Civic FB7 5 tane ariza lambasi yanda bir anda düz yolda giderken

Aracınız
Selamlar acil bir sorum var 2012 fb7 civic elegance lpg econ araçla memlekette seyir halindeyken hiz 110 civariydi birden abs vsa lastik basinci işiği el freni işiği direksiyon işiği yandi.sürüşte hiç bir değişiklik olmadi araba normal gidiyor.eskişehir ufuk servisinde pc ye bağladi vsa sensöründe ariza gözüktü ama emin olamadi yarin arabayi bize birak detayli inceleyelim dedi.yani sorun nereden kaynakli belli değil.ben uzun zamandir benzin koymuyordum.yani tamamen bitmiş olabilirdi bundan kaynaklanabilirmi.başka nereden olur bilgisi olan varsa yardim ederse sevinirim.

Aracınız
Civic FB7 2013
Eklemek istediğim bir şey daha var. Aracın beynine ve abs beynine bağlı veya giden soketlere elektrik geliyor mu diye kontrol kalemi vb gibi şeylerle bakmayın. Bakacaksanız ise çok dikkatli olup kısa devre yapmamaya çalışın çünkü beyin direkt zarar görebiliyor.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bir araci kesinlikle benzin siz birakma sebebi arac calişşrken lpg de olsa bile depoda benzin ponpasi devamli devir daim ederek calişir benzin olmayin ca bukez motor yanar sorunun cevabi benzinle bu arizanin hic bir işi yok bu ariza bence bir sensor arizasi dir ya arizayi veren sensor temasislik olmuştur yada kisa sure okuyamamiş veri leri ariza olarak kaydeder sorun bence büyük degildir ancak izlenmeli ve tekrarlarsa mutlaka kontrol edilmeli gecmiş olsun
SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ruhi şenoğlu
Aracınız
Civic FE1 2021
Selamlar acil bir sorum var 2012 fb7 civic elegance lpg econ araçla memlekette seyir halindeyken hiz 110 civariydi birden abs vsa lastik basinci işiği el freni işiği direksiyon işiği yandi.sürüşte hiç bir değişiklik olmadi araba normal gidiyor.eskişehir ufuk servisinde pc ye bağladi vsa sensöründe ariza gözüktü ama emin olamadi yarin arabayi bize birak detayli inceleyelim dedi.yani sorun nereden kaynakli belli değil.ben uzun zamandir benzin koymuyordum.yani tamamen bitmiş olabilirdi bundan kaynaklanabilirmi.başka nereden olur bilgisi olan varsa yardim ederse sevinirim.
Hocam merhaba.bizim araçta aynı sorun oluyor.Siz sorunu çözebildiniz mi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bir araci kesinlikle benzin siz birakma sebebi arac calişşrken lpg de olsa bile depoda benzin ponpasi devamli devir daim ederek calişir benzin olmayin ca bukez motor yanar sorunun cevabi benzinle bu arizanin hic bir işi yok bu ariza bence bir sensor arizasi dir ya arizayi veren sensor temasislik olmuştur yada kisa sure okuyamamiş veri leri ariza olarak kaydeder sorun bence büyük degildir ancak izlenmeli ve tekrarlarsa mutlaka kontrol edilmeli gecmiş olsun

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu hatayı ben çok almıştım. Birçok yere gösterdim bulamadık en sonunda akü kutup başlarından biri gevşekmiş ve o yüzden oluyormuş.

Ad Soyad
Yasin Albayrak
Aracınız
Honda CRV
Sorunu nasıl çözmüştünüz siz hocam. Benim de başıma geldi aynı şey

Ad Soyad
Yasin Albayrak
Aracınız
Honda CRV
Sorun çözüldü. Ampul değiştirirken far motorunun soketine elektrik geliyor mu diye usta bakmış ve bundan dolayı abs beyninin şaseleri patlamış. Bir çok yere gittim tampon inecek dediler veya çoğu yer sorunu çözemedi. Bu gibi sorun yaşayanlar hala varsa bana özelden yazarsa yaptırdığım yeri önerebilirim. En azından sorunun ne olduğunu çok iyi bir şekilde tespit ediyorlar.
Hocam nerede yaptırdınız. Aynı sorun bende de var

Geri