pasha

0
Aracınız
Noco Genius marka akü şarj cihazım var çok da faydalı tavsiye ederim bitmemiş akülerinizi boşa değiştirip para kaybetmeyin derim evladiyelik cihaz .

2017 FC aracımda ki fabrikasyon akü 6. yıl da nihayet ömrünü doldurmuş bulunmakta.. :)
Honda araçların da ECM yönetimi gerçekten çok başarılıymış.. Takdire şayan 6 yıl.
Serviste kampanya vardı 2 gün evvel orijinal Honda etiketli (Mutlu) 47 Ah akümülatörü 1250 liraya almış bulunmaktayım.
Dışarı da Autopower gibi uyduruk markalar bile 1100 lira civarında. Varta 45 Ah 1400 vs..20230129_162035.jpg20230129_162031.jpg

Son düzenleme:
2017 FC aracımda ki fabrikasyon akü 6. yıl da nihayet ömrünü doldurmuş bulunmakta.. :)
Honda araçların da ECM yönetimi gerçekten çok başarılıymış.. Takdire şayan 6 yıl.
Serviste kampanya vardı 2 gün evvel orijinal Honda etiketli (Mutlu) 47 Ah akümülatörü 1250 liraya almış bulunmaktayım.
Dışarı da Autopower gibi uyduruk markalar bile 1100 lira civarında. Varta 45 Ah 1400 vs..Ekli dosyayı görüntüle 270362Ekli dosyayı görüntüle 270361

Bu akü FB7 araçtaki ile aynı mı, bilginiz var mı ? Üretim tarihi nedir ? Benim 10 yıllık FB7 aracımda hala orjinal akü var, ben de artık yolda kalmadan değiştireyim diyorum. Eğer aynı akü ise fiyat olarak ta piyasadakilere göre daha makul görünüyor. Eğer performansı da eskisi gibi çıkarsa mükemmel olur gerçekten.

Aracınız

Üstteki mesajımda belirttiğim üzere Şubat 2019 tarihinde 55 mutlu akü taktırmıştım.
Geçen akşam araç çalışmadı.
Hemen hemen tam 4 yıl olmuş.
Bu durumda vazifesini yapmış gibi düşünüyor iyi gitmiş diyorum.
Yine aynı aldığım yerden Mutlu 55 akü sipariş vermeyi düşünüyorum.

Edit. Mesaj güncellemesidir.
Mutlu aküyü aldığım yeri aradım bugün pazar günü nedeniyle değişimin mümkün olamayacağını söyledi bende başka yeri aradım elinde İnci 55 amper akü olduğunu söyledi bende tamam dedim geldiler değiştirdiler Maxim A Gorilla model 1200 TL kredi kartı tek çekim yaptırdım. Malum kış aylarındyız Hastalıklar var arabayı hareket etmek zorundayım bu yüzden acil değiştirmek istedim.

Dünkü mesajın tekrar düzenleme yapılamaması nedeniyle buraya aldığım yeni akünün fotoğrafını attım.
İnci Maxim A Gorilla 55 Ah.
İki tane genç arkadaş geldiler park halinde evin önündeki aracın aküsünü değiştirdiler. Eski aküyü aldılar. Toplam 1200 ₺.
Akü sonrası zaten aracı çalıştırınca power on-off yazısı çıktı uzunca basınca teyp-radyo hemen aktif oldu.
Yine saat yanıp sönüyordu ayarı yaptım.

8mee2i3.jpg

Aracınız
Civic FB7 2013
Benim akü de gitti. Aldığımızda üzerinde Povver akü vardı. Bir sabah acil bir şekilde havaalanına gidecekken bittiğini fark ettik. Neyse ki uçağı kaçırmadan yetiştik. Garantiden yenisi ile değişmişti. Hem de hiç ikiletmediler. Ancak o akü de 2 yılı bitirmeden çöp oldu. Dün Uşak sanayide 1250 liraya MUTLU akü ile değiştirdik. Eski aküyü de verdik. Biraz yakınında Bosch car servis vardı. Meraktan oraya da sordum. En üst segment olan aküsü 1300 lira dediler. Fark var mıdır bilmiyorum. Akü işi tamamen şans işi sanırım.

Aracınız
Civic FB7 2014
ilk aracim FB7 2014 almıştım ve aküsü tam olarak 2022 yılının başında komple bitti ölçüm yapıldıgında ise hiç bir değer göstermiyordu fabrikada takılan aküydü.
2022 şubat ayında honda bayiden tekrar akü temin edip degiştirdim ve şu anda 1 yılı tamamlamak üzere bakalım fabrikadan direk gelen parça ile aynı süre kullanabilcekmiyim.

Bugün Istanbul Ayışığı servisi aradım. 47Ah Mutlu akü özel üretimmiş ve ellerinde varmış. Fiyatı değişim dahil 1500TL dedi. Benim 10 yıllık akü henüz bitmedi ama ben de yine orjinal 47Ah akü ile değiştirmeyi planlıyorum. Forumda gördüğüm kadarıyla 55Ah piyasada bilinen çeşitli marka akülerin hepsi ortalama 3 yıl kadar sonra bitiyor. Kimine göre normal olabilir ama bana göre uzun bir süre değil. Orjinal 47Ah kumarını oynamaya değer. Tek sorunum değiştirmek için zaman bulamıyorum.

Geri