Araç teslim alirken nelere dikkat

Selamün Aleyküm...

16 temmuz Pazartesi Ankara'dan İstanbul Anadolu yakası Ayışığı Honda plaza dan araç teslim almaya gelecegim ÖTV siz Mavi Eco exe LPG F1 Vites

Maşallah Site grup ve dayanışma çok güzel bende aranıza yeni katilacam insallah. İlk defa Honda ve otomatik kullanıcı olacacagin sizden ricam.

-Arac tesliminde nelere dikkat etmem gerekir tavsiyeleriniz nedir.

-Anadolu yakasında Üsküdar da varmı tuning yada aksesuarci tavsiye edebileceğiniz..(kaput koruma cam filmi difüzör gibi )

Bunların disinda tavsiyesi olan olursa çok sevinirim ;)

Aracınız
Selamün Aleyküm...

16 temmuz Pazartesi Ankara'dan İstanbul Anadolu yakası Ayışığı Honda plaza dan araç teslim almaya gelecegim ÖTV siz Mavi Eco exe LPG F1 Vites

Maşallah Site grup ve dayanışma çok güzel bende aranıza yeni katilacam insallah. İlk defa Honda ve otomatik kullanıcı olacacagin sizden ricam.

-Arac tesliminde nelere dikkat etmem gerekir tavsiyeleriniz nedir.

-Anadolu yakasında Üsküdar da varmı tuning yada aksesuarci tavsiye edebileceğiniz..(kaput koruma cam filmi difüzör gibi )

Bunların disinda tavsiyesi olan olursa çok sevinirim ;)
Bende Uskudar dayım Ankarada daha geniş aksesuar için sanayi. Typer logosu geçen sene 175 liraydi bayide. Difizoru kendiniz bile takarsıniz arkada 2 vida altta 2 klips var. İnternetten bir sürü satış yapan yerler var bunun haricinde Anadolu yakasında FS Tuning var Bayram bey bakıyor montajdan ziyade parça temini için CİVİC TR den geldim diyince %15 indirimde alırsınız. Adresi filan yazıyor internette. Tavsiyem ilk 1000 km Benzin de binin 5 k km ye kadar devir çevirmeyin. Sonrasında ara ara hızlanın. Ankara istanbul yol yaptım motor açıldı diye bişey olmaz. Şehir içinde yapmalısınız o km leri. LPG de kullanabilir siniz sizin tercihiniz ama arabayı o km ler kadar yormayin. Fazla yakacakdir zaten 10 k ya kadar. FB7 ile narin kullanım ile 38 L LPG 500 km uzun yol yaptım dedim kimseyi inandiramadim. Şehir içi beklentiniz çok olmasın en fazla 350 km gider tankınız 43 L BRC squent 32 kiti. 4.5 L de gördüm, körfezde 18 L de. Boya koruma vs dışarıda yatan araba için gerekli ama garajda muhafaza edecekseniz çokta takmayın. Güneş gören arabanın her yerinden ses gelir zamanla. Son önerim biraz motor sesi duymak isterseniz LPG modunda 3 k RPM yi geçmeyin. İyileştirme yapmış da olabilirler yenilerinde HTR ye defalarca mesaj atmıştım. Bazen Otomotiv sektöründe TR nin en iyi muhendislerini bile calistirsalar ortaya çok komik şeyler çıkabiliyor. Siz den ricam OTV siz satın aldığınız fiyatida bizimle paylasmaniz böylelikle nasıl somuruldugumuzu bir kez daha hatırlayalım. Yeni aracınız hayırlı olsun, kitapçıkta aynen şöyle yazar, artık yepyeni bir Hondaniz var

SM-T800 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bilgi ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ? o zaman İstanbul'dan Ankara'ya dönüşte 110-120 aracı yormadan gelmek mantikli olur yani. 1 k LPG kullansalar ileri vadede sorun olurmu yada benzinde kullanırsak motor daha mı sağlıklı olur.

Babamın üzerine rapor ile ötesiz aliyrm. Öncekiler de F1 vites yokmu bu üretim özel olduğunu F1 olduğunu söylediler. Ankara'da mavi olmadığı için İstanbul tercih ettim. iyi ki olmamis

Ankara fiyat normalde 130.850 TL otv siz 87.250 TL
İstanbul fiyat ay ışığı 130.850 TL ÖTV siz 84.500 tl

kayhanbozkus

0
Yönetici
[MENTION=15238]Mrt0658[/MENTION] aracim 13k km'ye dayandi hic benzinde kullanmadim nerdeyse sizin bileceginiz bir durum sonucta arac isinincaya kadar belli bir km zaten benzinde daha sonra lpgde calisiyor. Evet f1 sanzumani sonradan koydular ilk kasalarda hatta 2018in yarisina kadar f1 sanzuman yok.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teşekkür ederim... Araç örneğin her stop Edip çalıştırmada benzin sonra LPG mi geçiyor. Mesela araç sıcak isinmisken de stop Edip çalıştırırken her seferinde mi aynı işlem yapıyor

Aracınız
Teşekkür ederim... Araç örneğin her stop Edip çalıştırmada benzin sonra LPG mi geçiyor. Mesela araç sıcak isinmisken de stop Edip çalıştırırken her seferinde mi aynı işlem yapıyor
Evet, her defasında benzinle çalışır. Eğerki lpg düğmesine basılı tutup çalıştırırsanız lpg'de çalışır.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu bilgi çok iyi oldu :) teşekkür ederim.. Honda kardeşliği böyle güzel demekki. Arabadan önce dostluk kardeşlik kazaniyoruz

Aracınız
Civic FC5 2018
Hayırlı olsun aracınız. Ben konu yeni sandım. Hortlayacaktı az kalsın.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri