Aracınız
Civic FC5 2018
2012 model fb7 aracımın aküsü bitti.Uzun araştırmalarım sonucunda inci formula a asia 60 amper akü aldım sorunsuzca taktım yerine tam uydu arkadaşlarımın bilgisine araç daha iyi çalışır oldu.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aldığınız akünün kodunu yazabilir misiniz? Benim de akü zayıfladı. Sabah ilk marşta araba marşı aldıktan sonra cozurdamaya başladı. Havalar çok soğukken de olur da ilk marşta araç çalışmazsa 2.de marş çok ağır basıyor. Üzerindeki 4 yıllık orijinal akü. Fiyat araştırması yapmak istiyorum. Bu arada FB7 lerde akü ters kutup mu?

Son düzenleme:
Aracınız
Servisten ojinal akü teknik değerlerini ve fiyat sordum sadece fiyat alabildim. Montaj için ayrıca ücret istedikleri için kızdım ve servisten vazgeçtim. Tabi tek sebep bu değil. Orjinal akü üzerinde herhangi bir teknik veri bulunmuyor ancak muhtemelen 45Ah. İlginç bir şekilde Varta, Energiser gibi akülerde 55-60 Ah lık dar akü yok. 60Ah İnci, 60Ah Yiğit ve 55 Ah Mutlu olarak 3 alternatif üzerinde durdum. İnci, sağolsun servisle aynı fiyatı verdi. Ayrıca Yiğit ve İnci 60Ah olmasına rağmen 430 CCA (EN) değerine karşılık Mutlu 55Ah 450 CCA (EN) olduğu için tercihi mutludan yana kullandım. Orjinal aküdeki gibi 5 seneyi devirirmiyiz zaman gösterecek.

Rhm

0
Arkadaslar Merhaba,
2014 model civic otomatik aracimin akü şarji bitti. Oğlum tepe lambasini açık bırakmış. Takviye kablosu ile arabayi çalistirirsam bir zarari olur mu?

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Rhm

0

Rhm

0
Tesekkurler arkadaslar. Anladigim kadari ile takviye kablosunun - ucunu akunun - ucuna takmiyoruz. Motor montaj civatasina takiyormusuz. (4. madde)

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri