Araba elektriksel sorun

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba aracım 2008 fd6 lpg li aracımın bazen direksiyon sağ sol yapınca bazen uzunları açıp kapatınca elektrikleri kesip geri veriyor hemen. Ama her zaman yapmıyor. Akü zayıftır dediler. Değiştirdik. Fakat yine aynı sorunu bazen veriyor. Sorun şu ki bazen elektriği kestiğinde kapıları dahi açmıyor. Bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Akünüzü ölçtürüp, şarj dinamosunun iyi şarj edip etmediğini kontrol ettirin. Her ne kadar akünüz yeni de olsa üretim hatası olabilir. Bu işlem basittir. Kontrol ettirmenizde fayda var.

Aracınız
Civic FD6 2008
Akünüzü ölçtürüp, şarj dinamosunun iyi şarj edip etmediğini kontrol ettirin. Her ne kadar akünüz yeni de olsa üretim hatası olabilir. Bu işlem basittir. Kontrol ettirmenizde fayda var.
Bu sorunu yaptığı için eski aküyü değiştirdim yeni aküdede aynısını yapınca bundan değildir diye düşündüm.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu sorunu yaptığı için eski aküyü değiştirdim yeni aküdede aynısını yapınca bundan değildir diye düşündüm.
Hocam araç çalışır iken elektrik ihtiyacı alternatörden sağlanır. Yüke geldiğinde kaldıramıyor olabilir. Dediğiniz şeylerde hafif voltaj düşüklüğü yaşanabilir. Fakat kapanma gibi bir durum olamaması lazım. Sistem voltaj takibi yapılmasını öneririm. Alternatör arıza simgesi kendisine özgüdür. (Kırmızı pil şeklindedir.)

Geri