ve testleri sonuçlanan araçların motorları sökülerek analiz edilerek silindir kapağının LPG ye uyumlu hale getirilmesi için çalışmalar yapılıyor. Ama dediğim gibi 182 hp olmayacak Eco turbo modeli. Öte yandan 1.0 turbo çok ama çok iyi. Yakıt durumu dizelleri kıskandıracak cinsten?

Aracınız
Civic FD6 2010
1.6 motor ile gelırse fabrıkasyon LPG ile gelir ama beyler bana sorarsanız Honda 1.6 atmosfer ik motoru getırecek yenı kasaya neden diye sorarsanız muadil markalar hala devam ediyor... Atmosferik motora

R16 motor şimdilik yeni kasada gözükmüyor gibi. Vadesini dolduran bir motor artık. Zaten Toyota da 1.6 valvematik 132 hp motorundan vazgeçti. Sıra Honda da.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu yüzden araçlarımızın KM'sini çok artırmamaya gayret, servis bakımlı olmasına dikat etmeliyiz :D Ben şahsen 2021 sonunda 400 bandından gireceğini düşünüyorum.. Bizim araçların üstüne 50-60 verip geçilir işte

@siviq
Hocam Ya bin aracına rahatça ne adamsın 15500 km oldu benim makina senden bir ay sonra aldım bide ?
Parayı buldun tabii XAU XAG DEN tabii ? maşallah ???

Hürmetler

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar
1.5 182 eco için 3 LPG 1 benzin yazmış arkadaşımız tabii
Eldeki ecolar gibi değil anlaşılan hadi hayırlısı bakalım

Hürmetler

Aracınız
Civic FC5 2020
@siviq
Hocam Ya bin aracına rahatça ne adamsın 15500 km oldu benim makina senden bir ay sonra aldım bide ?
Parayı buldun tabii XAU XAG DEN tabii ? maşallah ???

Hürmetler
Arkadaşlar
1.5 182 eco için 3 LPG 1 benzin yazmış arkadaşımız tabii
Eldeki ecolar gibi değil anlaşılan hadi hayırlısı bakalım

Hürmetler

gümüşü sevdiğim doğru başkan , çaktırma. Beni yeni kasaya geçirecek olanda gümüştür :D şaka maka daha gelmeden öylesine yorumluyom kendimce başkan, bi gelsin bi canlısını görelim... Ayrıca 3 LPG 1 Benzin olayı kafamı çok karıştırdı.. Zaten 2022 den önce araç değişmem biniyorum. Pandeminin tek artısı km artmıyor :D Sen tabi ticarisin hemen iki katım yapmışsın km yi.

Aracınız
Civic FC5 2020
gümüşü sevdiğim doğru başkan , çaktırma. Beni yeni kasaya geçirecek olanda gümüştür :D şaka maka daha gelmeden öylesine yorumluyom kendimce başkan, bi gelsin bi canlısını görelim... Ayrıca 3 LPG 1 Benzin olayı kafamı çok karıştırdı.. Zaten 2022 den önce araç değişmem biniyorum. Pandeminin tek artısı km artmıyor :D Sen tabi ticarisin hemen iki katım yapmışsın km yi.

O bir şey değilde şu CVT koparma olayı biraz can sıkıcı olmaya başladı gibi arkadaşlar forumdaki konuya yazıyor

Hürmetler

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu arada HONDA-E lerde gelmeye başladı arkadaşlar TIR ÜSTÜNDEKİ fotosu tam elektrik Li fakat menzil düşük bildiğim kadarıyla 250-300 km olması lazım yani bizim memelekete çankırıya atmaz beni Bolu hıghwayde tesiste doldurmak gerekiryor ?IMG_1693.JPG

Hürmetler

Aracınız
Civic FC5 2017
R16 motor şimdilik yeni kasada gözükmüyor gibi. Vadesini dolduran bir motor artık. Zaten Toyota da 1.6 valvematik 132 hp motorundan vazgeçti. Sıra Honda da.
Yenı kasada hangi motor lar olacagı hakkında acıklama yapıldı mı ?

Geri