Aracınız
Arkadaşlar Aracım 130.000 km .Üzerinde hala orijinal aküsü duruyor. Akü değişimi yapılmadı. Bugün malum marketlerden birinde uygun fiyata akü buldum. Acaba bizim araçlar için uygun mudur?

Ekli dosyalar

• C5E76254-8CB1-42C3-B819-C78BDC232B48.jpeg
    C5E76254-8CB1-42C3-B819-C78BDC232B48.jpeg
    145.3 KB · Görüntüleme: 56
Mutlu 55 amper modeli, 1 yıl dayanabildi. Akü sürekli deşarj oluyor. Garantiden değiştirdiler aküyü. 20 gün geçti akü yine deşarj olmaya başladı. Mutludan mümkünse uzak durun. Sarz dinamosu sorunsuz ve kaçak yok arabada.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mutlu 55 amper modeli, 1 yıl dayanabildi. Akü sürekli deşarj oluyor. Garantiden değiştirdiler aküyü. 20 gün geçti akü yine deşarj olmaya başladı. Mutludan mümkünse uzak durun. Sarz dinamosu sorunsuz ve kaçak yok arabada.

Bundan yıllar önce 2 tane akü de ben sıfırladım.
Arac ta her şey normal görünüyordu.

En son iyi bir usta şarz dinamosunu söktü makineye bagladi ve arızayı buldu.

Diyot tablası ve konjektör kısmi arızalı imiş.

Arac ies ti ve diyot tablası ile konjektoru değişip geri takti. Sorun kökten halloldu. Takılan aku 4 sene gitti.

Bi de yakin zamanda birine akü takviyesi yaptınız mı?

Aracınız
Merhaba aracım 2915 fb7. bende 2019 yılı Ocak ayında 55 amper mutlu akü taktırmıştım. 2021 yılı Şubat ayında akü bitti. Araç çalışmadı. 1 gün boyunca aküyü şarj ettirdim fakat o da dayanmadı. Varta akü 45 amper taktırdım. Şu an sorunum yok. Olursa sizlerle paylaşırım.

Redmi 7A cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kesinlikle bende mutludan soğudum. Teşekkürler sonucu yazarsanız bilgilenmis oluruz

Aracınız
Civic FB7 2015
Aracımın üstünde gelen akü 6. yılına giriyor havalar soğukken koltuk ısıtma, cam rezistansı, far, radyo açıkken araç 2 defa stop etti.Marş motoru yavaş dönüyor aslında akü beni değiştir diye yalvarıyor ama baya bi kararsız kaldım forumda son zamanlarda mutlu aküde yaşanan sorunlar yerine tercih edilecek akülerin marş kapasitesinin düşük olması (45ah olanlar) 1yıl sonra soğuk havalarda marş sırasında akü ilk gün ki performansına yakın marş yapıyor mu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracımın üstünde gelen akü 6. yılına giriyor havalar soğukken koltuk ısıtma, cam rezistansı, far, radyo açıkken araç 2 defa stop etti.Marş motoru yavaş dönüyor aslında akü beni değiştir diye yalvarıyor ama baya bi kararsız kaldım forumda son zamanlarda mutlu aküde yaşanan sorunlar yerine tercih edilecek akülerin marş kapasitesinin düşük olması (45ah olanlar) 1yıl sonra soğuk havalarda marş sırasında akü ilk gün ki performansına yakın marş yapıyor mu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bende 45 lik İnci akü var bir sene oldu soğuk havada sorun yaşamadım.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bende de 55A lik mutlu akü var. 2 sene oldu. Temmuz ya da Ağustos ayında garantiden değiştirmiştim. Arabanın aküsü bitmişti kendi kendine. Gecen gün yine baktırdım orta seviyede dedi adam. Fazla götürmez muhtemelen beni. Bu sefer alırken 45 A lik alacağım muhtemelen. Üreticilerin önerisi hep 45 A .

Geri