ARAÇ GAZ YEMİYOR

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ysfffff
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ad Soyad
Yusuf yazıcı
Aracınız
Civic FD6 2007
Aracım seyir halinde giderken birden gaz yemiyor ve motor ışığıyla vsa ışığını yakıyor. Durup stop edip tekrar devam ediyor ama biraz daha gidince aynını yapıyor. Yardımcı olabilecek varmı

Çözüm
Geçmiş olsun. Öncelikle arıza kodunu öğrenmelisiniz. Aniden yapması elektronik bir problemin olması daha yatkın. Aracı benzinde sürün lpg ile farkını gözetleyin. Olabilecek sebepler (Buji, bobin, lpg enjektörleri)
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FE1 2022
Aracım seyir halinde giderken birden gaz yemiyor ve motor ışığıyla vsa ışığını yakıyor. Durup stop edip tekrar devam ediyor ama biraz daha gidince aynını yapıyor. Yardımcı olabilecek varmı
Araç LPG ise benzin de bi deneyin...Araç kaç model,özellikleri nedir, yakın zamanda anormal bişey oldumu ? @h.k_Ahmed arkadaşın dedikleri yüksek ihtimal dahilinde...

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Öncelikle arıza kodunu öğrenmelisiniz. Aniden yapması elektronik bir problemin olması daha yatkın. Aracı benzinde sürün lpg ile farkını gözetleyin. Olabilecek sebepler (Buji, bobin, lpg enjektörleri)

Çözüm
Ad Soyad
Yusuf yazıcı
Aracınız
Civic FD6 2007
Ad Soyad
Yusuf yazıcı
Aracınız
Civic FD6 2007
Araç LPG ise benzin de bi deneyin...Araç kaç model,özellikleri nedir, yakın zamanda anormal bişey oldumu ? @h.k_Ahmed arkadaşın dedikleri yüksek ihtimal dahilinde...

2007 model elemansa. Normalde opetten alıdım yakıtı, çok az bi LPG başka biyerden aldım ondan sonra yaptı

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2007 model elemansa. Normalde opetten alıdım yakıtı, çok az bi LPG başka biyerden aldım ondan sonra yaptı
O zaman lpg üzerine yoğunlaşmanızı öneririm. Yakıt tıkanıklık yapıyor olabilir. 2 adet lpg filtresi var. Regülatörden önceki filtreyi genelde değiştirmiyorlar. Diğer filtrede yakın zamanda değişmedi ise değiştirilebilir. Lpg sistemine girip genel olarak bakılır. Enjektörler kontrol edilir. Aynı zamanda yüksek gaz verip aynı arızayı yakalamaya çalışın.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FE1 2022
Benzinde hiç yapmıyor sıkıntı yok ama LPG de yapıyor
Sürekli Aynı yerden LPG alın...Başka yerden almak LPG enjektörlerini bozabiliyor...(Ben sürekli Opet ten alıyorum)
Benzer durum başıma geldi..(Başka Benzinlikten LPG aldım,almaz olaydım 200 TL lik) Aracım yolda boğuldu, dip gaz yapmama rağmen yol kenarına zor çektim aracımı, stop edip benzine alınca düzeliyordu ama sonra motor ikazını yakıyordu....(PC ye bağlattım zengin karışım uyarısı veriyor dediler)

Çözüme şöyle ulaştım...

1.Brc LPG nin 2 filtresini de değiştirdim..Yeni değişti ise ellemeyin...

2.Lpg Enjektörlerin den arızalı vardır....( BRC yetkili servise götürdüm aracımı...LPG sistem soketini Bilgisayar a bağladılar. Ayrıca OBD2 cihazı ile de enjektör gaz çalışma basınçlarına bakarak... 2.nci enjektör Arızalı dediler...Değişin dedim...Değişince sorun çözüldü...
(Aracımın Motor uyarıları kendi kendine kayboldu)

Son düzenleme:
Geri