42/2f güvenlik şeridi ihlali cezası

Aracınız
Civic FC5 2019
Günaydın değerli forum üyeleri, İstanbul Silivride ikamet etmekteyim ve öğretmenim, 2 Mart'ta Avcılar'da önemli bir sınavım vardı ve 8.15te yola çıktım sınav saat 10daydi. Saat 9 gibi trafik kilit olmaya başladı ve ben yaklaşık 40 dakika sabrettim açılır diye ama nafile, 9.40tan sonra navigasyona bı baktım 49 dakika görünüyor ve 15 dakika da gecikme hakkımı da ekleyince yine yetişemiyorum. 9.40tan sonra sellektor güvenlik şeridi ihlali vs ordan kaçış burdan kaçış sınav merkezine vardığımda 10.16 ve sınava 1 dakika geç kaldığım için sınava alınmadım. Bu gün e devlete bakınca 1339 lira güvenlik şeridi ihlali cezası gördüm, bu cezanın bu kadar ağır olduğunu bilmiyordum ve o şeritler hiç boş kalmıyor girenlerin hepsinin geçiş üstünlüğü mü var yoksa odemiyorlar mi ya da girilen yerleri biliyorlar mı? Kafamda bir sürü soru ve asıl meseleye geleyim: daha önce yiyen oldu mu ? Elimde onaylı sınav giriş belgesi var geçerli bir mazeret olur mu iptal ettirme imkanım var mı yoksa kuzu kuzu ödeyecek miyim? Bir diğer sorum da ceza gelmeden e devletteki ceza beyannamesini göstererek itiraz etme imkanım var mıdır? Bu arada sınav da ciddi bir sınav, milli eğitim bakanlığı ünvan değişikliği ve ben öğretmenlikten avukatlığa geçmeye çalışıyorum ve yaklaşık 2 yıldır heyecanla bekliyor ve çalışıyordum. Normalde 1 saat sürüyor ben risk olmasın diye 2 saat önce çıktım ama okulların açıldığı ilk gün olmasını çok da hesaba katamadim maalesef. Herkese keyifli forumlar dilerim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-03-03-23-59-23-903_tr.gov.turkiye.edevlet.kapisi.jpg
    Screenshot_2021-03-03-23-59-23-903_tr.gov.turkiye.edevlet.kapisi.jpg
    101.8 KB · Görüntüleme: 43

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam gerçekten zor bir durum. Yukarı tükürsen bıyık, aşağıya tükürsen sakal misali gibi olmuş. Tanıdık bir trafikçeye bu konunun linkini attım, ne dersin bu duruma dedim. "Yanlış yapılan bir olayda ceza yazmak haktır. Fakat sebep sonuç ilişkisini bakarak Hakim'lerin takdir yetkisi olduğu için iptal edebilir. " dedi.

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Geçmiş olsun hocam gerçekten zor bir durum. Yukarı tükürsen bıyık, aşağıya tükürsen sakal misali gibi olmuş. Tanıdık bir trafikçeye bu konunun linkini attım, ne dersin bu duruma dedim. "Yanlış yapılan bir olayda ceza yazmak haktır. Fakat sebep sonuç ilişkisini bakarak Hakim'lerin takdir yetkisi olduğu için iptal edebilir. " dedi.

Bu işlerle içli dışlı birisi olarak söyleyebilirim ki itirazı kuvvetle muhtemel reddedilecek. En azından önce cezayı yatırıp daha sonra itiraz etmenizi tavsiye ederim. Çok geçmiş olsun.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
geçmiş olsun.
internetteki örneklerini araştırın, tanıdık avukatlara danışın.

yakın zamanda biraderim de EDS den trafik cezası yemiş. 70 sınır olan yerde 78 ile ceza yemiş. %10 payı da katarsak 1km/h hız ile ceza yemiş oluyor.
internette örneklerini araştırdığında itirazların büyük çoğunluğu kabul edilmiş ve ceza iptali gerçekleşmiş.

Sizin de umarım bu şekilde sonuçlanır.

Aracınız
Civic FC5 2019
Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için, itiraz edecem ve bir kaç da belge ekleyerek, artık gerisi tamamen şans işi. 2 marttaki haber sitelerindeki haberlerden bir değerleme, sınav giriş belgesi ve sınava giremediğime dair dilekçe örneği ama bakalım artık. 14 yıldır trafikteyim ve 2020de Haramiderede bir koridor cezası yedim ve o da ne olduğu meçhul. Gece 1.15te girmişim ama o saatte kesinlikle orda bulunmadım ve orada da trafiğin olmadığı saat yok. Haricinde hiç bir cezam yok ve hiç şerit ihlali yapmam. Çok zorda kaldığım için yaptım ve sonuç ortada

Geri