Civic FB7 Amerikan park modülüne yan ayna sinyali bağlama(detayli anlatim)

anemon

0
a.jpgaa.jpgaaa.jpg
AMERİKAN PARK MODÜLÜNÜ YAN AYNA SİNYALİ BAĞLAMAYI ANLATMAYA ÇALIŞACAĞIM.
Gerekenler:*2-3 m elektrik kablosu
**(mümkünse araç kontrol kalemi)yoksa da ben hangi kablonun kesileceğini fotoğrafladım.
***deli cesareti
Öncelikle Park modülü bağlı ve çalışıyor olmalı.Yani burada yapılan sadece mevcut ana modül hattından aracın yan aynalarına kablo çekmektir.
Amerikan_Park_IQ_Baglanti_semasi_V1-Rev1_201405.jpg

stte görülen sağ ve sol sinyallere giden mavi kablolara T(kesilmeyecek) bağlantı yapılarak 2 ayrı kablo akünün yanından aracın sol çamurluğundan içeri alınacak.
23.jpg
19.jpg9.jpg
kapılara giden kablo demetini içinde barındıran körüğün arkasından içeri alınacak.
solda sigorta panelinin arkasında kapıdan gelen kablo demetinin bağlandığı 2 jak var.
sağda kahverengi beyaz,solda ise mavi beyaz.
bu jaklar yerinden içeriye uzanıp sökülecek.Direk çekmeyin.yanda klipsi var bastrıp çekince geliyor.
(en zor yer burası.jaklara zarar vermeden çıkarmak için belimi baya zorladım)öğrenince kolay aslında
11.jpg8.jpg13.jpg12.jpg
mavi jakın mavi-gri kablosu kesilecek.araca giden taraf kullanılmayacak.
ayna sinyaline yani kapıya giden kablo ile modülden çektiğimiz tek kablo bağlanacak.
15.jpg18.jpg22.jpg
kahverengi jakın kahve kablosu içinde sol tarafta yapılan kablolama işlemi yapılacak.
ÖNEMLİ:::Araçtan gelen kabloyu neden iptal ettik söyleyim.modülü yapan firmamızla görüştüğümde diğer türlü yapılırsa arıza lambası yakma durumu oluyormuş.
21.jpg

bu da gaz pedalının üstünden hattın sağa giden tarafa doğru halidir.
hayırlı olsun.inşaallah sorun yaşamazsınız.

Aracınız
Elinize sağlık çok güzel bir görüntü elde etmişsiniz. Detaylı ve fotoğraflı anlatım çok başarılı. Kılavuz niteliğinde kullanılabilek kadar detaylı anlatım olmuş. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

anemon

0
Elinize sağlık çok güzel bir görüntü elde etmişsiniz. Detaylı ve fotoğraflı anlatım çok başarılı. Kılavuz niteliğinde kullanılabilek kadar detaylı anlatım olmuş. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Teşekkürler. İnşaallah milletin günahına girmem. Bir Dünya kablo vardı

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3380]anemon[/MENTION] Hocam eline sağlık süper paylaşım olmuş :eek:k:

anemon

0
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] Eyvallah abi
Ben çok sordum ama somut direk yardım alamadım. Arkadaşların tavsiyeleriyle bişeyler yaptık. Maksat benim çektiğimi başkası yaşamasın

Son düzenleme:
Aracınız
[MENTION=3380]anemon[/MENTION] güzel paylaşım emeğine sağşlık. gaz pedalının arkasında giden kablo nereye bağlanıyor orayı tam anlayamadım .yardımcı olabilimisin?

Geri