3D Yazıcı ile Artık Tüm Parçaları Basacağız ...

Aracınız
Civic FD6 2011
Evet arkadaşlar an itibariyle kendi yazıcım ile parçalar basmaya başladım :cool: Artık parça kırıldı ara derdine son verdim solidwork ve autocad'den çizim yapıyorum basıyorum ve alıştırma yaparak parçayı montajlıyorum. Bulunamayan parçalarda ve maliyeti 1200 lirayı bulan parçalar özellikle bu yol ile 150 200 liraya halloluyor. Aşağıdaki model ortalama 85 liraya geldi, muadilleriyle karşılaştırınca en uygunu 200 lira kargo dahil değil sanırım 240 liraya falan geliyor. Modelleri şuan için saklıyorum ileride ticarete dönüştüreceğim bir projem bile mevcut yakın zamanda daha ilginç paylaşımlarla geleceğim.

WhatsApp Image 2024-09-21 at 14.36.28.jpegWhatsApp Image 2024-09-21 at 14.36.39.jpeg
Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim :)

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Peki bu plastik parçaların dayanıklılığı nasıl hocam? Örneğin dişli olarak basılan bir parçanın kullanım esnasında dişli sıyırma ihtimali var mı? Orjinal parçalara göre sertliği nasıl?

NoFeaR

BYD
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Diğer Markalar
@WeldingEngineer Güzel uğraş tebrik ederim, umarım istediğiniz şekilde de ticarete dönüştürebilirsiniz.

Aracınız
Civic FD6 2011
Peki bu plastik parçaların dayanıklılığı nasıl hocam? Örneğin dişli olarak basılan bir parçanın kullanım esnasında dişli sıyırma ihtimali var mı? Orjinal parçalara göre sertliği nasıl?
Kullandığın filamente ve reçine türü yazıcın varsa kürleme sürene bağlı ama dayanıklı ondan yana sıkıntı yok

Aracınız
Civic FD6 2011
Devir artık 3d baskı devri yani enjeksiyon kalıp ile basılan ile 3D yazıcı arasında dağlar kadar fark yok artık abs filament kullan aynı dayanımı veriyor.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Devir artık 3d baskı devri yani enjeksiyon kalıp ile basılan ile 3D yazıcı arasında dağlar kadar fark yok artık abs filament kullan aynı dayanımı veriyor.
Elinize sağlık hocam. 3D baskı ile ilgili aklımda hep bu soru vardı ve araştırmaya bi türlü fırsat bulamamıştım. Bilen birinden cevap almak iyi oldu 🙂

Geri