afra lpg benzin modülü hakkında

Aracınız
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,

FB7 arabamı Kasım ayı içinde aldım ve benden önceki sahibinin de üzerinde çok durduğu, benim de gördüğüm kadarıyla sorunu yaşayan tek kişi olmadığımı fark ettiğim bir benzin göstergesi problemi var.

Forumdaki konuları okudum, hatta bu problem ile ilgili olarak da Halil İbrahim bey ve Bursa'daki arkadaşı E. Şeker bey ile de görüştüm ancak kendileri röle mantığında çalışan ürettikleri modülün şu an için satışını yapmadıklarını ve bir süre daha yapmayacaklarını söylediler.

Sonuca geliyorum; bu gün internette bu sorunla ilgili yine araştırma yaparken "afra modül" diye bir modüle denk geldim. Ankara'da bir Honda servisi, kendi ürettiği bir cihazın satışını ve montajını yapıyor. Aradım kendilerini, görüştüm. Mantık olarak ygdm modülünden farklı, işlemci ve sensörler ihtiva eden bir cihaz olduğunu söylediler. 1,5 yıl kadar test ettiklerini ve yalnızca Ankara'da 60 adet araca montajını yaptıklarını söylediler. Cihazın fiyat bilgisini de aldım ama, kendi siteleri dışında hiç bir yerde bununla ilgili bilgi olmadığı için sizlere de sormak istedim.

Bu cihazla ilgili bilgisi olan arkadaşlar var mı? Varsa ve bilgi paylaşımı yaparlarsa başta ben olmak üzere bir çok kişiye faydası dokunur kanaatindeyim.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Aracınız
Cihaz fiyatı 150 tl montaj dahil 300 tl dedi konuştuğum arkadaş. Bu arada biraz daha özellikli bir cihaz anladığım kadarıyla. Tabi arabanın beynine müdahale edilmeden sadece yakıt değerlerini göstergeye işetiyormuş.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=10462]fatihisci[/MENTION] İlk defa duydum, fiyat da biraz pahalı geldi.

Aracınız
Aslında bu işi başlatan kişi Halil İbrahim bey biliyorsunuz, ben onunla konuştuğumda telif meseleleri ile uğraşıyorum bir kaç ay içinde çıkartacağız cihazı demişti be fiyatı da 200 tl olacak diye eklemişti.

Eğer aynı işi görüyorsa bence montaj hariç fiyat bana makul geldi.

Aracınız
Montajını sadece üreten arkadaşlar yapıyorlarmış, Bursa’da var mı montaj yaptırtabileceğim yer diye sordum, yok dediler. Dolayısıyla 300 tl evet bence de pahalı, ama yalnızca cihaz fiyatı dediğim gibi bana makul geldi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Honda Bar Ankara da iyi olan bir kaç honda özel servisinden biri. Açıkçası hiç gitmedim. Modüllerin aşağı yukarı hepsi aynı. Açıkçası bende honda nın serviste kendi taktığı modül var. Neredeyse hiç bakmıyorum. Bir depo ile 270 km yapınca gaz alıyorum. Bir depo zaten 300 km yapıyor bende. Hangisi uygunsa onu alın bence

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bu durum bende psikolojik, pimpirikli de olunca iyice katlanılmaz oluyor bazı şeyler. Önceki arabama kendim taktırtmıştım lpg kitini ve hiç sorun yaşamamıştım, ama civic’de olan bu sorun beni şaşırttı. Aynı menzil değerleri var arabaların zaten, bende o civarlarda alıyorum lpg yi ve sadece psikolojik nedenlerden taktırabilirim. Ayrıca uzun yol durumlarında depo range değerleri de kafa karıştırıyor. Bu sebeple bu konudaki fikirleriniz önemli benim için.

Geri