Antifirz seçim sorunu

Aracınız
Civic aracım yok
Merhaba arkadaşlar, aracım honda city 1.4 benzin lpg 180 binde 2007 model antifirz değişimi yapacağım hangi marka ve hangi rengi kullanmam gerek. ( yaşadığım yer maximum sıcaklık - 10 derece)

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
Merhaba arkadaşlar, aracım honda city 1.4 benzin lpg 180 binde 2007 model antifirz değişimi yapacağım hangi marka ve hangi rengi kullanmam gerek. ( yaşadığım yer maximum sıcaklık - 10 derece)
Aracın kitapçığında yazıyordur hocam hangi antifirizin kullanılacağı. Benim tavsiyem şudur Yağ ve Petrol istasyonlarının kendi marka antifirizini kullanmanızdır. ÖRNEK; Shell antifiriz, Petrol Ofisi, Castrol vs..bilindik markalardan şaşmayın.

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bilindik ve kaliteli markalar kullanmaya özen gösterin. Ben Castrol RF Mavi öneririm.
Değişimden önce saf su ile sistemi temizleyin ardından konsantre antifiriz ekleyip havasını aldırın. 3 senede bir değişim çok güzel olur.

Aracınız
Civic aracım yok
Bilindik ve kaliteli markalar kullanmaya özen gösterin. Ben Castrol RF Mavi öneririm.
Değişimden önce saf su ile sistemi temizleyin ardından konsantre antifiriz ekleyip havasını aldırın. 3 senede bir değişim çok güzel olur.
Hocam şuan içinde turuncu renkte bir antifirz var ben kendim herhalde değiştiremem di mi? Usta da suyla falan uğraşmaz gibi. Mesela o turuncuyu boşaltıp direk mavi koysa olur mu? Bi de mavi koyunca su ne kadar ekleyeyim %50 mi?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam şuan içinde turuncu renkte bir antifirz var ben kendim herhalde değiştiremem di mi? Usta da suyla falan uğraşmaz gibi. Mesela o turuncuyu boşaltıp direk mavi koysa olur mu? Bi de mavi koyunca su ne kadar ekleyeyim %50 mi?
Sizde yapabilirsiniz. Biraz malzeme ve zamana ihtiyaç var. Evet ustalar su ile uğraşmaz. Siz başında bekleyip uğraşmanız lazım. Radyatör kapağına huni, radyatör üst giriş borusu çıkarılır. Alta geniş teneke lazım. Termostat açık iken 10 litre saf su eklenir. Motor rolantide çalışacak. Bir gözünüz hararette olacak. Ardından konsantre antifiriz eklenir.

Son düzenleme:
Geri