Akü'yü Ters Şarj Ettim- Start Stop Işığı Yanıyor Aydınlatma ve Güç Gelmiyor. Araç Çalışmıyor

Ad Soyad
Sadık Bektaş ÇINAR
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba

Bir gece öncesinde aracı park ettikden sonra uyarı verdi umursamadım. Sonrasında 21:30 da aracı tekrar calıstıraym dedim Işık yada far açık kalmış Akü bitti.

Akü Takviye ederken Komşumun bilmişliğinden kaynaklı + kutbu - ye - kutbu + ya bağladım

Komşum ARaçtan duman cıktı dedi ama Ara kablo mu yandı bi yer mi yandı anlayamadım.

Şuan Sıfır akü aldım . Güzelce takviye yaptım ancak

Start-Stop Işığı yanıyor. Herhangi kapı açılma - uzaktan kumanda hiç bir şey calısmıyor. Kumanda pilim yeni yedek anahtar ile de denedim.

Sigortalardan mıdır beyin mi gitmiştir . Fİkri olan başına gelen varsa yazabilirse sevinirim.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba

Bir gece öncesinde aracı park ettikden sonra uyarı verdi umursamadım. Sonrasında 21:30 da aracı tekrar calıstıraym dedim Işık yada far açık kalmış Akü bitti.

Akü Takviye ederken Komşumun bilmişliğinden kaynaklı + kutbu - ye - kutbu + ya bağladım

Komşum ARaçtan duman cıktı dedi ama Ara kablo mu yandı bi yer mi yandı anlayamadım.

Şuan Sıfır akü aldım . Güzelce takviye yaptım ancak

Start-Stop Işığı yanıyor. Herhangi kapı açılma - uzaktan kumanda hiç bir şey calısmıyor. Kumanda pilim yeni yedek anahtar ile de denedim.

Sigortalardan mıdır beyin mi gitmiştir . Fİkri olan başına gelen varsa yazabilirse sevinirim.
Merhaba, büyük ihtimalle sigorta yanmıştır. Öncelikle sigorta kutunuzu kontrol etmenizde fayda var.

Aracınız
Civic ES7 2003
Ana sigorta vardır o yanmıştır. Ben yeni aku almıştım biz ustayla konuşurken çırak ters bağlamış araba ciyakdamaya başladı. Sonra usta ana sigortayı tekrar tamir etti bağladı

Ad Soyad
Sadık Bektaş ÇINAR
Aracınız
Civic FC5 2020
Birçok kişiyi aradım beyin fln dediler yine en doğru bilgiyi burdan aldım. dediğiniz gibi sigortadan cıktı. Resimdeki Sigortamın içinde 1 tanesi atmış. Ya tamir ya değişim gerekecek. Ne diye geçer bu sigorta nerden alayım *=

Ekli dosyalar

• 12312.jpg
    12312.jpg
    116.9 KB · Görüntüleme: 10
Çözüm

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Tamir sağlıklı olmaz hocam, aradaki telin kalınlığı doğru ayarlanamaz, bu da ileride bir problem olduğunda sigorta yanacağına diğer parçalara zarar verir. Sanayiye gidip parçacılara sormanız lazım, onlarda olmasa bile bir yerlere yönlendirirler. Hiç olmazsa servisten bulursunuz.

Geri