Civic FC5 Araç stop ediyor ve silkeliyor yardım lütfen(VİDEOLU)

Arkadaşlar fc5 2017 aracımda atiker gold LPG takılı ve düşük hızlarda ayağımı gazdan çekip tekrar basınca silkeme oluyor ayrıca geri geri gelip park edecekken tam frene basınca stop ediyor hemen ayağımı frenden çekince toparlıyor stop etmiyor ama edecek gibi oluyor ve ışıklara gelince de fren yapınca stop edecekmiş gibi oluyor bazen ediyor bazende etmiyor derdi nedir bu aracın sizce yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
Ben önce subap ayarı yaptırdım Sivas serviste 250 TL ye sonra lpg ustası bilgisayara bağladı 1. Enjektör hatalı çalışıyor du elinde vardı 80 TL ye değiştik atiker gold var. canavar oldu makina o kadar boş yere kullanmışım şimdi arabaya binince keyif alıyorum
Merhaba. Bugün ankara honda bora ile görüştüm. Subap ayarı için 510 Tl fiyat verdiler. 21 kasıma kadar kampanyalı fiyat buymuş. Bir de özel servislere fiyat soracağım ona göre yaptırcam.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba. Bugün ankara honda bora ile görüştüm. Subap ayarı için 510 Tl fiyat verdiler. 21 kasıma kadar kampanyalı fiyat buymuş. Bir de özel servislere fiyat soracağım ona göre yaptırcam.
O fiyat muhtemelen conta dahil fiyattır, özel servislerde genelde conta harici 150-200 arası fiyat alma ihtimaliniz yüksek.

Aracınız
Civic FB7 2012
O fiyat muhtemelen conta dahil fiyattır, özel servislerde genelde conta harici 150-200 arası fiyat alma ihtimaliniz yüksek.
doğrudur üstad. conta seti dahil. conta seti de muhtemelen 100 lira falan tutar. özel servis için toplam 300' e gelir. 200 lira fark için sanayide uğraşmaya gerek yok. En azından serviste yaptırmış oluruz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
doğrudur üstad. conta seti dahil. conta seti de muhtemelen 100 lira falan tutar. özel servis için toplam 300' e gelir. 200 lira fark için sanayide uğraşmaya gerek yok. En azından serviste yaptırmış oluruz.
Conta 100 liradan daha pahalıdır diye düşünüyorum.
Sanayide güvenilir ustanız varsa subap ayarı orada da yaptırılabilir ama şu anda serviste de kampanya mevcut, hangisi aklınıza daha fazla yatıyorsa ona göre hareket edin, aldığınız aracın eğer geçmişte servis bakımı varsa serviste geçmişte neler yapılmış kontrolde ettirmenizi tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FB7 2012
Conta 100 liradan daha pahalıdır diye düşünüyorum.
Sanayide güvenilir ustanız varsa subap ayarı orada da yaptırılabilir ama şu anda serviste de kampanya mevcut, hangisi aklınıza daha fazla yatıyorsa ona göre hareket edin, aldığınız aracın eğer geçmişte servis bakımı varsa serviste geçmişte neler yapılmış kontrolde ettirmenizi tavsiye ederim.
Merhaba. Haftasonu Ankara Honda Bora'da subap ayarını yaptırdım. conta değişimi dahil 420 lira tuttu. Test etme imkanım fazla olmadı ama aracın çalışması özellikle boşta beklerken titremesi geçti. gaza basınca daha hızlı tepki vermeye başladı. Yakıt sarfiyatı da farkeder dediler. Hayırlısı artık. İyi günler diliyorum.

Aracınız
Her sübap ayarında külbütor contasının değişimine gerek olmadığı söyleniyor. Bizim civiclerde durum nedir acaba?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Her sübap ayarında külbütor contasının değişimine gerek olmadığı söyleniyor. Bizim civiclerde durum nedir acaba?
Aynen, contada herhangi bir çatlama, yırtılma, sertleşme olmadığı sürece değişmeyebilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geç gördüm kus bakmayın bence subap ayarını serviste yaptırın her ustanın işi değil ama iyi uskanız varsa bilemem bana 400 dediler sonra indirim istedim bişeyler yaparız abi dedi aracı almaya gidince 250 dedi hayret dedim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geç gördüm kus bakmayın bence subap ayarını serviste yaptırın her ustanın işi değil ama iyi uskanız varsa bilemem bana 400 dediler sonra indirim istedim bişeyler yaparız abi dedi aracı almaya gidince 250 dedi hayret dedim
Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz. Külbütör contasını değiştirmemiş olabilirler.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri