Acil Sol Tekerimde Anormal Kamber

Aracınız
Civic EK
Selamunaleyküm herkese.benim 2001 model ies civic aracım var 1.6. Geçenlerde gözüme çarptı sol ön tekerim , sağ tekere göre biraz daha üstten içe yatık duruyor kamber var gibi. Acaba dedim göz yanılsaması mı diye elime metre alıp ölçtüm. Sol ön taraf sağ tarafa göre üstten 7-8 mm daha içe yatık durumda. Rotçuya gitme fırsatım olmadı ama sizce neden yapar bunu daha önce yoktu eminim. Masraf ne olur nasıl bir yol izlemeliyim lütfen bilen arkadaşlar yardım

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bir çok farklı sebebi olabilir. Seneler önce park ederken sağ tekerleği vurmuştum bir çıkıntıya incelendi amortisör yamulmuş o değişti ve sorun düzelmişti.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Selamunaleyküm herkese.benim 2001 model ies civic aracım var 1.6. Geçenlerde gözüme çarptı sol ön tekerim , sağ tekere göre biraz daha üstten içe yatık duruyor kamber var gibi. Acaba dedim göz yanılsaması mı diye elime metre alıp ölçtüm. Sol ön taraf sağ tarafa göre üstten 7-8 mm daha içe yatık durumda. Rotçuya gitme fırsatım olmadı ama sizce neden yapar bunu daha önce yoktu eminim. Masraf ne olur nasıl bir yol izlemeliyim lütfen bilen arkadaşlar yardım
Ve aleykümselam
Kamber arkaya takılır. Ön düzen için spacer flash veya coilover olabilir. Birşey takılı değil ise dışarıdan darbe söz konusu olabilir. Rot balanscıya gidip ayrıntılı baktırmanız lazım.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic EK
Çamurlukta ufak bi hasar benden önce söz konusuydu ama 1 senedir araç bende bu zamana kadar görmemem imkansız gibi bişey çünkü neredeyse 1 cm yatık duruyor durduk yere de olmaz dediniz anladığım kadarıyla

Geri