Civic FC5 36Lt LPG ile en fazla 250km giden tek ben miyim?

Arkadaşlar aracım 2018 eco executive otomatik fc5 civic. Aracım şuan 22 bin kmye geldi 2. Bakımını yaptıracağım ve aldığımdan beri en fazla 230 240 civarı şehir içi yol haptım 1 depo lpg ile. Tam dolu şeklinde 36 37 lt LPG alıyor aracım. Böyle araba olmaz olsun defalarca hesapladım her benzinlikten aldım econ açık kapalı kullandım yok fayda etmedi. Arkadaşlar araç 5bin km ye gelene kadar kaç defa götürdüm servise böyle bişey olamaz diye. Çok yakıyor litre bazında fazla yakıyorbunun 11 litre yapması lazım maksimum 16 17 litre lpg yakıyor şehir içinde neredeyse. Genelde 230 km de bitiyor depo. Nereden aldım bu arabayı bilmiyorum lanet olsun diyorum sadece. Servis hiçbirşey yapmıyor. Aracın beynine başlanıp yakıt gaz karışımı iyi diyor hepsi bu. Ayrıca arabayı çok yumuşak kullanırım pedal tepkilerim çok düşüktür. Yani anasını ağlatıyor yakıtın.

Mi Note 10 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar aracım 2018 eco executive otomatik fc5 civic. Aracım şuan 22 bin kmye geldi 2. Bakımını yaptıracağım ve aldığımdan beri en fazla 230 240 civarı şehir içi yol haptım 1 depo lpg ile. Tam dolu şeklinde 36 37 lt LPG alıyor aracım. Böyle araba olmaz olsun defalarca hesapladım her benzinlikten aldım econ açık kapalı kullandım yok fayda etmedi. Arkadaşlar araç 5bin km ye gelene kadar kaç defa götürdüm servise böyle bişey olamaz diye. Çok yakıyor litre bazında fazla yakıyorbunun 11 litre yapması lazım maksimum 16 17 litre lpg yakıyor şehir içinde neredeyse. Genelde 230 km de bitiyor depo. Nereden aldım bu arabayı bilmiyorum lanet olsun diyorum sadece. Servis hiçbirşey yapmıyor. Aracın beynine başlanıp yakıt gaz karışımı iyi diyor hepsi bu. Ayrıca arabayı çok yumuşak kullanırım pedal tepkilerim çok düşüktür. Yani anasını ağlatıyor yakıtın.

Dostum sakin ol

Yakıtı nerden alıyorsun ?

Arac otomatik mi ?

Kullanım tarzı onemlı tapa gaz yapıyor musunuz kalkışta ?

İkamet yerıniz neresi arac soguk ıklımde mi ?

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Otomatik araç. Sakarya/serdivanda kullanıyorum aracı. Genel olarak iklimi ılımandır ama farketmiyor ki. Gaz tepkilerim gayet yumuşaktır pedala adılmam hiç bir zaman. Arka koltuktaki adam çıldırır sallana sallana gidiyorum diye. Ama kaderimiz mi bizim bu herşeyin en kötüsüne denk gelmek sınavımız mıdır bilemiyorum. Elimden çıkartmayı dört gözle bekliyorum aracı 0 aldım ama
Dostum sakin ol

Yakıtı nerden alıyorsun ?

Arac otomatik mi ?

Kullanım tarzı onemlı tapa gaz yapıyor musunuz kalkışta ?

İkamet yerıniz neresi arac soguk ıklımde mi ?

Aracınız
Civic FC5 2017
Otomatik araç. Sakarya/serdivanda kullanıyorum aracı. Genel olarak iklimi ılımandır ama farketmiyor ki. Gaz tepkilerim gayet yumuşaktır pedala adılmam hiç bir zaman. Arka koltuktaki adam çıldırır sallana sallana gidiyorum diye. Ama kaderimiz mi bizim bu herşeyin en kötüsüne denk gelmek sınavımız mıdır bilemiyorum. Elimden çıkartmayı dört gözle bekliyorum aracı 0 aldım ama

Hocam aracı biraz benzinde kullan bir depo Eco mod kapalı LPG hiç kullanma Shell den al benzını sonra LPG yı de shellden fulle ve yakıt hesabı yap bakalım bi ?

Eger hala cok yakıyor ise BRC ye gotur bir yakıt kalıbrasyonu yapsınlar

sen aracı sanırım hiç benzinde kullanmadın aldıgından beri hıc benzin deposunu bıtirdin mi ?

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam moralini bozma arkadaşın dediği gibi bir sakin ol. Vardır bir sorun vs. yapılır yani. Birde hava filtresinin orayı bir kontrol edermisin ? Herhangi bir çatlak, kırık varmı diye. Ben min 350-400 km arası yapıyorum şehiriçi. Benzinde lpg de shell'den kullanıyorum.

gunesec

Özel Üye
Hocam moralini bozma arkadaşın dediği gibi bir sakin ol. Vardır bir sorun vs. yapılır yani. Birde hava filtresinin orayı bir kontrol edermisin ? Herhangi bir çatlak, kırık varmı diye. Ben min 350-400 km arası yapıyorum şehiriçi. Benzinde lpg de shell'den kullanıyorum.
Şehir içi minimum 400 nasıl oluyor hocam? Uzun yolda ne kadar oluyor peki? Yolunuz hep düz,ışıksız, sürekli sabit hızda kullandığınız bir yer mi? Maşallah diyim. Rakamlar efsane.

akif

0
Aracınız
36 litre lpg ile 250 km menzil kabul edilebilir değil hocam yakın şehirlerdeki referansı düzgün başka bir servise gitmenizi tavsiye ederim bir yerde sıkıntı olduğu aşikar. 27 litre lpg alan fb7 ile sehiriçinde o civarda km yol yapıyordum.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam gerçekten ben 350 km'yi görüyorum zorlayınca 400 km'de gördüm yani. Gaziantep'te kullanıyorum fark edermi o kadar bulunduğum il bilmiyorum. Yarın gene resmini çekip yollayayım. Uzun yolda 450 km'yi görüyorum biraz daha yavaş gidince 500 km 'ye yakın gidiyor.

Geri