air süspansiyon

Arkadaşlar Selamlar bu arada, tüm bunları yaparken aracın muayene süreci olacak. Sök/tak yapılmak istendiğinde nasıl bir masraf yaratacak, yada sök/tak dan dolayı herhangi bir olumsuzlukla karşılaşacak mı? bunları da düşünmüyor değilim....

Muayeneden geçmek, bir dönem bir kaç kendini bilmezin TÜV istasyonu önünde arabalarını indirip kaldırması nedeniyle hayal oldu.
TÜV bir bildiri yayınladı ve tüm TÜV istasyonlarında sonradan yapılan projesiz bu ve benzeri modifiyelere çok dikkat ediyorlar.
O nedenle belirttiğiniz gibi muayene öncesi sök, sonrası tak masrafı oluşuyor.
Eğer işini bilen birine yaptırırsanız bakımları da yaptırmış olursunuz.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ynt: air süspansiyon

Merhaba,

Konuda AirMadZ kelimesi geçtiği için Google'dan buldum.

Öncelikle kendimi tanıtayım.
AirMadZ Havalı Süspansiyon ve Yönetim Sistemleri firmasının ortaklarından biriyim.

Foruma üye olmamın nedeni öncelikle varsa havalı süspansiyon sistemleri hakkında sorularınıza yardımcı olmak.
Sistem ile ilgili nasıl çalıştığından, bakımlarına kadar her şeyi sorabilirsiniz.
Ayrıca firma özelinde sorularınız olursa onlara da yardımcı olurum.

shop.airmadz.com üzerinden Civic'lere yaptığımız uygulamaları görebilirsiniz.

Saygılarımla,
Koray
Merhaba
Honda fk7 aracım var air süspansiyon yaptırıp yaptırmamakta bazı şüphelerim var
Öncelikle aracım full model bu modellerde süspansiyon tuşu mevcut( süspansiyonu sertleştiriyormuş ) air sistemini yaptırdığımda bu tuş otomatikman devre dışı kalacak mı?
2) aracım 220 beygir performansında ve aracın ergonominisini bozatmı ( yol tutuşu ve performans)
Cevaplarsanız sevinirim

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Air in mutlaka artıları vardır ama yapılan işlem aracın tüm yol tutuşunu, aerodinamiğini ve karakterini değiştiren bir olgu. Bu sebeple sadece havalı gözükecek diye aracın aerodinamiğini değiştirmek bana pek akıl karı gelmiyor. Tercih sizin arkadaşlar. Üniversitesitede bir hocam dünyanın yarısı sürtünmeyi arttırmak için diğer yarısı da sürtünmeyi azaltmak için çalışıyor demişti. Siz bilinçsizce sürtünmeyi arttırır veya çoğaltırsanız yanlış hesap Bağdat'a kalmayabilir. Ufak bir ihtimal dahi olsa sonuçta bu araca ailenizi bindiriyorsunuz. Amortisör patladığında housing içinde kalır ama körük patlarsa sıkıntı olur. Bir çok projede havalı körük kullandık ama dingil e düşen ağırlık 8 ton ise biz 40 ton mukavemetli körük kullandık. Buna rağmen katman arası kaçaklar, katman patlamalarını gözlemledik. Üstelik bizim temin ettiğimiz ürünlerin testleti uluslararası kuruluşlarca sertifikalanfırılmış ve coc si olan ürünlerdi. İyi hafta sonlarınız olsun.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Air in mutlaka artıları vardır ama yapılan işlem aracın tüm yol tutuşunu, aerodinamiğini ve karakterini değiştiren bir olgu. Bu sebeple sadece havalı gözükecek diye aracın aerodinamiğini değiştirmek bana pek akıl karı gelmiyor. Tercih sizin arkadaşlar. Üniversitesitede bir hocam dünyanın yarısı sürtünmeyi arttırmak için diğer yarısı da sürtünmeyi azaltmak için çalışıyor demişti. Siz bilinçsizce sürtünmeyi arttırır veya çoğaltırsanız yanlış hesap Bağdat'a kalmayabilir. Ufak bir ihtimal dahi olsa sonuçta bu araca ailenizi bindiriyorsunuz. Amortisör patladığında housing içinde kalır ama körük patlarsa sıkıntı olur. Bir çok projede havalı körük kullandık ama dingil e düşen ağırlık 8 ton ise biz 40 ton mukavemetli körük kullandık. Buna rağmen katman arası kaçaklar, katman patlamalarını gözlemledik. Üstelik bizim temin ettiğimiz ürünlerin testleti uluslararası kuruluşlarca sertifikalanfırılmış ve coc si olan ürünlerdi. İyi hafta sonlarınız olsun.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bilgilendirmene ve ilgin için çok teşekkür ederim

Aracınız
Civic ES7 2001

hayırlısı eğer kafamı yormıyıcak bir işlemse sıkıntı olmıcak ise birde garanti sorunundan en az bir şekilde etkilenilcekse orjinal jantlara air koymaya hazırım :)
Usta hayrettin sıkıntı kimseyi kötülüyo gibi olmasında arkadasta clio 4 vardı hayrettinde air taktırdı nefret geldi çocuğa kendi takmıyomuş zaten çıraklarla işi yürütüyomuş yanlış delikler açmışlar arabaya delik deşik olmus çocuğun arabası bir daha kesinlikle hayrettine gitmem diyo genede siz bilirsiniz

2013 model fb7arabama taktirmistim çok şükür sattım ve kurtuldum ne rot ayarı tutuyor ne lastik dayanıyor nede konfor var sadece görüntü şahsi görüşüm kimseye tavsiye etmem zaten benden sonra alan şahıs aracı yüksek kullanırken yağmurda kaydırıp bariyerlere vurdu ve aracı perte çıkardı.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri