Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Akü işi maalesef şu anda ciddi sıkıntılı, dar tip aküde hiçbir firma ömür olarak pek güven vermiyor.
FB7lerde aracın üstündeki orjinal aküden sonra hiçbir aküde o kaliteyi göremedim.
Yani ellerindeki iyi teknolojiyi nasıl kötüye götürmeye başardıklarını anlamak zor, bence açıkça kasıtlı eskitme yapıyorlar.
Bakalım bu sefer İnci akü Maxim Gorilla serisi 55Ah deniyorum umarım kalitesi beklentimin üstünde olur.
İnternet sitesindeki değerleri bu şekilde,
Ekli dosyayı görüntüle 267730
Ben FD6 için Rocket aldım dar tip 45A, 2 ay önce de abim FB7 için almıştı aynı aküyü. -20c leri gördük kayseride ama hiç sorun yaşamadım aküde memnunum diyordu. 3 yıl garanti olması cezbetti bizi. Ayrıca akü fiyatları uçmuş.

Aracınız
Ben FD6 için Rocket aldım dar tip 45A, 2 ay önce de abim FB7 için almıştı aynı aküyü. -20c leri gördük kayseride ama hiç sorun yaşamadım aküde memnunum diyordu. 3 yıl garanti olması cezbetti bizi. Ayrıca akü fiyatları uçmuş.
Hocam ROCKET-SEBANG akü diye geçiyormuş ve Kore üretimiymiş. Ayrıca yüksek deşarj testi ile kalite testine tabi tutulan tek markaymış.
Ben yerli sanıyordum ama baya iyi akü demekki.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Hocam ROCKET-SEBANG akü diye geçiyormuş ve Kore üretimiymiş. Ayrıca yüksek deşarj testi ile kalite testine tabi tutulan tek markaymış.
Ben yerli sanıyordum ama baya iyi akü demekki.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet hocam zaten bilgili satıcılar epey övdü bu markayı ben de bilmiyordum. Dünyanın en büyük akü üreticilerinden biriymiş. Özellikle Japon araç tiplerine en uygun aküleri bunlar üretiyormuş. Epey şeyler anlattılar ama iç yapısı normal akülerden farklıymış sanırım.

Benim aldığım akünün üretim tarihi Ocak 2022, o kadar yeni yani.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İns uzun ömürlü olur, fiyat olarakta uçmayan ne kaldi ki?

Evet hocam zaten bilgili satıcılar epey övdü bu markayı ben de bilmiyordum. Dünyanın en büyük akü üreticilerinden biriymiş. Özellikle Japon araç tiplerine en uygun aküleri bunlar üretiyormuş. Epey şeyler anlattılar ama iç yapısı normal akülerden farklıymış sanırım.

Benim aldığım akünün üretim tarihi Ocak 2022, o kadar yeni yani.

Rocket akü piyasada çok fazla bulunan bir ürün değil galiba. İnternetten baktım ama Istanbul için bayi veya satış kanalı bilgisi hiç çıkmıyor malesef. Hatta hiç bir şehir için ulaşamadım. Birkaç tane online kanal var ama onlardan da ürün olsa bile üretim tarihine güvenip almak ve nakliye aşaması riskli iş.

Aracınız
Civic FC5 2020
Rocket akü piyasada çok fazla bulunan bir ürün değil galiba. İnternetten baktım ama Istanbul için bayi veya satış kanalı bilgisi hiç çıkmıyor malesef. Hatta hiç bir şehir için ulaşamadım. Birkaç tane online kanal var ama onlardan da ürün olsa bile üretim tarihine güvenip almak ve nakliye aşaması riskli iş.
Kayseri'de de çok

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
Benimde geçen gün 1 saat müzik dinledikten sonra marş basmadı takviye yapınca hemen çalıştı sanırım yavaş yavaş yeni akü düşünmek lazım ama fc5 executive için hangi akü yü almam lazım bilmiyorum mesela resimdeki akü uyar mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220314-225135_Chrome.jpg
    Screenshot_20220314-225135_Chrome.jpg
    75.9 KB · Görüntüleme: 53

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benimde geçen gün 1 saat müzik dinledikten sonra marş basmadı takviye yapınca hemen çalıştı sanırım yavaş yavaş yeni akü düşünmek lazım ama fc5 executive için hangi akü yü almam lazım bilmiyorum mesela resimdeki akü uyar mı?
1 saat müzik ile akünün zayıflaması normal. Akü 9 volta düşmesi ile araç zaten çalışmaz. Aracı kullandıkça akü tekrar şarj olup tekrar dolar. Yani değişim için acele etmeyin.
Akü yeri olarak küçük kalıyor. Fabrikasyon 47'lik olmalı. Onun yerine dar tip aküler sığar. O tarz ise en yüksek 55'lik olan aküler var diye biliyorum.

Ad Soyad
Erhan
Aracınız
Civic FC5 2019
1 saat müzik ile akünün zayıflaması normal. Akü 9 volta düşmesi ile araç zaten çalışmaz. Aracı kullandıkça akü tekrar şarj olup tekrar dolar. Yani değişim için acele etmeyin.
Akü yeri olarak küçük kalıyor. Fabrikasyon 47'lik olmalı. Onun yerine dar tip aküler sığar. O tarz ise en yüksek 55'lik olan aküler var diye biliyorum.me

Akü yeri olarak küçük kalıyor. Fabrikasyon 47'lik olmalı. Onun yerine dar tip aküler sığar. O tarz ise en yüksek 55'lik olan aküler var diye biliyorum.
Muhtemelen bu yaz sıkıntı çıkarmaz ama seneye kışa girerken sorun çıkaracağını tahmin ediyorum ararken dar tip akü diye aramam yeterli mi? Bu arada bagajda bir tane 12v motorsiklet aküsü taşısam sanki iyi olacak olmadık yerde akü azalırsa takviye yapmak için

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Muhtemelen bu yaz sıkıntı çıkarmaz ama seneye kışa girerken sorun çıkaracağını tahmin ediyorum ararken dar tip akü diye aramam yeterli mi? Bu arada bagajda bir tane 12v motorsiklet aküsü taşısam sanki iyi olacak olmadık yerde akü azalırsa takviye yapmak için
Sene ve kullanıma göre akü devam eder. Ama uzun ömürlü eski aküler artık tarih oldu. Kışa girmeden akünüze yükleme testi yaptırın. O zaman akünün boyu posu belli olur. Çok süpriz bir durum ile karşılaşmazsınız. Akü takviyesi için elektronik aparatlar var. Forumda konusu vardı. Takviye ile uğraşmak istemeyenler için güzel bir tercihtir.
Akü tipi olarak dar akü veya Japon araçlar için üretilen tarzı belirtilir. Birde düz kutup ters kutup olayı var. Onuda öğrenerek hareket edin.

Son düzenleme:
Geri