Araç yıkamada ürünler ve tavsiyeler.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracımı alalı 3-4 ay oldu. Bu süreçte ayda 2-3 kere de aracımı oto yıkamacılarda yıkattım. Ama ilk gittiğim yıkamacının fırça sürmesi, sonrasında iç tarafı iyi temizlemeyip kocaman ayak izlerinin kalması gibi şikayetlerimden dolayı yıkamacılar dan vazgeçtim kendim yıkamaya karar verdim. Malum yazda geliyor hem kendi malımıza daha çok önem veririz hemde spor olur :D . Kararımdan sonra oturdum yıkama ürünleri ve aksesuarları araştırmaya başladım. Aşağıya hepsinin linkini atıyorum sizlere de yardımcı olsun diye.

Şampuan: Meguiar's Ultima Wash and Wax ( meşhur sarı şampuan)

Jantta ki kiri,balata tozunu vs. alması için bu ürünü kullanıyorum. Bu ürünü sıktığınız zaman bekledikçe ürün morlaşıyor. Buda demir ve balata tozlarını bulup yok ettiği anlamına geliyormuş: Soft99 İron Terminator

Lastikleri korumak ve parlatmak için bu ürünü kullanıyorum lastiklere doğal sıfır alınmış havası veriyor çok parıl parıl parlatmıyor bu yüzden tozda çekmiyor: 3D Lastik koruyucu ve parlatıcı

İç aksam ve halı kumaşlar için bu ürünü kullanıyorum. Konsantre ve genel bir ürün olduğu için her yere kullanılıyor. Sadece kullanacağınız yere göre su ile oranlamanız lazım. Örneğin ben 2 şişe yaptım biri halılar ve kumaşlar için 1e 7 oranında. Plastik aksam torpido için ise 1 e 10 oranında hazırladım: Auto finesse verso Genel temizlik

Aracımı çift kova tekniği ile yıkıyorum bunun içinde bazı ürünler aldım onlarıda atıyorum alta.
Araç yıkama eldiveni
Microfiber araç kurulama havlusu
Jant temizleme fırçası
Araç içi temizleme ve detaylandırma fırçaları
Torpido toz alma

Bu ürünler ilk etapta maliyetli gibi gözükse de (200-250TL tuttu). Kaba bir hesapla ben ayda 2 kez aracımı yıkatsam 60-70 TL eder.Bu ürünlerin bana 1 sene gideceğini düşünürsem sonuç olarak karlı oluyor. Maliyetler bir tarafa asıl mesele daha özenli ve daha kaliteli ürünler ile aracımızı yıkamış oluyoruz. Herkese aracıyla mutlu, huzurlu sürüşler dilerim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracımı aldıktan sonra araştırıp şu ürünü uygulamıştım: 3D HD Poxy Hybrid Montan Boya Koruma (40 küsür tl)

aracım füme olmasına rağmen toz ve kiri göstermiyor, 4-5 m mesafeden sürekli parlak, yeni yıkanmış gibi görünüyor. Kuş pisliklerini çok kolay temizliyorum. 3-4 ayda bir uygulayacağım. kolay uygulanıyor tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FC5 2018
3D güzel marka. Dediğiniz ürünü bende denemek isterim. Teşekkürler.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Aracımı aldıktan sonra araştırıp şu ürünü uygulamıştım: 3D HD Poxy Hybrid Montan Boya Koruma (40 küsür tl)

aracım füme olmasına rağmen toz ve kiri göstermiyor, 4-5 m mesafeden sürekli parlak, yeni yıkanmış gibi görünüyor. Kuş pisliklerini çok kolay temizliyorum. 3-4 ayda bir uygulayacağım. kolay uygulanıyor tavsiye ederim.
Uygulamasını nasıl yapıyorsunuz ? Elle yapmak mümkün mü ?

Aracınız
Civic FC5 2018
evet el ile. bir sünger ile ürünü belirttiği miktarda sürerek 15 dk sonra mikrofiber bez ile siliyorsunuz. Aracın camları dahil her tarafına uygulanıyor. üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturdugu için aracı deterjan ve fırca ile yıkatmayıp sadece su ile temizletiyorum. şimdiye kadar işimi gördü

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben aracınmı artık yıkatmıyorum.adamlar bilmeden iş yapıyor.araca daha çok zarar veriyot

E6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Halen firca vuran yikamaci varmi ya :) Buyuk sehirlerde kendimiz yikayamiyoruz mecburen yikamacilar ile muhattap oluyoruz. Fakat mahalle arasinda isini bilmeyen yerlerden uzak duruldugu surece sorun olacagini pek sanmiyorum.

Hocam ürünü 40 küsür liraya nerden alıyorsun acaba?? İnternette 75 tl nin aşağısına bulamadım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri