Civic ES7 Aracım Su kaynatıyor

Aracınız
Civic ES7 2006
Arkadaşlar merhabalar başka varmı bu konudan bilmiyorum ama ilk defa başıma geldiği için birde konunun yabancısı olduğumun burda yazmak istedim.2006 civic 1.6 Es var bende bir kaç gün önce aldım araç hararet yaptı su ekledim düzeldi sonra 10-20 km yol yaptıktan sonra akşam tekrar hararet yaptı ustaya götürdüm fanlara felan baktı bir şey yok dedi.Araç özellikle yokuş yukarı çıkarken hararet göstergesi artıyor her defasında 2-3 litre su ekliyorum.Başka bir usta motoru açmam gerek dedi 10 bin liradan bahsetti.Yardımcı olabilecek yada daha önce bu durumu yaşayan biri yanıtlarsa çok minnettar olurum .

Aracınız
Civic FC5 2020
geçmiş olsun, motorun üst kapak contası yanık büyük ihtimal. Ve size satılırken bu kusur bilinerek satıldı sanırım. ayrıca 10 bin diyen ustadan arkanıza bakmadan kaçın... max 2-3 liralık bir masraf eğer conta ise

Aracınız
Civic FB7 2014
Kardes ucuzdan pahaliya dogru git.once radyatore baktir, sonra hortumlara fana. Sonra ust kapak falan iste..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar merhabalar başka varmı bu konudan bilmiyorum ama ilk defa başıma geldiği için birde konunun yabancısı olduğumun burda yazmak istedim.2006 civic 1.6 Es var bende bir kaç gün önce aldım araç hararet yaptı su ekledim düzeldi sonra 10-20 km yol yaptıktan sonra akşam tekrar hararet yaptı ustaya götürdüm fanlara felan baktı bir şey yok dedi.Araç özellikle yokuş yukarı çıkarken hararet göstergesi artıyor her defasında 2-3 litre su ekliyorum.Başka bir usta motoru açmam gerek dedi 10 bin liradan bahsetti.Yardımcı olabilecek yada daha önce bu durumu yaşayan biri yanıtlarsa çok minnettar olurum .
Geçmiş olsun. Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Aracınızıda ciddi oranda su kaçağı var. Önce bunu tespit etmek gerekiyor. Ah Ah geçmişi belli olmayan sır gibi bir araç daha.
> Aracınız rampa çıkışı daha çok ısınır ve su basıncı artar bu durumda bir yerden su kaçırıyor demektir.
> Kaçak olarak ilk bakılması gerekenler. Orjinal radyatör kapağı 1.1 olmalı, hortumlar ve radyatör.
> Sonra Conta testi yapılmalı.
> Hararet göstergeniz ısı simgesini geçmemeli!
> Fan çalışıyorsa termostat sağlam olmalı. Göstergede hararetin yükseldiğini görüyorsanız güzel.
> Ustaya selam söyleyin önce motor açılmadan testler yapılır. Mübarek resmen rektefiye fiyatı vermiş. Müşteriye böyle yaklaşılmaz!
> Aracınızı şehir içi kısa mesafe kullanın. Hararet yüksek bir şekilde aracı asla sürmeyin. Soğuk su ekle devam edin. Bir gözünüz hararette olsun.
> Problem çözüldükten sonra antifirizli soğutma suyu, yağ ve yağ filtresini değiştirmenizi öneririm.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2019
Arabayi aldiginiz sahisla bi görüşün. Masrafi paylasin derim. Yoksa ayipli mal sattigi icin mahkemeye vereceginizden bahsedin

.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arabayi aldiginiz sahisla bi görüşün. Masrafi paylasin derim. Yoksa ayipli mal sattigi icin mahkemeye vereceginizden bahsedin

.
Katılıyorum. Görüşmekte fayda var. Daha önce neler yaptığını söylerse daha hızlı çözüm bulunur. Tabi insaniyet katsayısı kaçtır bilemiyorum!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2019
İyi valla adam yine insafli cikti. Geçenlerde benim cok genc bir kardesim fiesta aldi . Dizel. Adam aldi memleketine gitti .orda bakimlamrini yaptirdi. Gelirken motrdan acayip sesler yag suya karismis felan derken. 10 bin masraf. Aldigi adamla konuştu. Yari yariya demis ama. Malesef 1 tl gondermis.

.

Geri