55.000 bakımı Kararsızlığı

Aracınız
Civic FB7 2014
Selamlar arkadaşlar. 2,5 yıl önce fb7 araç aldım. 42.000 kmde idi. (2014 benzinli) . Geçen sene yetkili serviste bakımını yaptırdım. Yetkilideki personel yakıt filtreside değişecek ama sonraki bakıma bıraksakda olur dedi. Şanzıman yağı 38 binde değişmiş gözüküyor servis kayıtlarında.

Her neyse bu sene zamanı geldi diye fiyat sorayım dedim. araç şu an 55.000 kmde . Yetkili servisler şanzıman yağı ve filtresi, yakıt filtresi , fren hidroliği ( buna hiç itirazım olmaz) değişim diyor . Özel servisler şanzıman yağınıda , yakıt filtresininde değişimi ihtiyacı yok diyor.
ÖZel servislerde ön disk, balata arka balatalar 3-4k daha gider dedi ama .Zaten çok km yapmıyoruz seneye daha yüksek fiyattan değişmektense bu sene değişelim frenler temiz olsun hesabı yapıyorum kafamdan. Onun için servislere git gel yapmakta istemiyorum.

Sonuç yetkili servisler bakım + benzin,şanzıman filtre +şanzıman yağı için 3150-3500 tl istiyor. balatalar ve ön diskler için de 2875-3100 tl
Özel servisler şanzıman yağı , filtresi ve benzin filtresi hariç 1600-1800 istiyor +kdv.
Yetkiliden yağ,hava , şanzıman yağ filtresi , şanzıman yağı alıp özelde değiştirme, benzin filtresini ise değiştirmemek gibi bir niyetim var.

Sormak istediğim kullandığınız disk , balata markaları nedir ? Ne önerirsiniz ? .Özel servisin biri mga disk + blueprint balata dedi diğeri trw disk + hi tech balata dedi. Mgaya sıcak bakmıyorum trw ,ferodo diğer aracımda da kullandığım bildiğim markalar .
Yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılar.

Geri