Civic FD6 Amortisör takozu tavsiye

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu arada Erzurum sanayisinde Japoncu Metin adlı yedek parçacidan aldığım 3 farkli kalitedeki ürün için fiyat tablosu:
1. Yerli: 150 TL
2. Taiwan: 200 TL
3. Orjinal:350 TL
Takozlar bilyasız olarak var. Üzerindeki bilyalar yeni takoza mı aktarılacak. Bilgi verebilir misiniz.
Hocam takoz ile bilya ayrı satılıyor, yeni takozu bilyalari aktararak kullanmaniz lazım ama eğer takozlarda kırık çatlak yoksa değiştirmeyin, sorununuz yüksek ihtimal direksiyon milinde oluşan boşluk kaynaklı. Özellikle bozuk yoldaki ses direksiyon milindeki bir burcun boşluk yapması kaynaklı ve bozuk yolda sağ önden ses geliyor gibi hissettiriyor, her FD6da zamana bağlı oluşacak bir sorun, alt takımda değişiklik yaptırmadan önce bu hususu halletmenizi öneririm, bende gereksiz yere rot-rot başı değiştirmiştim ama direksiyon kutusunu revize ettirene kadar sorun çözülmemişti.
Benim eski aracımda amortisör bilyalari yagsizken videoya çekmiştim, amortisör bilyasindan sorun düşünüyorsaniz karşılaştırma yapabilirsiniz.

mturker

Özel Üye
Kesin olarak direksiyon kutusundan kaynaklanip kaynaklanmadığını anlamanın bir yolu var mıdır. Sorun direksiyon kutusuysa ne gibi arıza belirtileri olur?

Ayrıca direksiyon ile ilgili bir şikayetim yok. Sadece direksiyonu çevirirken gıcırtı oluyor. O da kulelerden olduğunu düşünüyorum.
Hocam merhaba
Aynı araç bende varken direksiyon kutusu arızası vardı aldığımda, ama kullanımı engelleyen birşey yoktu onuda diyeyim... Sesi ise tam sağ yada tam sol yapınca duyulucak kadar 1 kere tak diye ses yapıyordu... Sanki dişli atlatmış gibi.
Eğer tak tak tak diye çevirirken 1 den fazla ses yapıyorsa direksiyon kutusunda sorun yoktur...

Honda madness

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Hocam takoz ile bilya ayrı satılıyor, yeni takozu bilyalari aktararak kullanmaniz lazım ama eğer takozlarda kırık çatlak yoksa değiştirmeyin, sorununuz yüksek ihtimal direksiyon milinde oluşan boşluk kaynaklı. Özellikle bozuk yoldaki ses direksiyon milindeki bir burcun boşluk yapması kaynaklı ve bozuk yolda sağ önden ses geliyor gibi hissettiriyor, her FD6da zamana bağlı oluşacak bir sorun, alt takımda değişiklik yaptırmadan önce bu hususu halletmenizi öneririm, bende gereksiz yere rot-rot başı değiştirmiştim ama direksiyon kutusunu revize ettirene kadar sorun çözülmemişti.
Benim eski aracımda amortisör bilyalari yagsizken videoya çekmiştim, amortisör bilyasindan sorun düşünüyorsaniz karşılaştırma yapabilirsiniz.

Şuan bende de o ses var, sanırım yağlatmam gerekecek amortisör bilyalarını

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@mturker Bende çevirirken tak tak tarzı ses hiç yok hocam. Kulelerden küçük gicirdama sesi geliyor sedece. Direksiyonun toparlamasında sorun yok. Bu da beni amortisör takozuna yönlendiriyor içten içe ?

mturker

Özel Üye
@mturker Bende çevirirken tak tak tarzı ses hiç yok hocam. Kulelerden küçük gicirdama sesi geliyor sedece. Direksiyonun toparlamasında sorun yok. Bu da beni amortisör takozuna yönlendiriyor içten içe
Aynen öyle hocam kuleler sökülüp yaglanilcak şayet çok tahriş varsa uzun bi süredir işlem yapılmadıylasada oraya bilyeleri değiştirin derim, kafanız rahat olsun.

Honda madness

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Aynen öyle hocam kuleler sökülüp yaglanilcak şayet çok tahriş varsa uzun bi süredir işlem yapılmadıylasada oraya bilyeleri değiştirin derim, kafanız rahat olsun.

Honda madness
Hocam araç 6 yıldır bende. Ben kulelere, kule takozu ve bilyalarina herhangi bir işlem yaptırmadım. Benden önce de 7-8 yaşındaki bı arabaya yaptıklarını sanmıyorum. Kuleleri söküp bilya ve takozun durumunu kontrol edeceğim. Ona göre artık parça siparişi vermeyi düşünüyorum. Bulunduğum yerde direksiyonun "d" sinden anlayan yok en yakın Erzurum. Orda da iyi yapabilirler mi bilmiyorum.

mturker

Özel Üye
Hocam araç 6 yıldır bende. Ben kulelere, kule takozu ve bilyalarina herhangi bir işlem yaptırmadım. Benden önce de 7-8 yaşındaki bı arabaya yaptıklarını sanmıyorum. Kuleleri söküp bilya ve takozun durumunu kontrol edeceğim. Ona göre artık parça siparişi vermeyi düşünüyorum. Bulunduğum yerde direksiyonun "d" sinden anlayan yok en yakın Erzurum. Orda da iyi yapabilirler mi bilmiyorum.
Maşallah hocam Allah kaza bela vermesin daha uzun sure kullanın,
İnşallah işiniz güzel ustalara emanet olur ugrastirmaz ilerleyen günlerde, bilyeleri bizzat söküldükten sonra siz inceleyin derim.

Honda madness

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Maşallah hocam Allah kaza bela vermesin daha uzun sure kullanın,
İnşallah işiniz güzel ustalara emanet olur ugrastirmaz ilerleyen günlerde, bilyeleri bizzat söküldükten sonra siz inceleyin derim.

Honda madness
Teşekkür ederim hocam.
Alttaki videoda takoz patlamış. Muhtemelen böyle bir durum olabileceğini düşünüyorum. 10.07'ye dikkat edin hocam.

Son düzenleme:

mturker

Özel Üye
Teşekkür ederim hocam.
Alttaki videoda takoz patlamış. Muhtemelen böyle bir durum olabileceğini düşünüyorum. 10.07'ye dikkat edin hocam.
Maşallah resmen çöp olmuş .
İstanbul'da olsanız güzel işin ehli var bu işlerle ilgilenen tanıdığım. Geçen bı arkadaşın fd6 Sına amortisör taktirmistik o iside araya sokturduyduk resmen rulman içinde bilye kalmamış gibiydi yerinden çıkar çıkmaz 10 parçaya ayrılmıştı..

Honda madness

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Maşallah resmen çöp olmuş .
İstanbul'da olsanız güzel işin ehli var bu işlerle ilgilenen tanıdığım. Geçen bı arkadaşın fd6 Sına amortisör taktirmistik o iside araya sokturduyduk resmen rulman içinde bilye kalmamış gibiydi yerinden çıkar çıkmaz 10 parçaya ayrılmıştı..

Honda madness
İçimden bir ses ısrarcı bir şekilde amortisör takozu diyor. :)

Geri