Civic FB7 Akü

Araç sabah çalışmadı iki üç marştan sonra çalıştı fakat bütün arıza lambaları yanıyor Bütün arızaların yanması akü kaynaklımı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Orijinali 47lik farklı markalarda uyumlu olarak 45 likler var. Ben 55lik mutlu taktırdım ama forumda mutludan yana sıkıntı yaşayan çok arkadas var. 60lığa kadar sıkıntı olmayacağı konusunda ortak bir karar var.

Aracınız
Bugün garantiden değişti benim Mutlu akü. Yenisi 520 lira olmuş. 55 lik özellikle fiyatınıda sordum. Arabayı her seferinde takviye ile çalıştırıyordum. 2021 Mayıs üretimi verdi yenisini.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Mutlu çok eleştiriliyor ama diğer markaları taktırıpta 3. 4. senemdeyim memnunum diyende görmedim...

Aracınız
Mutlu çok eleştiriliyor ama diğer markaları taktırıpta 3. 4. senemdeyim memnunum diyende görmedim...

Akünün bagaj kısmında olması lazım aslında ömrü daha uzun olur bu sayede. Motorun sıcaklığı da etkiliyor aküyü çok sıcak olması ömrünü kısaltıyor çok soğuk havalar desarj olmasına sebep oluyor. Japon arabalarının genel sıkıntısı akü. Mekanik ve motordan problem olmasında benzinin ya da akünün bitmesine razıyım.

Benim aracım FB7 otomatik benzinli 2012 Aralık çıkışlı. 8,5 seneden fazla olmuş, maşallah diyeyim hala üzerindeki orjinal 47A Mutlu aküyü kullanıyorum ve marşı hiç ikilettiğimi hatırlamıyorum (araç pandemi sebebi ile uzun süreler yattığı halde bile). Aynı markanın yeni nesil ve sözde daha güçlü aküsünde bu kadar kalite farkının olması inanılır gibi değil gerçekten. Bu forumda Mutlu 55A hakkında çok şikayet okuduğum için aküm bitince ben de başka marka tercih edeceğim galiba.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri