40 bin bakım

Arkadaşlar Merhaba,

Bu konu ile alakalı bir konuda yazmıştım ama konu açsam daha doğru diye düşündüm. Aracım 2018 eco elegance ve 44 bin km. En sın 30 bin bakımını yapmıştım. Haliyle 40 bin bakımı için servise gitmek istiyorum. Lakin 2000 tl üstünde bir fiyat çıkacaktır. Açıkçası artık yetkili servise vs. gitmek istemiyorum özel servisler 10 bin yerine 15 hatta 20 bin aralıklarla gelebilirsiniz demesine rağmen 10 bin km de bir yetkili servise 1200 ki artık daha fazla olacak bana koyuyor. Şimdi sizin tavsiye edebileceğiniz İstanbul da Honda özel yetkili servis var mı güvenebileceğim ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Bakım aralığınız yine 10.000 km. veya bir sene olmasına dikkat ediniz. Şanzıman yağını orjinal kullanın.

Avrupa için

Anadolu için

Koçarslan Honda
Bostancı, Bostancı Oto Sanayi, Zambak Sokak A Blok No:8 İçerenköy Mahallesi, 34744
(0216) 469 44 99

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Filtreleri yağı alıp standart bakımı herhangi bir yerde yaptırırsınız. Herkes yağ değişitirip filtre takabilir. 75tl işçilik alıyorlar. Mann filtre, Motul 0w20 eco lite yağ alıp siz de öyle yapın.
LPG Bakımı için ben Beylik Otogaza gidiyorum.
Şanzıman yağı, hidrolik yağı değişimi ve subap ayarı için yetkili servise gidiyorum.

Filtreleri yağı alıp standart bakımı herhangi bir yerde yaptırırsınız. Herkes yağ değişitirip filtre takabilir. 75tl işçilik alıyorlar. Mann filtre, Motul 0w20 eco lite yağ alıp siz de öyle yapın.
LPG Bakımı için ben Beylik Otogaza gidiyorum.
Şanzıman yağı, hidrolik yağı değişimi ve subap ayarı için yetkili servise gidiyorum.

Ben artık 40 bin olduğum için stardart bakım geçti sanırım. Size soracağım şey şanzıman hidrolik ve subap kaç km bir yapılması gerekiyor. Balata değişimi vs. Bir de yetkili servis kaç tl fiyat çekti ?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ben artık 40 bin olduğum için stardart bakım geçti sanırım. Size soracağım şey şanzıman hidrolik ve subap kaç km bir yapılması gerekiyor. Balata değişimi vs. Bir de yetkili servis kaç tl fiyat çekti ?
Şanzıman 2 yıl ya da 40 bin km de bir, hidrolik 3 yılda bir, subap ayarı da kontrol edilir ve genelde 40binde bir yapılır. Fiyatı telefon ile arayıp öğrenebilirsiniz. Ya da forumdan bakabilirsiniz.

Arkadaşlar 40 bin bakımını Mutluhan Maltepe de yaptım. Genel aracımı garantiden çıkarmadığım için memnunum. Şanzıman yağı değişimi + Motor yağı değişimi + Subap ayarı + Filtre değişimleri + Lpg pulları değişimi + Diğer kontroller ve rutin işler için 2200 tl ücret ödedim.

Eleştirim yıkama hususunda o kadar para veriyoruz altı üstü iç dış temizleme yapacaklar ama iki pas pasa su tutmak yok içerideki çöpler atılmamış ayrıca dış yıkama konusunda özensiz yapılmıştı.

Geri