Civic FD6 Aracım 2006 fd6 kasa aşırı çekiş sıkıntısı var

Aracınız
Civic FD6 2006
Herkese merhaba 2006 model fd6 elegance kasa manuel vitesli 212.000km Honda civic kullanıcısıyım aracımda tüptede benzindede aşırı derecede çekiş sorunu yaşıyorum düşük devirde sorun yok aniden hızlanmam gerektiğinde aracım gaz yemiyor ve tekleme yapıyor katalizör değiştirdim hava filtre kazanı değiştirdim egzoz manifolt kontrolü yaptırdım benzin enjektörleri gaz enjektörleri regülatör benzin şamandrası pompası ile birlikte değiştirdim egr valfi hava akışmetre map sensörü oksijen sensörü vs hepsi elden geçti aracın beynini bile değiştirdim sorun neyden kaynaklanıyordur sizce yardımcı olabilecek biri varmı

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
Merhaba, Hangi ilde yaşıyorsunuz?
Herkese merhaba 2006 model fd6 elegance kasa manuel vitesli 212.000km Honda civic kullanıcısıyım aracımda tüptede benzindede aşırı derecede çekiş sorunu yaşıyorum düşük devirde sorun yok aniden hızlanmam gerektiğinde aracım gaz yemiyor ve tekleme yapıyor katalizör değiştirdim hava filtre kazanı değiştirdim egzoz manifolt kontrolü yaptırdım benzin enjektörleri gaz enjektörleri regülatör benzin şamandrası pompası ile birlikte değiştirdim egr valfi hava akışmetre map sensörü oksijen sensörü vs hepsi elden geçti aracın beynini bile değiştirdim sorun neyden kaynaklanıyordur sizce yardımcı olabilecek biri varmı

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Yetkili serviste cihaza bağlatıp bakmak lazım fazla bir maliyeti olmaz.
herşey olabilir ki ihtimal olacak birçok parçayı elden geçirmiş siniz.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ateşleme sistemine bir de subap ayarına baktırın. Orjinal bujiler (yetkili servisten alınma) ile denenebilir. Bobinlerde sıkıntı olsa zaten kendini daha fena belli ederdi diye düşünüyorum. Subap ayarı da kritik öneme sahip. En basitinden bunlarda sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

Aracınız
Civic FD6 2006
Yetkili serviste cihaza bağlatıp bakmak lazım fazla bir maliyeti olmaz.
herşey olabilir ki ihtimal olacak birçok parçayı elden geçirmiş siniz.
Cihaza bağladık motor arıza lambası bile yakmıyor araç tüpte kullandığım halde herhangi bir hata kodu yok arabamın bakımlarını yapan yakoçsa Honda özel servisi sahibi Yusuf saybo baskı balatadan şüpheleniyor şanzumanı açıp bakımını yapıp bir kontrol ettirmeyi düşünüyorum doğru olurmu acaba el atmadığımız bir tek orası kaldı oda değilse motoru rektefe ettiricem sizce doğru bir kararmı bu öneriniz nedir bunları yapmadan yapabileceğim başka bir arıza sebebi olabilirmi onu merak ediyorum çünkü bayağı masraf etmiş olucam araca

Aracınız
Civic FD6 2006
Ateşleme sistemine bir de subap ayarına baktırın. Orjinal bujiler (yetkili servisten alınma) ile denenebilir. Bobinlerde sıkıntı olsa zaten kendini daha fena belli ederdi diye düşünüyorum. Subap ayarı da kritik öneme sahip. En basitinden bunlarda sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• FF64C292-DFE0-4998-A24C-00AF47A67937.jpeg
    FF64C292-DFE0-4998-A24C-00AF47A67937.jpeg
    121.7 KB · Görüntüleme: 33

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hava filtresi üst hortumuna da bakın. Siyah bir hortum var, onda çatlak vs. var mı bir bakın etraflıca. Bujilerin orjinalliğinden emin misiniz ? Bence rektefiye ya da şanzıman açacak kadar büyük bir sorun olmayablir.

Aracınız
Civic FB7 2013
Özel servislerin kullandığı cihazdan bende de var herşeyi göstermiyor, basit bir sistem arıza ışığı yanıyorsa size kodunu ve kodun ne anlama geldiğini söylüyor. Arızayı geçiçi olarak silebiliyorlar başka bişey yok.
Yetkili servisteki benim gördüğüm hondanın kendi bilgisayarı çok gelişmiş bir sisteme sahip ve birçok yere müdahale edebiliyorlar. Geçmişi bile kontrol edebiliyorlar.
Arızayı tespit ettirip dışarda yaptırabilirsiniz.
Debriyaj balatası eskimişse çekiş zayıf olur bi kontrol ettirmekte fayda var.
Affınıza sığınıraktan yazıyorum debriyaj balatasından olsa hemen belli olur usta niye ilk oraya bakmadı.

Geri