Antifriz koymalımıyım 2017 fc5

Aracınız
Civic ES7 2003
Selamün aleyküm
Geçen gün sanayide antifriz ölçümü yaptırdım usta derecesinin iyi olduğunu söyledi fakat rengi iyice bulanıklaşmış. Usta antifrizi komple boşaltım içini suyla dolduralim calistiralim sonra antifriz koyalım dedi. Biraz zaman istedim ve ayrıldım.
Benim sorum ise şudur; hazır satılan antifrizlerden mi alayım yoksa honda lar için özel bir antifriz mi vardır ne yapmamamı önerirsiniz

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Selamün aleyküm
Geçen gün sanayide antifriz ölçümü yaptırdım usta derecesinin iyi olduğunu söyledi fakat rengi iyice bulanıklaşmış. Usta antifrizi komple boşaltım içini suyla dolduralim calistiralim sonra antifriz koyalım dedi. Biraz zaman istedim ve ayrıldım.
Benim sorum ise şudur; hazır satılan antifrizlerden mi alayım yoksa honda lar için özel bir antifriz mi vardır ne yapmamamı önerirsiniz
Ve aleykümselam
> Ustanız su ile temizleme yapalım demiş güzel teklif. Fakat çeşme suyu ile temizledikten sonra antifiriz eklemek bana göre cinayet. Sistem saf su ile temizlenmeli ardından antifiriz eklenir.
> Antifiriz olarak servisten hazır karışım alınabilir. Fiyatı nasıl bilmiyorum. Veya 3 litre Casrol mavi alınabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Usta sanırım çeşme suyu ile temizlemeyi kastetti hocam
Mantıklı değil bence, eğer mümkünse Honda’nın 100bin ömürlü orjinal hazır antifriz karışımı ile değişim yapın ancak fiyatı maalesef yüksek. Kasım kampanyasından fiyatta sorun isterseniz.

Aracınız
Civic FB7 2013
Benzinlikten 1 litre safsu aldım 5 tl ye
Bir çaybardağı kadar koydum max seviyeye geldi.. . Yenilemekten şimdilik vazgeçtim.
Bilgi ve yorumlarınız için teşekkürederim.
Ölçümde - 35 di

Şimdi elimde bundan var kırmızı arkadaki yazının faydası olur diye koydum.(kullanmayacağım meraketmeyin)
Sek olarak değil saf su ile kullanın yazılmış.

Castrol radıcool ile saf suyu yarı yarıya karıştırıp yenilesek honda type 2 den farkı olur mu.

Castrol radıcool:55 tl 3 litre
Saf su 15 tl 3 litre

Ekli dosyalar

• IMG_20201124_101358.jpg
    IMG_20201124_101358.jpg
    144.6 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20201124_101350.jpg
    IMG_20201124_101350.jpg
    255.3 KB · Görüntüleme: 38

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Usta sanırım çeşme suyu ile temizlemeyi kastetti hocam
> Kaş yaparken göz çıkamamak lazım!
> Vtec-2 için şu tarz olur. 10 litre saf su alırsınız. Radyatöre üstten giren büyük hortumun motor tarafındanki kelepçesi çıkarılıp yukarıya kıvrılır. Radyatör kapağına huni konulur. İşlem hızı için radyatör altındaki tıpa ile radyatöru önceden boşaltıp direk saf su ekleyebilirsiniz. Motor rolantide çalışırken. Su sistemde yavaş yavaş tam tur döner saf sudan sonra üstüne 3 litre Castrol konsantre eklenir. Dönüş suyun temizliği kontrol edilir. Son 1 litre bekletilir. Havası alınır sonra bu eklenir. Arada bir hararet durumu kontrol edilir. Su eklerken, birde antifiriz eklerken kaloriferi biraz çalıştırırsanız iyi olur.
> Hazır karışım antifiz alırsanız. 5 litre saf su önden, arkadan 5 litre hazır karışımlı antifiriz dökülür. Hava alma vs.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bir çaybardağı kadar koydum max seviyeye geldi.. . Yenilemekten şimdilik vazgeçtim.
Ölçümde - 35 di

Şimdi elimde bundan var kırmızı arkadaki yazının faydası olur diye koydum.(kullanmayacağım meraketmeyin)

Castrol radıcool ile saf suyu yarı yarıya karıştırıp yenilesek honda type 2 den farkı olur mu.

Saf su 15 tl 3 litre

> Hocam bu organik antifiriz, asidiktir ve aşındırıcı özellik taşır. Fakat uzun ömürlüdür. Daha çok Avrupa araçları kullanır. Honda aliminyum motor kullandığı için zamanla aşındırma yapması söz konusudur. Bu yüzden organik antifiriz önerilir. -35 çok iyi bir değer.
> Castrol konsantre ürünü -70 derece verir. Bire bir saf su karışımında -35 olur.

Aracınız
Civic ES7 2003
Cevaplarınız için teşekkürler dediğiniz yöntemle değiştirmeye çalışacağım inşallah.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ölçümde - 35 di

Saf su 15 tl 3 litre
Bence aracınız 10 yaşına gelene kadar sadece derecesini ölçtürseniz yeterli, -35 ise sorun yok, derece -20lere gelirse iç anadolu kışında tedbiren değişim yaptırmanız faydalı olacaktır (y)

Castrol Radicool'da aslında iyi bir antifriz, sadece Honda'nın orjinal antifrizi gibi uzun ömürlü değil, yanlış hatırlamıyorsam 40bin km civarında değişim tavsiye ediliyordu.
Fiyatı uygun olsun daha sık değiştiririm problem yok diyorsanız uygulanabilir olduğunu düşünüyorum.
Hatta Radicool ile FD6da yapılan bir değişimin videosu da mevcut, gözatmanızda fayda var (y)

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Abiler selamın aleyküm aracım 2017 fc5 geçen sene araca antfriz felan koymadım bi sıkıntı da yaşamadım fakat bu sene aklıma takıldı sizlere sormak istedim araçlardan duyduğuma göre Honda 120000 kmve 10 yıl dayanıklılık veriyormuş radyatör suyu antifriz konusunda hiç oynamayım mı yoksa antfriz ve su katıyım mı bi yardımcı olursanız sevinirim
1.Nerde yaşıyorsanız yaşayın Soğutma suyu antifirizli olmalı....Yaşadığınız şehre göre değişkenlik gösterebilir derecesi ama genel olarak -30/-25 ler iyi derecelerdir.

Motor suyu taşırma kabından Antifriz ölçümü yapın...

2. Cam temizleme için kullanılan antifirizli suyu motor soğutma sıvısına ekleme yapmamalısınız...( Bunu şaka olarak algılıyorum, burada öyle şakalar yapmayın. )

3.Antifrizsiz motor suyu kullanmak motor soğutma suyu kanallarında kireç ve korozyona neden olur , uzun vadede motora zarar vermiş olursunuz....Antifriz ölçümü yapılıp ekleme yaparak derecesini yükseltme yapılabilir yada 4/6 sene geçtikten sonra antifrizin özelliği kaybolacağı için komple değişmek en mantıklısıdır.iyi günler

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Son düzenleme:
Geri