Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2020 ocak ayında aldığım Bosch 45Ah Dar duz akü geçen hafta aracın çok zor marş alarak 2021 Ekim'de sorun verdi. Aküyü aldığım yere aracı götürdum ve geçici olarak başka bir akü takıp aküyü Bosch'un eksperine bildirmisler ve sonuçta arızalı olduğu kesinleşti, değişim için gelecek aküyü bekliyorum.
İşin kötüsü alternatif olarak almak amacıyla farklı markaların yorumlarını uzun uzun inceledim ve genel olarak son 3-4 yılda üretilen akülerin ömürlerinde ciddi düşüş şikayeti çok yaygın. Hatta bu durum ülkemizde değil Dünya'da da yaygin.
Örneğin, Amazon Japonya'da Bosch akü alan kullanıcı 2019 Kasım'da aldığı akünün Ağustos 2021'de aniden kullanılmaz hale geldiğini bildirmiş (aynısı mutlu akude başıma geldi).
Ekli dosyayı görüntüle 266672
Açıkçası şu anda şu markanın aküleri uzun ömürlüdür diyemiyoruz, gerçekten tuhaf ve kötü bir durum.

Ah be bu akülerden çektiğimiz nedir yahu!
İşin iyi tarafı garanti bitmemiş. Artık gittiği yere kadar devam edilir. 45'likler bana daha riskli geliyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ah be bu akülerden çektiğimiz nedir yahu!
İşin iyi tarafı garanti bitmemiş. Artık gittiği yere kadar devam edilir. 45'likler bana daha riskli geliyor.
Sormayın hocam, akülerde eskiye göre ciddi kalite düşüşü var.
Kimya mühendisi bir tanıdık akü plakalarında çinden alınan ucuz ve geri dönüştürülmüş kalitesi düşük hammadde nedeniyle bu şekilde sıkıntılar olduğunu söylemişti ama bence kasıtlı eskitme var.
Ben yeni takılacak aküye de güvenmiyorum hocam, evdeki multimetreyi araca koyayım da lastik basınçlarına bakarken artık akünün voltajını da kontrol edeyim ? Başka türlü olmayacak gibi.

Aracınız
Civic ES7 2003
Geçmiş olsun hocam ters kutup olduğu farkedilmez ise düz bağlayıp geçer. Aracın başında durmanın önemi burada ortaya çıkıyor. Ben hemen çırağa müdahele eder ve araçtan uzak durmasını isterdim. Elektrik çok hassas bir meslektir!
Sağolun hocam biz usta ile içeride ödeme garanti kagidi dolduralim falan derken araba ciyaklamaya başladı. Acaba ileride büyük sıkıntı çıkarır mı?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sağolun hocam biz usta ile içeride ödeme garanti kagidi dolduralim falan derken araba ciyaklamaya başladı. Acaba ileride büyük sıkıntı çıkarır mı?
Anlık bir durum olduğu için hemen kendini belli eder. İşin iyi tarafı aracın çalışmıyor olmasıdır. Stop halde ise aktif elemanlar etkilenir. Alarm onlardan bir tanesi. Belki birde teyp etkilenebilir. Sigortası olan atar kurtulur. Sigorta attırmayan ise tesisatı yakar. Kafanızın rahat olması için bütün sigortalar, sigorta kontrol kalemi ile test edilebilir.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic ES7 2003
Anlık bir durum olduğu için hemen kendini belli eder. İşin iyi tarafı aracın çalışmıyor olmasıdır. Stop halde ise aktif elemanlar etkilenir. Alarm onlardan bir tanesi. Belki birde teyp etkilenebilir. Sigortası olan atar kurtulur. Sigorta attırmayan ise tesisatı yakar. Kafanızın rahat olması için bütün sigortalar, sigorta kontrol kalemi ile test edilebilir.
Teşekkürler hocam elektrikle çalışan aksamlarda şuan sorun gözükmüyor.

Aracınız
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba. Aracım 2015 fb7 aracın üzerinde hala orijinal akü var. Aküyü kendim şarj etmek istiyorum makina var aküyü sokmeden üzerinde şarj etsem sorun yaşarmiyim.yada Sökmen gerekirse nasıl bı yol izlemeliyim daha sonrasında herhangi bir resetleme olur mu

CPH2219 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri