Civic FC5 Araç stop ediyor ve silkeliyor yardım lütfen(VİDEOLU)

Arkadaşlar fc5 2017 aracımda atiker gold LPG takılı ve düşük hızlarda ayağımı gazdan çekip tekrar basınca silkeme oluyor ayrıca geri geri gelip park edecekken tam frene basınca stop ediyor hemen ayağımı frenden çekince toparlıyor stop etmiyor ama edecek gibi oluyor ve ışıklara gelince de fren yapınca stop edecekmiş gibi oluyor bazen ediyor bazende etmiyor derdi nedir bu aracın sizce yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benimde söyle bir sıkıntım var benzin ve lpg de denedim değişen olmadı. Eğer ani fren sert fren yaparsam rölanti 500 seviyelerine inip anında toparlıyor durma norma noktasında tabi rahatsız ediyor bu. Diyelim ışıklara geliyorum boşa atıp anı firen yaptığımda yine rölanti düşmüyor. Tatlı durursan yine sıkıntı yok sadece ani frende yapıyor bu hareketi sebebi ne olabilir ?
Hocam eğer sadece ani frende oluyorsa o bende de arada oluyor, ani frenlemede şanzıman aracın durması kadar hızla vitesleri küçültemiyor ve 1.vitese de nerdeyse durmaya yakın olana kadar düşmediği için 2.viteste devir nerdeyse 500lere düşüp sonra 1.vitese düşüyor. Ben rutinde pek ani frenleyerek kullanmadığım için karşılaşmıyorum, bugunki kullanımda bende de olup olmadığını birkaç ani fren yapıp olup olmadığını deneyeyim olmazsa (y)

Benimde söyle bir sıkıntım var benzin ve lpg de denedim değişen olmadı. Eğer ani fren sert fren yaparsam rölanti 500 seviyelerine inip anında toparlıyor durma norma noktasında tabi rahatsız ediyor bu. Diyelim ışıklara geliyorum boşa atıp anı firen yaptığımda yine rölanti düşmüyor. Tatlı durursan yine sıkıntı yok sadece ani frende yapıyor bu hareketi sebebi ne olabilir ?
Bendede ani fren yapınca stop edecekmiş gibi oluyor o yüzden kesik kesik fren yapıyorum sorun nedir kesin çözüm bilen varsa yazsın arkadaşlar benim araç otomatik bu arada

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam eğer sadece ani frende oluyorsa o bende de arada oluyor, ani frenlemede şanzıman aracın durması kadar hızla vitesleri küçültemiyor ve 1.vitese de nerdeyse durmaya yakın olana kadar düşmediği için 2.viteste devir nerdeyse 500lere düşüp sonra 1.vitese düşüyor. Ben rutinde pek ani frenleyerek kullanmadığım için karşılaşmıyorum, bugunki kullanımda bende de olup olmadığını birkaç ani fren yapıp olup olmadığını deneyeyim olmazsa (y)
Mantıklı geldi onu su şekilde deneyim o zaman aracı manuel moda alıp f1 den 1. vitese getirip ani firen yapayım bakalım rölanti sorunu olacak mı ama bu şekilde olmazsa yani sorun şanzımanın yavaşlığından kaynaklanıyorsa bu civicğin kronik ne kadar çok sorunu varmış aslında demeye başlayacağım :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün arabada aile olduğu için pek ani fren yapamadım ama yine de birkaç denemem oldu.
Açıkçası devrin çok düşüşünü gözlemlemedim gibi, yinede daha müsait olduğum başka zamanlarda birkaç denemem daha olacak (y)

Sübap ayarından kaynaklanıyor olabilir eski arabam renault symbol dü benzinde ve lpg de motor ısınan kadar her durduğumda frene bastığımda vites değişirken bile stop ediyordu birkaç ustaya gittim ne lpgde nede motorda bilgisayara bağlandığında bile sorun çıkmadı soğ olsun son gittiğim usta Sübap ayarından olduğunu söyledi ve ufak bir ayarda sonra ne titreme ne stop etme nede çekiden düşme eskisinden bile iyi olmuştu

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Valla ilçedeyim burdaki ustalar pek bişey anlamıyor servise götürmeyi düşünüyorum yinede çözümü bilen yazarsa iyi olur cevap veren herkese teşekkür ederim sağolun

Aracınız
Civic FC5 2017
Senin sıkıntın LPG LPG LPG lpggggg kalıbrasyon yapılması gerekıyor düzgün montaj cok onemlı .... LPG işi gercekten sıkıntılı bir iş ... Zaten kendın demıssın benzinde yapmıyor LPG de yapıyor....

Yapmıyorlar benzını 4 lira
Böle sıkıntılı yakıtlarla ugrasıp duruyoruz..

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Senin sıkıntın LPG LPG LPG lpggggg kalıbrasyon yapılması gerekıyor düzgün montaj cok onemlı .... LPG işi gercekten sıkıntılı bir iş ... Zaten kendın demıssın benzinde yapmıyor LPG de yapıyor....

Yapmıyorlar benzını 4 lira
Böle sıkıntılı yakıtlarla ugrasıp duruyoruz..

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
??Haklısın hocam tertemiz benzinde bineriz ne güzel ? lpg ustasına tekrar bi gidecem dur bakalım neolacak inşallah hallolur

Arkadaşlar söylemiş ama bende söyleyeyim. Sorununuz kesin lpg den kaynaklı. taktırdığınız ustaya değilde başka bir atiker yekili servisine gidin. (Çünkü çoğu usta hazır ayar kullanıyor ve değiştirebildikleri tek şey gaza geçiş sıcaklığı ve devri) avans ayarı denilen bi bölüm var rolantideki devir ile ilgili. Muhtemelen onunla ilgilidir. Ama tavsiyem ustanızı değiştirin.

Geri