4660 KM Tatil Yolu Lpg Yakıt Tüketimi Verileri

Aracınız
Civic FC5 2019
Iste ben de bunu anlamiyorum..Fabrika verisinden daha iyi bir degeri nasil elde ediyorsunuz? Bu aracin sehir ici fabrike degeri 9,xx degil mi? Siz nasil 8.5 lt yakaladiniz? Anlamak guç!
Valla hocam bugün arabayı yıkayacağım, eve gittiğim zaman fotoğrafını da atarım. Ben de hep eco açık ve agresif kullanmadım daha aldığım günden beri..

Aracınız
Civic FB7 2014
Valla hocam bugün arabayı yıkayacağım, eve gittiğim zaman fotoğrafını da atarım. Ben de hep eco açık ve agresif kullanmadım daha aldığım günden beri..
Kardes sana inanmadigimdan degil, elbette dogru diyorsundur yanlis anlama..sadece nasil oluyor anlamiyorum..surus tarzinizi ,guzergahinizi,yakit tipinizi, v.s aciklarsaniz bize de faydasi olur belki.. benim su an 11.2 lt gosteriyor.. Mamak-cebeci-ulus genel guzergahim..

Aracınız
Civic FB7 2014
Bir de sizin guzergah genelde ana arterlerden olusuyor sanirim.. ben genelde direkt sehir trafigine maruz kaliyorum..

Aracınız
Civic FB7 2014
Anladim, ben econ kapali kullaniyorum hep..şu icindeki gazi tuketeyim ,fulleyip econ'u acip bir depo harcayim bakayim fark edecek mi? Surus tarziniz nasil,genelde en cok kac devir cevirirsiniz mesela yokus gordugunuz yerlerde?

Aracınız
Civic FC5 2019
Anladim, ben econ kapali kullaniyorum hep..şu icindeki gazi tuketeyim ,fulleyip econ'u acip bir depo harcayim bakayim fark edecek mi? Surus tarziniz nasil,genelde en cok kac devir cevirirsiniz mesela yokus gordugunuz yerlerde?
Hocam bende bugün fulleyecem depoyu ve bu sefer de eco kapalı olarak deneyeceğim. Bakalım sonuçlar nasıl olacak :) Gaz pedalına çok ani hareketlerle basmıyorum, genel de 2000 deviri geçmem ki eğer geçersem de 2000-2500 devir arasına çıkarım maximum. Yokuşlarda ise dediğim gibi pedala aniden basmam ve yavaşca hızlanırım, 2500-3500 devir arasına kadar çıkıyorum. 8,5 litre şehir içinde gerçekten iyi bir veri mi?

Aracınız
Civic FB7 2014
Iyi de laf mi :) efsane diyorum ben... diger arkadaslar ne der bilmiyorum.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam bende bugün fulleyecem depoyu ve bu sefer de eco kapalı olarak deneyeceğim. Bakalım sonuçlar nasıl olacak :) Gaz pedalına çok ani hareketlerle basmıyorum, genel de 2000 deviri geçmem ki eğer geçersem de 2000-2500 devir arasına çıkarım maximum. Yokuşlarda ise dediğim gibi pedala aniden basmam ve yavaşca hızlanırım, 2500-3500 devir arasına kadar çıkıyorum. 8,5 litre şehir içinde gerçekten iyi bir veri mi?
8.5lt/100km (lpg) değeri benim gibi İstanbul'da kapıdan çıktığın anda trafikte olanlar için iyi bir veri. Ancak ana karterlerde açık yolda 50-100km/s hızları arasında gidip, fazla frene basmadan yol alabiliyorsanız normal bir veri lpg için. Benim yaz - kış gösterge genelde 8.2 - 9lt/100km arasında yani 9.5-11lt / 100km lpg arasında bir yakıt tüketimim mevcut İstanbul şehiriçi. Trafiğin lanetlik durumuna göre bu aralıklarda geziyorum 1 depoyla.

Aracınız
Civic FC5 2017
LPG nin ne kadar yaktığını nereden görüyorsunuz . Ekranda LPG ye geçince tüketim verileri gözükmüyor.

Geri