Aracınız
Civic FB7 2016
2016 FB7 Eco Elegance Otomatik
Mutlu Aku ustten bakinca 47 yaziyor. Bilmiyorum 47 Ah galiba.
Takilma tarihi --> En 2-3 yillik

Sabah arac basina gittim 4 gundur hareket etmiyordu. Ondan once 1 hafta yerinde kalmisti. Gosterge isiklari yari yariya yandi. arac mars almadi. 1-2 saat sonra tekrar yanina gittim. Kapi kilitleri cok zor acildi.
Tekrar kitlenmedi, elle kitleyip biraktim. Takviye yapip aku degistirmeye gidecegim.
gecen sene bakim kagidina baktim adamlar akuyu kontrol etmemis, Ankara Honda Efe, boyle birsey olabilir mi, yetkili servis kardesim burasi

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2016 FB7 Eco Elegance Otomatik
Mutlu Aku ustten bakinca 47 yaziyor. Bilmiyorum 47 Ah galiba.
Takilma tarihi --> En 2-3 yillik

Sabah arac basina gittim 4 gundur hareket etmiyordu. Ondan once 1 hafta yerinde kalmisti. Gosterge isiklari yari yariya yandi. arac mars almadi. 1-2 saat sonra tekrar yanina gittim. Kapi kilitleri cok zor acildi.
Tekrar kitlenmedi, elle kitleyip biraktim. Takviye yapip aku degistirmeye gidecegim.
gecen sene bakim kagidina baktim adamlar akuyu kontrol etmemis, Ankara Honda Efe, boyle birsey olabilir mi, yetkili servis kardesim burasi
rascals
47Ah'lık Mutlu Akü piyasada satılan bir model değil, çok yüksek ihtimal orjinal fabrikanın taktığı akü.
Bence aracı takviye ile çalıştırıp biraz kullanın veya aküyü söküp akücüde doldurtun.
Şahsi deneyimim kullandığım aküler içinde orjinal akü en uzun ömürlü ve dayanıklı olanıydı.

Aracınız
Civic FB7 2016
Merhaba Hamid Bey,
tavsiyeniz icin tesekkur ederim. Bu bolumdeki butun mesajlari okudum. SIzin Mutludan tutun Bosch'a kadar butun seruveninizi goz onunde bulunduracagim. Gelismelerden sizi de haberdar ederim.
iyi aksamlar

Aracınız
Civic FB7 2016
Bugün arabaya takviye yaptım. Daha sonra araç içi lambanın açık olduğunu fark ettim. dört gün boyunca açık kalmış ve akuyu bitirmiş.
Suan hiçbir sorun yok. Orijinal aküsü ile devam. Saygılar

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba Hamid Bey,
tavsiyeniz icin tesekkur ederim. Bu bolumdeki butun mesajlari okudum. SIzin Mutludan tutun Bosch'a kadar butun seruveninizi goz onunde bulunduracagim. Gelismelerden sizi de haberdar ederim.
iyi aksamlar
Rica ederim, keyifli forumlar :)

Aracınız
Civic FB7 2013
Geçen sene ağustos ayında 2013 civic aldım. Adam benden 3-4 ay önce sıfır akü taktırmış mutlu. 2 ay sonra akü öldü. Takviye yapıp akücüye gittim. Garantiden yenisiyle değiştirdiler. Aradan 8-9 ay geçti. Akü yine öldü. Bu mutlu akülerin ömrü niye 6-8 ay? Şimdi yine değiştireceğim garantiden ama can sıkmaya başladı. İki akünün arka arkaya bu kadar kısa sürede ölme şansı nedir. Mutlu gerçekten de kaliteyi düşürmüş.

Aracınız
Civic FB7 2015
Cumartesi günü aracın aküsü bitmişti takviye yaparak çalıştırdım. Bugün aracın orjinal aküsünü 45ah inci akü ile değiştirdim. Akünün fiyatı 400₺ 6 ay yol yardım varmış.Yol yardım akü ve lastik kaynaklı sorunlarda geçerliymiş.

Gittiğim yer 45ah lik varta aküye 500₺ dedi. Varta akünün marş basma gücü 330A inci akünün 400A kalite olarak varta daha iyi ama fiyatı daha uygun olduğu için inci akü taktırdım araca.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
2013 Honda Civic aracım var aküsü ömrünü tamamladı mutlu marka 55 amper olanla 45 amper varta olanın arasında kaldım ilk kez akü değiştiriyorum önerisi olan varmı bu markaları bilen kullanan yardımcı olursanız sevinirim.

Aracınız
Civic FB7 2015
2013 Honda Civic aracım var aküsü ömrünü tamamladı mutlu marka 55 amper olanla 45 amper varta olanın arasında kaldım ilk kez akü değiştiriyorum önerisi olan varmı bu markaları bilen kullanan yardımcı olursanız sevinirim.

Mutlu akü ürün kalitesini baya düşürdü deniliyor forumda da önerilmiyor. 55ah mutlu akü için bugün 450₺ fiyat verdiler. (İstanbul-Ümraniye)
Ben bugün aracın aküsünü inci akü ile değiştirdim.Yerinizde olsam varta veya inci akü taktırırdım araca.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri