Akü değişiminden sonra yakıt tüketimi artar mı?

Aracınız
Aracımın yakıt tüketimi son dönemde arttı, araçta LPG yok benzinli, ama bu sıcak havalara rağmen tüketim 11-12 littrelerde geziyor..
İzmir Karşıyaka da kullanıyorum aracı, yokuş falan yok...

Aküyü 60 amper olarak yeniledim,v kayışi ve fren hidroliği değişti...

Ondan sonra sanki tüketim arttı...yada sürekli klima açık ve araç dolu gidip geldiğim için tüketim düşmüyor....

Subap ayarı olabilir mi? Araç 57 bin km.de benzinli LPG yok...?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Mantık olarak çok fark edeceğini sanmıyorum. Bende 55 lik takmıştım yakıt tüketiminde bir fark hissetmedim. Yaz ayları geldiği için hem LPG erken devreye giriyor hemde klima açık geziliyor, lastik basınçlarınızı kontrol edin tüketimi en çok o etkiliyor.

Aracınız
Bugün tekrar deneyin ölçtüm, Eco tuşu kapalıydi, 14-15 litre ortalama gösterdi.. mesafe yaklaşık 3-4 km. 2 trafik ışığı var, akıcı 30-40 km. Hızla gidilen trafik için bana çok yüksek geldi bu değerler...

Acaba Buji sebep olabilir mi? Hava filtresi yeni değişti, yağ 0-20 MOTUL....

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
3-4 km mesafe çok yanıltır en az 100km toplam yol katettikten sonra paylaşın değerlenizi. Ben su aralar çok trafiğe kalmıyorum sabah klima kapalı akşam işten eve dönerken açık ortala hız ekranda 48km gösteriyor yakıt 8.0lt

Aracınız
Kısa mesafede her araba çok yakar. Siz lastiklerinizi kontrol edip yükünüzü azaltın bence. Aküyle hidrolikle alakası yok bu tüketimin. 57 k km deki aracında bujisinde sorun olamaz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Çok fazla ışık var, 4-5 defa kırmızı ya yakalanıyorum.. hibrid araç dışında çözüm yok sanırım ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çok fazla ışık var, 4-5 defa kırmızı ya yakalanıyorum.. hibrid araç dışında çözüm yok sanırım ?
Kırmızı ışık ve dur-kalklarda bizim otomatik şanzıman ciddi tüketime neden oluyor, Civic HB’lerde bu yüzden i-shift ler denendi ama kullanım konforunu çok baltaladığı için vazgeçildi.
Daha uzun ama ışıksız bir yol güzergahında tüketiminiz ciddi derecede düşecektir.

Aracınız
Kesinlikle,gozardi ettiğim trafik ışıkları olmuş..dün tekrar saydım 4 km. De 5 defa ışıklarda durmak zorunda kalıyorum... keşke start stop olsa.muhtemelen etkisi olurdu.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kesinlikle,gozardi ettiğim trafik ışıkları olmuş..dün tekrar saydım 4 km. De 5 defa ışıklarda durmak zorunda kalıyorum... keşke start stop olsa.muhtemelen etkisi olurdu.
Işıklarda frene basmadan önceden aracı salın motor freni ile kendi yavaşlasın. Aracı tamamen durdurmadan ışıkları geçmeye çalışın. Daima aynı yolda gidiyorsanız ışıkların sürelerini bilirsiniz.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri