Civic FB7 Amortisör

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar iki üç yere sordum hep amortisör patlak dediler rot balansçılar ancak patlak olan taraftan da ses geliyor birde bugün kriko ile kaldırdım sanki körükler patlak oradan kaçırmış gibi yardımcı olacak birileri var mı fotoğraflarını çektim gönderdim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ekli dosyalar

• IMG_4208.JPG
    IMG_4208.JPG
    170.3 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_4205.JPG
    IMG_4205.JPG
    206.2 KB · Görüntüleme: 55
Aracınız
Civic FB7 2015
Görünüşe göre sert bir darbe almış ( çukur,tümsek) dayanma Takozu parçalanmış. Toz körüğü toz toprak vs korumak için o da yırtılmış galiba. Tavsiyem amortisörleri çift olarak değiştirmek daha sağlıklı olur.IMG_20210407_161919.jpeg

Oppo cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Takoz sadece amortisör sonuna kadar kapandığında karşıya dayanmak için normal süspansiyon durumlarında boştadır.kesin emin olmak istersen amortisörü söktürüp bak derim. Eğer diğer taraftan da ses geliyor ise o da patlaktır.
Değiştirmek yerine o dayanma takozu değiştirsek çünkü patlak olmayan taraftandan da ses geliyor

Oppo cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Değiştirmek yerine o dayanma takozu değiştirsek çünkü patlak olmayan taraftandan da ses geliyor

Amortisörlerin durumunu anlamak için 2 amortisörü de güvenebileceğiniz bir ustaya söktürün, amortisörler söküldüğünde amortisörün üst kısmına baskı uygulayıp pistonun direncini ve geri yükselme hızını kontrol edin, iyi bir usta pistonun hareketine göre amortisörün sağlam-patlak olduğunu rahatça anlayabilir, kabaca tarif edecek olursam pistonlar kuvvet uygulamaya çok dirençsizse veya geri dönmüyorsa amortisör özelliğini kaybetmiş diyebilirsiniz.

Geri