Civic FB7 Akü tavsiyesi hk

Arkadaşlar merhaba.2012 model FB7 kasa Civic Aracımın aküsü bitmek üzere iki gündür sabah ilk çalıştırmada almıyor sonra çalışıyor. Yani akü diye düşündüm bilinen başka bir şikayeti yok aracımın diye. Akü olarak ne tavsiye edersiniz? Ya da Allah korusun başka bir sorun olma ihtimali var mıdır?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Önce ölçtürmeni tavsiye ederim. Problem marş motoru, sübap ayarı vs.. olabilir. Boşuna masraf yapma.
Akü bitikse de
Varta 60ah 540 CCA.
Aküde Varta'dan şaşma.

Aracınız
Civic FB7 2013
Dar tip akü mü bu ? FB7 ye uyar mı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Blue Dynamic modelinin Fb7 uyumlu dar tipi de mevcut.
Aracında ses sistemi veya standart donanım dışında güç çeken bir tertibat (air gibi...) yoksa yeterli olacaktır.

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhabalar ben önceki fd6 aracıma inci almıştım gene inci aldım gayette memnunum şükür bir problem ile karşılaşmadım. Öneririm inci iyidir

Mi 9 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Önce ölçtürmeni tavsiye ederim. Problem marş motoru, sübap ayarı vs.. olabilir. Boşuna masraf yapma.
Akü bitikse de
Varta 60ah 540 CCA.
Aküde Varta'dan şaşma.

Aksine kesinlikle Varta alma, Varta'dan şaş!.

Ben de Varta almıştım 2,5 yıl önce. Diğer markalara göre de daha fazla para verdim kalitelidir diye. Geçen Ağustos'ta %91 çıkan sağlığı ocak ayında %13 çıktı.! Üstelik her gün binilen araca, ve günde ortalama 50km yol yaptığım aracımda yani.

Akücüye götürdüğümde garantisi 1 ay geçmişti. "abi çöp olmuş yapacak bir şey yok" dediler. Ben de gittim garantisi 3 yıl olan akü aldım. Piyasada hepsi 2 yıl, Rocket akü 3 yıl imi ondan aldım. Dar tip araca uygun akü. Markayı da bilmiyordum ama dünyadaki sayılı üreticilerden biriymiş, Kore malı.

Bende aküde marka algısı tamamen yıkıldı. Onun yerine garanti süresine bakıyorum artık. Çünkü 2 yıl dolduğu gün markalı/markasız hepsi çöp.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aksine kesinlikle Varta alma, Varta'dan şaş!.

Ben de Varta almıştım 2,5 yıl önce. Diğer markalara göre de daha fazla para verdim kalitelidir diye. Geçen Ağustos'ta %91 çıkan sağlığı ocak ayında %13 çıktı.! Üstelik her gün binilen araca, ve günde ortalama 50km yol yaptığım aracımda yani.

Akücüye götürdüğümde garantisi 1 ay geçmişti. "abi çöp olmuş yapacak bir şey yok" dediler. Ben de gittim garantisi 3 yıl olan akü aldım. Piyasada hepsi 2 yıl, Rocket akü 3 yıl imi ondan aldım. Dar tip araca uygun akü. Markayı da bilmiyordum ama dünyadaki sayılı üreticilerden biriymiş, Kore malı.

Bende aküde marka algısı tamamen yıkıldı. Onun yerine garanti süresine bakıyorum artık. Çünkü 2 yıl dolduğu gün markalı/markasız hepsi çöp.

Dostum senin aldığın aküye özel bir durum olabilir 1 olaydan yola çıkarak karar vermek doğru değil ama Varta markası enerji depolama ve otomotiv/denizcilikte kendini ve kalitesini kanıtlamış bir markadır.
Ben de alırken iyi araştırıp, aküye en fazla yük bindirien off-road yapan eşe-dosta danışarak aldım.
Karda -15-20 derecelerde bilmemkaç rakımda veya 35-40 derecelerde suya çamura araçlarınıa sokan ve gece gündüz ekstra ışıklandırma tertibatını, elektrikli makarayı, elektrikli yükseltme kitlerini vs..vs.. en iyi ve uzun süre karşılayan akünün Varta olduğunu söylediler ki 15-16 yıldır araçlarımı götürdüğüm akü aldığım elektrikçim de aynısını söyledi.
İllaki içinde çürük çökmüş akü vardır. O da sana denk gelmiştir. Geçmiş olsun. Tek kritere dayanarak mal alınmaz.
Markaya özgü kronik bir durum sözkonusu ise sen haklı olabilirdin ama tam tersi Varta kaliteli bir markadır.

Fd6 aracımın mutlu marka aküsü kasım 2020 de bitti garanti süresinin üzerinden 1 ay geçtiği için ücreti karşılığında aynı mutlu akü alıp değiştirdik. Kasım 2020 de taktırdığım mutlu akü üzerinden 20 ay geçtikten sonra bugün yine bitti, satın aldığım yerle yaptığım görüşmede gelin bir kontrol edelim dediler, kontrole gidince de akü bizde kalsın 2 gün şarj edelim veya bu model (dar) aküden elimizde kalmadı diyecekler muhtemelen, bunun içinde benim vaktim yok.Uzun lafın kısası mutlu akü beni tatildeyken mutlu etmedi. Bir daha mutlu akü almayacağım

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
Fd6 aracımın mutlu marka aküsü kasım 2020 de bitti garanti süresinin üzerinden 1 ay geçtiği için ücreti karşılığında aynı mutlu akü alıp değiştirdik. Kasım 2020 de taktırdığım mutlu akü üzerinden 20 ay geçtikten sonra bugün yine bitti, satın aldığım yerle yaptığım görüşmede gelin bir kontrol edelim dediler, kontrole gidince de akü bizde kalsın 2 gün şarj edelim veya bu model (dar) aküden elimizde kalmadı diyecekler muhtemelen, bunun içinde benim vaktim yok.Uzun lafın kısası mutlu akü beni tatildeyken mutlu etmedi. Bir daha mutlu akü almayacağım

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam mutlu akü işini bozdu benimde başıma geldi sağdan soldan duyduklarımda çabası,
Sıfır aldım 16 ay sorunsuz kullandım bir gün park ettim ertesi gün tık yoktu gittim akü bitmiş hemen yeni sıfır verdiler.
Son aldığım aracda da sıfır mutlu almış önceki sahibi 13-14 ay sonra oda küt gitmiş sıfırla degismisler şeytan kulağına kurşun 1,5 yıldır kullanılmakta önceki sahibi ile benim toplam zaman dilimin de.
İlk önce demekki 2 yılı kurtaricak kadar ürün veriyorlar kimisi erken sorun çıkartıyor...

Honda madness

Geri