Alt koruma koptu.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba arkadaşlar. 2013 honda civic var. Kar yağışından sonra çukura girince koltukların altında büyük plaka şeklinde olan şey koptu. Ne olduğunu da bilmiyorum. Adını da bulamadım. Bunu temin edebileceğim biyer var mı? Ya da en azından adını söyleseniz.

Teşekkürler.

Aracınız
Civic FB7 2013

araba farklı sanırım ama gösterdiğim bölge tam olarak burası. ön koltukların alt kısımları. Sarkık bir şekilde eve geldim. Nazar değmesin 5 yıl bitti 1 kere problem yaşamadım arabamla :) Tek sefer şu bozuldu deyip gitmedim akü bile bitmedi henüz. İlk sıkıntı benden dolayı olacakmış :)

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bunlar alt bölge koruma plakaları zaten. Amacı yükselti yada darbeye karşı aracı korumak, anlatımınıza göre vazifesini yerine getirmiş görünüyor.
Tavsiyem en yakında aracı lifte alabileceğiniz bir tamirciye uğrayın, kontrol ettirin. Yüksek olasılıkla bu parçayı tutan tırnaklar kırılmıştır. Ciddi bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Aracınız
Civic FB7 2012
vida atıp tutturmaya çalışın boşuna masraf etmeyin derim..

Aracınız
Civic FB7 2013
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bugün kar eriyince tekrar baktım. Motorun altındaki kapakta sarkmış aşağı doğru. Sanırım masraf epey çıkacak. Buzlar eriyince tekrar bakıp düzgün bi resim paylaşacağm.

Dediğiniz mantıklı sanırım vidayla tutturmak.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşların dediği gibi lifte alıp bakın araca.

Ama plastik zarar görmüşse bir daha ki sefere görevini yerine getiremeyebilir. O yüzden kontrolden sonra duruma göre ya değiştirin yada sabitleyip devam edin.

Aracınız
Civic FB7 2013
Çok teşekkür ederim havanın biraz açmasını bekleyeceğim mecburen çünkü arabanın altı buz dolmuş vaziyette. Kuruduktan sonra sanayiye kadar bant ile banlatyıp götürmeyi deneyeceğim. şuan sarktığı için geri gidemiyorum araba durduğu yerde saabit kaldı o şekilde.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Birde bir sorum var yenisini almam gerekirse alabileceğim bir yer var mı ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çok teşekkür ederim havanın biraz açmasını bekleyeceğim mecburen çünkü arabanın altı buz dolmuş vaziyette. Kuruduktan sonra sanayiye kadar bant ile banlatyıp götürmeyi deneyeceğim. şuan sarktığı için geri gidemiyorum araba durduğu yerde saabit kaldı o şekilde.

Birde bir sorum var yenisini almam gerekirse alabileceğim bir yer var mı ?
Krikonuz var ise aracı biraz kaldırıp kendinizde çıkarmayı deneyebilirsiniz bence, ama tamir takımı ihtiyacınız olabilir. Aracı bu şekilde kullanmak istemiyorsanız ve kaskonuz var ise poliçenizi kontrol edin, çekici ile ücretsiz tamirciye çektirme hakkınız mevcut olabilir.
Parçayı servise sorabilirsiniz ama saçma sapan fiyatlar isteyebilirler, uyguna çıkmacılarda bulabilirsiniz ama bu koruma plakaları 2014ten itibaren makyajlı versiyonlarda zaten konmamaya başladı (maliyeti düşürme amacıyla), bu parça olmadan da gezebilirsiniz bence. Sonuçta parçanın amacı rüzgar direnci azaltmak ve alttan gelecek darbelere karşı ek koruma katmanı oluşturmak.

Aracınız
Civic FB7 2013
Tekrardan merhaba arkadaşlar..

Aracın kopan kısmı motor altı korumasıymış. 2 parçadan olşuyormuş sanırım. En yakın lastikçiye gidip arabayı kaldırdıp plastik kelepçe ve vida atarak yeniden bağladılar kapak kısmını. Şuan için bir sıkıntı yok.

Nazar değmesin honda taş gibi araç üretiyor.

Geri