Civic FC5 Ambiyans aydınlatma için güç alma

Ad Soyad
Kemal Eren
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhabalar 2017 Fc5 aracımın kapıları için ambiyans aydınlatma yapmak istiyorum. 4 adet 2m ipneon led aldım. Güvenli olsun diye ara sigorta kablosuda aldım. Bugün montajını yapayım dedim fakat parklardan gelen elektriği çekemedim. Kapılarda cam açma düğmelerinin ışığının + sını aradım fakat park olanını bulamadım. Örneğin arka kapıda 1 adet + buldum sokette. Toprağıda sokette aradım farı aç kapa yaparak lakin bulamadım. Farı açıp kapatarak hiç bir değişiklik yok işin özü. Bu konuda tecrübesi olan varsa yardımını rica ediyorum.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar 2017 Fc5 aracımın kapıları için ambiyans aydınlatma yapmak istiyorum. 4 adet 2m ipneon led aldım. Güvenli olsun diye ara sigorta kablosuda aldım. Bugün montajını yapayım dedim fakat parklardan gelen elektriği çekemedim. Kapılarda cam açma düğmelerinin ışığının + sını aradım fakat park olanını bulamadım. Örneğin arka kapıda 1 adet + buldum sokette. Toprağıda sokette aradım farı aç kapa yaparak lakin bulamadım. Farı açıp kapatarak hiç bir değişiklik yok işin özü. Bu konuda tecrübesi olan varsa yardımını rica ediyorum.
Merhaba hocam. Şasiyi farı aç kapa şeklinde bulamazsınız. Şasi sürekli olur. Soketteki kabloların bir tanesi şasidir. Onu da test lambanız varsa kablonun bir ucunu bulduğunuz 12 volt kabloya, diğerini de soketteki kablolalara tek tek temas ettirerek bulabilirsiniz.

Ad Soyad
Kemal Eren
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba hocam. Şasiyi farı aç kapa şeklinde bulamazsınız. Şasi sürekli olur. Soketteki kabloların bir tanesi şasidir. Onu da test lambanız varsa kablonun bir ucunu bulduğunuz 12 volt kabloya, diğerini de soketteki kablolalara tek tek temas ettirerek bulabilirsiniz.
Test lambasıyla test ettim. + buldum önce. Sonra + da sabit tuttum, diğer şasi kablosuylada - aradım. Sadece 1 sokette yandı. O sokettede sabit tutup farları kapatınca ışık sönmedi. Diğer kapıların düğme lambaları söndü onuda kontrol ettim.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
soketteki kalın siyah kablo şase. o sabit zaten park için de kontrol kalemi ile elektriği bulursunuz fakar fc5 den itibaren park aydınlatmaları şöför kağısı haRİC 12v yoko yuzden her kapıda şöför kapısından elektrik çekmeniz lazım biraz zahmetli bir iş grupta bu konu hakkında baslıgım mevcut bi inceleyin

Ad Soyad
Kemal Eren
Aracınız
Civic FC5 2017
soketteki kalın siyah kablo şase. o sabit zaten park için de kontrol kalemi ile elektriği bulursunuz fakar fc5 den itibaren park aydınlatmaları şöför kağısı haRİC 12v yoko yuzden her kapıda şöför kapısından elektrik çekmeniz lazım biraz zahmetli bir iş grupta bu konu hakkında baslıgım mevcut bi inceleyin
Ama mantıken - sinyalizasyon gelmesi gerekmiyormu? Arka düğmelerde park lambalarına bağlı olarak yanıp sönüyor. Konunuzu bulamadım rica etsem link atabilirmisiniz?

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ama mantıken - sinyalizasyon gelmesi gerekmiyormu? Arka düğmelerde park lambalarına bağlı olarak yanıp sönüyor. Konunuzu bulamadım rica etsem link atabilirmisiniz?
hayır bizim araclarda tetikler hep + . şaseler ortak. o yuzden şöför kapısından bulunan parkın + sını diğer kapılara dagıtmanız gerekiyor. cunku diğer kapılarda 1.5 v civarı bi akım var o lede yeterli gelmiyor.

Ad Soyad
Kemal Eren
Aracınız
Civic FC5 2017
hayır bizim araclarda tetikler hep + . şaseler ortak. o yuzden şöför kapısından bulunan parkın + sını diğer kapılara dagıtmanız gerekiyor. cunku diğer kapılarda 1.5 v civarı bi akım var o lede yeterli gelmiyor.

Konunuzu bulup okuma fırsatım oldu bugün. Ben test ampülüyle aradım 1 adet + buldum arka kapı soketinde. Siz kaç adet buldunuz?

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
ben birçok yol denedim çözüm bulamayınca gözu karartıp her kapıda 1 tane hat çektim şöför kapısından

Ad Soyad
Kemal Eren
Aracınız
Civic FC5 2017
avometre ile ölçtünüzmü şerit led baglayınca kısadevre moduna dusup devreyi kesiyor.
Hayır avometre ile ölçmedim normal ampül ile + - aradım. Yarın bir tanıdık aracılığıyla oto işinden anlayan mühendise göstericem. Bir başkasıda şöyle bir şey dedi. Bazı araçlarda + tetiklemiyormuş. - tetik olabilirmiş. Bir başkası da düğme içindeki devreden çekilir dedi ama o biraz riskliymiş ona bulaşmayı düşünmüyorum.

Kendi araştırmalarımda da bir megane kullanıcısı şöyle bir ifade kullandı. Farları manuel açınca olmuyor. Beyinden sinyal geldiği için sadece auto far modunda çalışır kapanır. Kısacası kafamda deli sorular :)

Geri