Civic ES7 Araç Isınınca, Sehir İçi Trafikte Rolantide Stop Etmesi

Aracınız
Civic ES7 2003
Selamün aleyküm
Vtec 2 araç biraz yol yaptıktan sonra, motor iyice ısındıkan sonra ve şehir içi trafikte dur kalk yaparken veya kırmızı ışıkta beklerken tekleyip stop ediyor. Benzine alınca sıkıntı olmuyor. Sogukken olmuyor. Normal yolda giderken de sıkıntı yok. Bujiler değişti ngk, bobinler değişti yec marka, lpg enjektörler değişti, tüp regülatör değişti. Sorun ne olabilir acaba? Araca biraz binmek istiyorum ama bu durum biraz can sıkıcı oluyor. Tecrübe ve yardımlarınızı bekliyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Krank sensörü motor ilk çalışmasında kendini gösterir. Egzantrik sensörü motor ısındığında stop ettirebilir. Motor soğuduğunda tekrar çalışır. Arıza kodu düşer. Sensörler yan sanayi ise arıza kodu düşmeyebilir. Genelde Kore malı takılıyor. Fakat bu problem yakıt ayırımı yapmaz. Ama benzinde yapmıyor?
LPG ecusuda bu tarz bir problem yapabilir. Gaz kesici filtre tıkanık olabilir mi?

Aracınız
Civic ES7 2003
Lpg filtresi de değişti. Bu durumda Lpg ecusu ve map sensörü baş şüpheli gibi duruyor. Map sensörü 2-3 sene önce değişmişti ilk fırsatta tekrar baktirayim inşallah. Arıza ışığı yanmıyor. Stop edince geri tekrar marşa basınca çalışıyor yola devam ediyorum.

Geri