Aliexpress multimedya montaj ve inceleme

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Yoğunluktan dolayı açamadığım multimedya konusunu sonunda açıyorum :)

Linkteki cihazı canbus dahil 220 $ adım, fiyat iyi diye düşünürken cihaz gümrüğe takıldı, 40$ (190 TL) vererek cihazı aldım. Türkiye deki satış fiyatına geldi diye üzülürken, kargo ile gelen cihazı açtım cihazın ekranında koruyucu film yoktu ve ekranda çok dikkatli bakılınca kılcal çizikler gözüküyordu, aliexpresse anlaşmazlık açtım ve 88$ iade aldım böylelikle cihaz 790 TL ye mal oldu :)

Montaj öncesi cihazın resimleri,

Canbus kutusu,

https://tr.aliexpress.com/item/9-2-...r-Honda-Civic-2016-2017-2018/32888506612.html

Montaj için aşağıdaki videodan faydalandım,

Konsol direkleri ve klima ünitesi elle çekilerek kolaylıkla sökülebiliyor,

Orjinal teyib resimdeki iki vida açılarak yerinden alınıyor.

Gps kutusunu ön gösterge üzerindeki plastik parçayı sökerek oradaki açık kısıma yapıştırdım kabloyu multimedya arkasına sallayarak cihaza bağlantısını yaptım.

88$ iade almamdan dolayı satıcı yardımcı olmayı bıraktı [MENTION=3380]anemon[/MENTION] arkadaşımızın yardımıyla bir kaç sorunumu çözdüm örnek fabrika ayarları menüzüne giriş şifresi 1617 :)

Montajımız problemsiz sona eriyor.

Gelelim cihazı incelemeye,

Ana sayfa,

Menü ekranları,

Chrome :D

Navigasyon,

Arka kamera, montaj sonrası extra bir özellik kazandı direksiyonun hareketine göre park çizgileri hareket ediyor

Klima kontrol ünitesi,

Ayar menüsü,

Telefon ekranı yansıtma,

Trafik kayıt kamerası bağlantı ve kayıt,

Play store,

Oguz6

0
Aracınız
@NoFeaR teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiler için elinize sağlık inşallah sikintiniz bir şekilde yıllarca kullanırsınız

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2016

Merhaba.

İyi günlerde kullanın , çok başarılı olmuş.
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] Size bir sorum olacak . Ön park sensörü orijinal ekranda olduğu gibi , devreye girdiğinde ses harici , yeni ekranınızda çubuk şeklinde görüntülü uyarı da veriyor mu ?

Teşekkürler , iyi akşamlar .

Sadece hayal et

Son düzenleme:

ufis

0
Aracınız
kardeşim güle güle kullanmak nasip etsin gögüslük saatini sökmeden cihazın gps antenini torpido bağlantısı sacı üstüne yapabilirdin ve gps sinyali düşmüyor.

ywzckr

0
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] hocam eline sağlık, almak isteyene güzel bir seçenek honda go navigasyon ekletmek icin 1800 vermektense bu cihaz ondan kat kat daha iyidir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba.

İyi günlerde kullanın , çok başarılı olmuş.
@NoFeaR Size bir sorum olacak . Ön park sensörü orijinal ekranda olduğu gibi , devreye girdiğinde ses harici , yeni ekranınızda çubuk şeklinde görüntülü uyarı da veriyor mu ?

Teşekkürler , iyi akşamlar .

Sadece hayal et

Teşekkürler hocam,
Resimler çok net değil daha sonra tam ekranda resimlerini atarım,
Ön sensörler gözüküyor ama tek sıkıntısı 4 sensörün sağ ve sol köşedekiler devreye girince görsel devreye giriyor ön iki sensör sadece sesli ikaz veriyor. Satıcıda paradan dolayı destek vermiyor :)

Arka kamera devrede iken ön sensörün sesli ikaz ve görseli

Sadece ön sensör devreye girince verdiği sesli ve görsel ikaz

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@nefoer teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiler için elinize sağlık inşallah sikintiniz bir şekilde yıllarca kullanırsınız

Teşekkürler hocam.

Güle güle kullan. Tekrar tekrar hayırlı olsun :)

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teşekkürler Murat hocam.

kardeşim güle güle kullanmak nasip etsin gögüslük saatini sökmeden cihazın gps antenini torpido bağlantısı sacı üstüne yapabilirdin ve gps sinyali düşmüyor.

Teşekkürler hocam, tam olarak neresi hocam anlamadım?

@NoFeaR hocam eline sağlık, almak isteyene güzel bir seçenek honda go navigasyon ekletmek icin 1800 vermektense bu cihaz ondan kat kat daha iyidir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Eyvallah hocam :eek:k:

Aracınız
Civic FC5 2016

Teşekkürler hocam,
Resimler çok net değil daha sonra tam ekranda resimlerini atarım,
Ön sensörler gözüküyor ama tek sıkıntısı 4 sensörün sağ ve sol köşedekiler devreye girince görsel devreye giriyor ön iki sensör sadece sesli ikaz veriyor. Satıcıda paradan dolayı destek vermiyor :)

Arka kamera devrede iken ön sensörün sesli ikaz ve görseli

Sadece ön sensör devreye girince verdiği sesli ve görsel ikaz

Teşekkür ederim.

Araç geri viteste benim ekranımda da sadece önde köşeler görüntü sinyali veriyor . Sanırım hepsinde bu şekilde çalışıyor . Sizdekinin artısı, sadece ön park sensör devreye girdiğinde yani araç D iken bir cisim algıladığında hem ses hemde görüntü vermesi . Benim cihaz sadece ses veriyor görüntü yok.

İyi akşamlar

[MENTION=13530]ufis[/MENTION] Ufuk abi bu işi çözsen süper olacak , bak abimin aracında çalışıyor

Sadece hayal et

Geri