Civic FC5 Araç üzerindeki kireç lekeleri

Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar
Aracımı kuyu suyuyla yıkıyordum bazen tozu kiri akıtıp kurulamıyordum. Fakat son zamanlarda kromaj ve kaporta üzerinde silmemle geçmeyen lekeler olduğunu farkettim.Bazı işlemler var ama çoğu cam üzerinde oluşan lekelerde kullanılmış.Bu gibi sorun yaşayan ve boyaya ve kromaj kısma zarar vermeden temizleme yöntemi uygulayan var mı?

Aracınız
Civic FB7 2015
Sirkeyi su ile seyrelterek kireç lekelerini çıkarabilirsiniz. Hepsi iş görür ama beyaz sirke bu işe daha uygun. Yoğun kireç olan yerlerde boya üzerinde kurumasına müsade etmemek koşulu ile seyreltmeden de kullanabilirsiniz. Bir fıs fıs şişe içine sirkeli su hazırlayıp aracı bir tur yıkadıktan sonra uygulayıp tekrar yıkayarak iyi sonuç alabilirsiniz. Böylece kireç falan kalmıyor, bir seferde çıkmasa bile birkaç yıkamada tertemiz oluyor. Ucuz ve etkili bir yöntemdir. Ayrıca yağmur suyu da hafif asidiktir ve yoğun olmayan kireç lekelerini çıkarmak için aracın yağmurda yıkanması dahi yeterli gelebiliyor.
Selamlar
Aracımı kuyu suyuyla yıkıyordum bazen tozu kiri akıtıp kurulamıyordum. Fakat son zamanlarda kromaj ve kaporta üzerinde silmemle geçmeyen lekeler olduğunu farkettim.Bazı işlemler var ama çoğu cam üzerinde oluşan lekelerde kullanılmış.Bu gibi sorun yaşayan ve boyaya ve kromaj kısma zarar vermeden temizleme yöntemi uygulayan var mı?

Geri