Aracımca sürekli arıza lambası yanmaktadır. Yardımlarınızı bekliyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
2017 model elegance aracım nisan ayında normal bir benzinlikten lpg aldım ve aracımda o aldığım yakıttan sonra arıza lambası yanmaya başladı. Servis bana katalizörden kaynaklı olduğu söyledi fakat sonrada yakıtı tamamen sheel benzinlikten almaya başladım ve lamba 2 ay yanmadı 2 ay sonra arıza lambası tekrardan yanmaya başladı bu lambayı nasıl söndürebiliriz yardımknızı bekliyorum. Aracımın performansında ve yakıtında herhangibi bir değişiklik yoktur kesinlikle.

Aracınız
Civic FC5 2020
özel servise götürün, yetkili çok para ister o sensöre. Bilgisayara takıp baksınlar hocam. ama tahminim büyük ihtimal oksijen sensöründendir. hava yakıt karışımını düzgün ayarlayamazsa yakar bu arızayı.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
2017 model elegance aracım nisan ayında normal bir benzinlikten lpg aldım ve aracımda o aldığım yakıttan sonra arıza lambası yanmaya başladı. Servis bana katalizörden kaynaklı olduğu söyledi fakat sonrada yakıtı tamamen sheel benzinlikten almaya başladım ve lamba 2 ay yanmadı 2 ay sonra arıza lambası tekrardan yanmaya başladı bu lambayı nasıl söndürebiliriz yardımknızı bekliyorum. Aracımın performansında ve yakıtında herhangibi bir değişiklik yoktur kesinlikle.
LPG takılan yere gösterin.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arıza kodu olarak ne gösteriyor?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2008
2017 model elegance aracım nisan ayında normal bir benzinlikten lpg aldım ve aracımda o aldığım yakıttan sonra arıza lambası yanmaya başladı. Servis bana katalizörden kaynaklı olduğu söyledi fakat sonrada yakıtı tamamen sheel benzinlikten almaya başladım ve lamba 2 ay yanmadı 2 ay sonra arıza lambası tekrardan yanmaya başladı bu lambayı nasıl söndürebiliriz yardımknızı bekliyorum. Aracımın performansında ve yakıtında herhangi bir değişiklik yoktur kesinlikle.

bu konu ile alakalı çok uğraştım ve sonuç:
Arıza lambası yanıyor kodu P0420 Katalizör sistemi verimi değerinin altında)
%99 arıza kodu burdur. farklı kodlar var ise önce o arızalar gıderılmeli lpgli civiclerde fakır zengin karısım vs arızalarında veriyor lpg ayarları ıle alakalıdır bu olay farklı. .
kod P0420 ise aracı 1 2 gun benzinde kullanıyorsun araçta çekiş düşüklüğü ayılma bayılma yok ise lamba sönecektir zaten.buda katalizörde bır sorunun olmadığını gösterecektir.
sonrasında iyi bir eksözcuye gıdıyorsun. katalizörde Alta ki sensore yanıltıcı takıyorlar ( basit bır demır parcasıdır ) 10 dk sürmüyor işlem benzinde kullandığın için lamba sönüktür ama araç beyninde arıza halen kayıtlıdır cihazı bağlayıp silmeyi unutmasınlar.
fiyat 150 tldir. çogu eksözcu bilmez dünyadan bi haberdirler. bilen yeri bulacaksın :)
başka türlü hal çaresi yoktur. orijinal sıfır katalizörde taksan 50 60 km sonra o lamba yanar.
ben bu sekilide yaptım lamba yanmıyor. ha bu yanıltıcı sorun olduğunda lamba yanmayacak diye dusunursen öyle degıl buyuk sorunlarda zaten araç çekçesinden ve sesinden bırseylerın ters gıttıgı anlasılır o sevyelerde yanıyormus.

Geri